Gelinlik ModelleriGenelKapalı Gelinlik Modelleri

Kapalı Gelinlik Modelleri

Her kadın bir kez bile olsa gelinlik hayali kurmuştur. Hayallerinin boyutuna göre gelinliklerin de modeli değişir. Gün geçtikçe zevkler değişiyor ve moda da buna bağlı olarak bir değişim sürecine girmek zorunda kalıyor. Her sezon daha da güzel modeller sunuyor bizlere. Gelinlik seçme süreci sanıldığından daha zor olsa da bir o kadar da eğlencelidir. Düşünsenize binbir çeşit modelin arasında istediğinizin olmaması çok küçük bir ihtimal ama yine de “Benim hayal dünyam çok geniş kendi gelinliğimi kendim tasarlarım” diyorsanız diktirme şansınız da tabi ki mevcut.

Son yıllarda tesettür giyimin artması ve çeşitlenmesiyle birlikte kapalı gelinlik modelleri de oldukça çeşitlendi. Bu gelinlikler şekilleri itibariyle çeşitlik gösterse de hepsi dekoltesiz ve tüm vücudu kapatacak şekilde dizayn edilir. Kol ve göğüs dekoltesi olmaması sebebiyle bu gelinlikler dantel, boncuk, inci gibi detaylarla süslenebiliyor. Zaten görüyoruz ki bu tür gelinlikler daha çok tercih ediliyor.

 

yaldızlı inci işlemeli kapalı gelinlik modelleri
yaldızlı inci işlemeli kapalı gelinlik modelleri

 

Kapalı Gelinlik Modelleri 2020

 

uzun kuyruklu kapalı gelinlik modeli
uzun kuyruklu kapalı gelinlik modeli

 

Kapalı gelinliklerin en önemli unsuru haline gelen başörtüsü kısmı ise ayrı bir başlığı hak edecek kadar ilgi çekici. Gelin adaylarının isteği üzerine boyundan bağlamalı ya da enseden bağlamalı olarak değiştirilebiliyor. Çeneye kadar örtülü modeller dahi mevcut. Yine inci, pul ve dantel detaylarıyla dikkat çekici hale getiriliyor. Tasarımcının eseri ne kadar güzel olursa olsun sanırım kuaföre biraz fazla iş düşüyor burada. Çünkü kapalı gelinlik başörtüsünü sabit tutmak ve uzun süre bozulmamasını sağlamak biraz zor. Hele ki gelin adayımız tüm gün dans edecekse…

 

uzun etekli kapalı gelinlik modelleri
uzun etekli kapalı gelinlik modelleri

 

Başörtünün modeli nasıl olursa olsun istenilen her türlü duvak kullanılabiliyor. Çünkü duvak bu detaylardan daha ayrı bir parça ve gelinliğin tamamlayıcısı durumunda.

 

Kapalı Gelinlik Modelleri İncelemesi

 

sade kisa boylular icin kapali gelinlik modeli

 

Uzun ya da kısa olması gelin adayının isteğine bağlı olmakla birlikte; eğer gelinliğinin kuyruğu uzunsa uzun duvakların tercih edilme oranının daha fazla olduğu görülüyor. Kapalı gelinlik tercih edecek gelinler küpe takmak yerine başörtüsünü süslemeyi tercih ediyor. Böylece küpe detayına da gerek kalmıyor ancak enseden bağlamalı bazı başörtü modellerinde kulak açıkta kaldığı için küpe de takılabiliyor.

 

prenses kapalı gelinlik modeli
prenses kapalı gelinlik modeli

 

Peki kapalı gelinlik tercih edeceksek nelere dikkat etmeliyiz? Bu sorunun net bi cevabı olmasa bile aklımıza ilk gelmesi gereken vücut tipimizdir.

 

Kapalı Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

 

kolları işlemeli kapalı gelinlik modeli
kolları işlemeli kapalı gelinlik modeli


 

Dünyanın en güzel gelinliği bile olsa yanlış vücutta sergilendiği takdirde güzelliği belli olmayacaktır. Örneğin boyunuz kısaysa tek parçalı gelinlik tercih etmelisiniz. İki parçalı gelinlikle boynu kısa gösterdiğinden sizi de daha kısa gösterecektir. Boyunuzu uzun göstermek isterseniz balık etek modelli ya da belinize tam oturan bir modeli tercih etmelisiniz.

 

katmanlı kapalı gelinlik modeli
katmanlı kapalı gelinlik modeli

 

Zarif bir gelin olmak istiyorsanız sade, işlemeleri az ve ince kumaşlı bir tercih yapabilirsiniz. Bu sizi doğal gösterecektir. Böyle bir model seçecekseniz sizi canlandırması için gelin çiçeği olarak sade güller kullanabilirsiniz.

 

uzun kuyruklu kapalı gelinlik modeli 2020
uzun kuyruklu kapalı gelinlik modeli 2020

 

Ancak gösterişli ve göz dolduracak bir gelin olmak istiyorsanız kabartmalı etekler ve pul, inci ya da dantel detaylarıyla süslü bir model tercih etmelisiniz. Böyle bir tercihte duvağınızın desensiz olması sizi daha şık gösterecektir. Aksi takdirde her tarafı desenli bir gelinlik göz yorabilir. Her iki seçimde de tüm gözlerin üzerinizde olacağından emin olabilirsiniz. Hangisi olmak istediğiniz tabi ki sizin tercihiniz.

 

kapalı gelinlik modelleri 2020
kapalı gelinlik modelleri 2020

 

Eğer bir kış geliniyseniz geliniğinizi şal ile destekleyebilirsiniz. Ancak gelinliğimin üstü kapansın istemiyorum diyorsanız kumaş seçimi devreye giriyor. Sıcak tutabilecek herhangi bir kumaştan yapılan gelinlik sizi memnun edecektir. “Kumaş kışlık olursa gelinliğim çok ağır olur” diye endişelenmeyin çünkü hafif gelinlik bulmak zaten çok zor. J En özel günümüzde giyineceksek biraz da nazına katlanmamız gerekiyor sanırım.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status