CinsellikGenelSağlık

Kadınlarda Orgazm Sırasında İdrar Kaçırma | Squirting

Bu yazımızda bazı kadınlarda görülen ve orgazm esnasında oluşan fışkırma durumunu inceleyeceğiz. Her kadında görülmese de bazı kadınlarda orgazm olurken idrar kaçırma problemleri görülebilir. Orgazm esnasında normalde ıslanma olur ve akıntı gelebilir fakat squirting denilen olay bambaşka bir durumdur.

 

Kadınlarda Boşalma

 

Kadınlarda Boşalma
Kadınlarda Boşalma

 

Kadınlarda boşalma erkeklerden farklıdır, daha iki tip boşalma tipi vardır; bunlar klitoral ve vajinal orgazm adı verilir. Erkeklerde bilindiği üzere orgazm sırasında meni şiddetli bir şekilde dışarı atılır. Kadınlarda ise paraüretral kesenin gözle görülür miktarda sıvı salgılaması ile sulu bir sıvı dışarı atılır.

Bu boşalma sıvısı skena kesesi denen paraüretal keselerde üretilen sulu bir sıvıdır. Peki bu sıvı idrar mıdır, yani orgazm esnasında dışarı çıkan sıvı idrar ile aynı mıdır, gelin meseleye daha yakından bakalım.

 

Squirting Nedir

 

Squirting Nedir
Squirting Nedir

 

Öncelikle bu konuya değinmek istiyorum, Türkçemize fışkırtma, püskürtme anlamlarıyla giren bu terim, kadınların erkek orgazmına benzer bir şekilde orgazm yaşamasına denmektedir. Vajinal orgazm yani female ejeculation sırasında G noktasının yeterli bir şekilde ve sürede uyarılması sonucu oluşan olaya squirting diyoruz.

Kadınlar genel olarak orgazm olurken idrar kaçırdığından söz ederler, aslında o durum bu durum ile aynı şeydir. Bu orgazmda çıkan sıvının miktarı ve şiddetine göre belli olacaktır. Öncelikle konuya bilimsel bir araştırma ile yaklaşmak istiyorum.

 

Squirting Nedir Ne değildir
Squirting Nedir Ne değildir

 

Cinsel uyarılma sırasında yaşanan orgazmda bazı kadınlar idrar deliğinden fark edilir miktarda sıvının boşaldığı şikayeti ile doktora gelebiliyor.

Sizlere alıntıladığım makale de, orgazm sırasında ki bu fışkırma olayı farklı yönleri ile araştırılmıştır. Bu fışkırma da salınan sıvı biyokimyasal analiz edilmiştir, hatta uyarılma kaynaklı pelvik sıvı birikimini varlığı ve emisyonu araştırma içerisinde yer almaktadır.

Uzun uzadıya tüm makaleyi açıklayıp siz değerli okurlarımı sıkmayacağım, sonuç olarak fışkırmadan önce fark edilebilir bir şekilde mesane dolgusu gözlenmiştir.

Ayrıca fışkırtmadan hemen sonra ise mesanenin tekrar boşaldığı gözlenmiştir. Sonuç olarak ultrasonografik mesane izlenmesi sonucunda cinsel aktivite sırasında gelen şiddetli fışkırmanın (squirting) istem dışı idrar atımı olduğu gözlenmiştir. [1]

Orgazm Sıvısı Nedir

 

Orgazm Sıvısı Nedir
Orgazm Sıvısı Nedir

 

Fakat bu değildir ki her kadın squirting yaşıyor, orgazm sırasında idrar kaçırıyor, kadın ejekülasyonu squirtingden ayrıdır ve orgazma oluşan tüm kadınlarda meydana gelir.

Squirting (fışkırma) olayında salınan sıvı mesaneden gelir ve idrardır, fakat kadın ejekülasyonunda çıkan sivi ise yazı başında bahsettiğimiz akışkan kıvama sahip olmayan bir sıvıdır, salyaya benzer ve skenen bezlerinden salgılanır.

Bu salgıya benzer sıvının hiçbir zararı yoktur.

 

 

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Biz teşekkür ederiz, bu tarz az bilinen bilgiler sunmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status