GenelKombin

Kalem Etek Kombinleri 2023

Kalem etekler günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız, plazalarla özdeşleşmiş bir etek modelidir. Klasiklik bir parça olması, onu kadınların gardırobunun vazgeçilmezi arasına sokuyor. Çünkü herkes hazırda klasik bir parçasının bulunmasını ister ve buna ihtiyaç duyar. Bu kadar sık kullanılmasına rağmen en zor kombinlenen parçalar arasında geliyor.

Vücut hatlarını belli eden kalem eteklerin adın da anlaşılacağı üzere özelliği dar olmasıdır. Bu nedenle bu etekler yalnızca doğru kombin yapıldığında şık oluyor. Kombinin zor yapılmasından ötürü genellikle döpiyes etekler, geniş ya da düz kesim tercih edilir. Vücut tipiniz, kalem eteğe uygun değilse tercih etmemeniz daha yararlı olabilir. 2020 sezonunda da her sezon olduğu gibi yerini koruyan kalem eteklerle yapılabilecek birkaç kombin önerisi sunabiliriz…

 

zarif kalem etek modeli
zarif kalem etek modeli

 

Kalem etek denince akla ilk olarak gömlek gelir. Çünkü bu ikiliyi kombinlemek hem çok kolaydır hem de güzel sonuçlar yaratır. Özellikle çalışan kadınlar için bu ikili büyük bir kurtarıcı kahraman görevini oynuyor dersek abartmış olmayız.

 

Kalem Etek Kombinleri

 

yırtmaçlı deri kalem etek
yırtmaçlı deri kalem etek

 

Hem pratik hem de şık bu kombin her zaman listedeki yerini korur. Bir eteği birden fazla gömlekle birlikte giyinebilirsiniz. Eğer tabiri caizse “jilet” gibi görüntü oluşturmak istiyorsanız düz dikişlere sahip, ipek bir gömlek giyinebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus gömleğin bedeninize tam oturuyor olmasıdır.

 

yeşil diz altı kalem etek
yeşil diz altı kalem etek

 

Kalem etekler resmi bir görüntüye sahip olduğu için genellikle klasik kombinlerde kullanılır ancak eğer kalem etekle spor bir kombin yaratmak istiyorsanız eteğinizin içine sokuşturabileceğiniz salaş tişörtlerle giyinmeyi deneyin. Altına giyinebileceğiniz rugan ayakkabılarla da şıklığınızı tamamlamış olacaksınız.

 

uzun fermuarlı kalem etek modeli
uzun fermuarlı kalem etek modeli

 

Peki, hep gömlekler ya da bluzlarla birleştirdiğiniz bu etekleri kazakla kombinlemeye ne dersiniz? Etek ve kazak bir arada olur mu demeyin çünkü çok güzel olur. Sıradan kombinlerin aksine kalem eteğinizin üzerinde kullanacağınız salaş bir kazak, sizi feminen görüntünüzden maskülen bir tarza sürükleyecektir. Farklı ikililer deneme konusunda cesur olun.

 

Fermuarlı Kalem Etek Modelleri

 

şık fermuarlı kalem etek
şık fermuarlı kalem etek

 

Kombininde hareket olmasını seven kadınlar eteklerinde zımba ya da fermuar gibi detayları kullanıyor. İtiraf etmeliyiz ki bu detaylar ufak olmasına rağmen ciddi anlamda ilgi çekiyor. Havalı ve resmi bir görüntü sunan kalem etekler bu detaylarla daha az ciddi yapılabilir. Kalem etek denince akla hep ciddi iş görüşmeleri ya da toplantılar gelse de bu etekler birçok alanda kullanılıyor.

 

siyah fermuarlı kalem etek
siyah fermuarlı kalem etek

 

Gideceğiniz bir yemekte şık olmak istiyor ancak resmi durmaktan çekiniyorsanız boncuklu, işlemeli, payetli ya da fermuarlı kalem etekler çok yerinde olacaktır. Üzerine giyineceğiniz düz bir bluz ya da gömlekle şıklığınızı tamamlamış olursunuz.

 

Deri Kalem Etek Modelleri

 

uzun deri kalem etek modeli
uzun deri kalem etek modeli

 

Deri etekler, etek türleri arasından en dikkat çekenidir. İlgiyi seven bir kadınsanız deri etekleri kesinlikle kombinasyonunuzun parçası haline getirmekten geri durmayın. Farklı renkleriyle ya da modelleriyle sürekli adından söz ettiren deri etekler kalem etek modelinde de karşımıza çıkıyor elbette. Deri etekler genel olarak iki farklı kesime ayrılıyor; mini etek ve kalem etek. Uzun boylu kadınlar daha çok kalem etekte karar kılıyor.

 

kırmızı deri kalem etek
kırmızı deri kalem etek

 

Diz Altı Kalem Etek Modelleri

 

pemde diz altı kalem etek modeli
pemde diz altı kalem etek modeli

 

Kalem eteklerin diz altına inmiş hali şıklıkla birlikte feminenliği de beraberinde getiriyor. Çabasız bir şekilde dikkat çekici ancak sade olmak istiyorsanız bu model tam size göre. Yemeklerden şık davetlere, toplantılardan iş görüşmelerine kadar her alanda kullanabileceğiniz diz altı kalem etekler en çok gömleklerle kombinleniyor.

 

Kapalılar için Kalem Etek Kombinleri

 

kapalılar için kalem etek
kapalılar için kalem etek

 

Şık görüntüye kavuştururken stil sahibi olarak da gösteren kalem eteklerin birbirinden farklı boyda çeşitleri mevcuttur.Tesettürlü kadınlar genellikle uzun kalem etekleri tercih ediyor. Hem yaz hem de kış aylarında kullanabileceğiniz uzun kalem etekleri kombinlemek aslında çok basit.

 

tesettür kalem etek modeli
tesettür kalem etek modeli

 

Klasik görünmek istiyorsanız asimetrik bluzlar ya da ipek gömlekler tercih edebilirsiniz ancak gömlekler eteğin üzerindeyken çok şık bir görüntü sergilemeyecek, en önemlisi eteğin güzelliğini kapatacaktır. Bu nedenle gömleği eteğinizin içine soktuktan sonra üzerine desensiz, sadece aksesuar niteliği taşıyan yelekler ya da hırkalar kullanarak tesettürlü kombin haline getirebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status