İş Birliği | TanıtımMakyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj uygulamasının popüler bir tercih haline gelmesi ile birlikte kalıcı makyaj ile alakalı pek çok durumun merak edildiğini görmek mümkündür. Özellikle günlük hayatlarında mutlaka makyaj yapan kadınlar tarafından yoğun ilgi gören bu işlem, kalıcı makyajın nasıl yapıldığı ve kimler tarafından tercih edilebileceği gibi pek çok detayda incelenmektedir.

Ortalama 2-5 yıl arasında bir kalıcılığa sahip olan bu işlem, uygun birkaç teknik kullanılması ile gerçekleştirilmektedir.

Zaman içerisinde pigmentlerin solması ile makyajın silindiği görülse de bakım yaptırarak bu pigmentlerin canlı kalmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kalıcı makyajı tercih ederek hem maddi hem de zaman konusunda ciddi ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

 

Kalıcı Makyajın Normal Makyajdan Farkı Nedir

 

Kalıcı Makyajın Normal Makyajdan Farkı Nedir
Kalıcı Makyajın Normal Makyajdan Farkı Nedir

 

Kalıcı makyajın normal makyajdan farkı nedir sorusu da bu işlemin popüler hale gelmesi ile ele alınan bir diğer konu olarak görülmektedir. Kalıcı makyaj, normal makyajdan pek çok konuda farklılık göstermektedir. Bunlardan en önemlisi de doğal görünümü sayesinde hafif makyaj imajı taşımasıdır.

Bunun dışında hem zamandan hem de maddi durumdan tasarruf etmeye yardımcı olan kalıcı makyaj, günlük makyaja ayırdığını süreden de kazanç elde etmenizi sağlamaktadır. Hiçbir işlem yapmadan günlük işlerinizi halledebilir veya iş ve okula gidebilirsiniz. Aynı zamanda aylık makyaj için ayırdığınız bütçe de farklı harcamalarınıza kalabilir.

 

Kısacası hem görünüm hem de farklı konularda avantaj sağlaması ile kalıcı makyajın bir adım önde olduğunu söylemek mümkündür.

 

Kalıcı Makyajı Kimler Tercih Etmeli

 

Kalıcı Makyajı Kimler Tercih Etmeli
Kalıcı Makyajı Kimler Tercih Etmeli

 

Kalıcı makyajın tercih edilmesi konusunda kalıcı makyajı kimler tercih etmeli tarzında soruların da ön planda olduğu fark edilmektedir. Kalıcı makyajın tercih edilmesinde herhangi bir şart bulunmamakla birlikte belli bir kesimin daha fazla bu işleme eğilim gösterdiği görülmektedir.

Örneğin makyaj konusunda yetenekli olmayan, makyaja bütçe ayıramayan veya günlük makyaj yapmaya zaman ayıramayan bireyler, 2-5 yıllık kalıcılığa sahip olan bu işlemi tercih ederek makyaj yapmaktan kurtulabilmektedir.

Böylece doğal görünümlü olan kalıcı makyaj sayesinde herhangi bir işlem yapmadan ve bütçe ayırmadan makyaj konusunda pek çok avantaj elde etmeniz mümkün olmaktadır.

 

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

 

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır
Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

 

Kalıcı makyaj nasıl yapılır sorusuna ilişkin iki farklı yöntemin kullanıldığı açıkça görülmektedir. Micropigmentasyon ve microblading yöntemleri sayesinde uygulanan kalıcı makyaj, aynı zamanda steril ortamlarda gerçekleştirilmektedir.

Alanında uzman ekip tarafından yapılan kalıcı makyaj, yine bu alanda tercih edilmesi gereken uygun ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır.

Hastaların işlem sırasında en az düzeyde acı hissetmesi açısından da anestezi özelliği taşıyan bir krem kullanılmaktadır.

Kalıcı makyajın yapılacağı bölgeye sürülen bu krem sayesinde acı düzeyi, kaş alınmasındaki acı kadar hafif olmaktadır. Bu da hem hastanın konforlu olmasına hem de işlemin kısa sürede tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda arada sırada bakım yaptırarak kalıcı makyajın kalıcılığını artırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status