SağlıkCinsellik

Karanfil Yağı Cinsel Organa Sürülür Mü?

Karanfil yağı cinsel organa sürülür mü? Karanfil yağının cinsel faydaları neler? Karanfil yağı geciktirici olarak kullanılır mı? benzer soruların yanıtlarına ağırlık verdiğimiz içeriğimize göz atarak, cinsel sağlığınızı bitkisel yolla nasıl iyileştirebileceğinizi öğrenin.

Erkekler ve kadınlar yüzyıllardır cinsel davranışları iyileştirmek için karanfil kullanıyorlar. Bu baharat heyecanı ve enerjiyi artırıyor gibi görünüyor. Her ikisi için de libidoyu artırabilir. Öjenol doğal bir antioksidan görevi gördüğünden, karanfilin cinsel yararları sağlam temellere dayalı görünmektedir. Fakat cinsel sağlık için ne kadar etkili olabilirler?

Karanfil Yağının Cinsel Faydaları

Karanfilin Cinselliğe Faydaları
Karanfilin Cinselliğe Faydaları

Karanfil yağı geciktirici etkisi sayesinde erken boşalmayı engeller. Ayrıca genital bölgedeki kan akışını hızlandırır. Haliyle cinsel gücü artırır. Ancak bu faydalarına dair yeterli bilimsel açıklama bulunmamaktadır.

Karanfil, cinsel yaşamı iyileştirme konusunda potansiyele sahiptir. Karanfilin kadınlar ve erkekler için faydaları özellikle dikkat çekicidir çünkü bu doğal alternatif vitamin ve mineraller açısından zengindir. Bunların tümü genel sağlık, testosteron ve libidoya fayda sağlayabilir.

Daha iyi cinsel dürtü için karanfil kullanabilseniz de araştırma sınırlıdır. Bu nedenle, herhangi bir diyet değişikliği yapmadan önce bir doktorla konuşun.

Özellikle bu doğal ilacı doğru şekilde kullanmazsanız yan etkiler olabilir. Herhangi bir karanfil formülasyonuna alerjiniz varsa ürünü kullanmayın.

Karanfil Yağı Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır?

Karanfil Yağı Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır
Karanfil Yağı Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır

Halk arasında bilinçsiz bir şekilde penisin başına uygulayarak geciktirici etkisinden yararlanmak isteyenler mevcut. Ancak karanfil yağı cinsel organa sürülür mü diye soracak olursanız, buna cevabımız elbette hayır. Peki, karanfil yağı cinsellikte nasıl kullanılır? Karanfil yağını cilde uygulamak isterseniz, başka yağlarla karıştırmanız gerekir, bunun nedeni uyuşturucu etkisinden dolayıdır.

Karanfilin Cinselliğe Faydaları

Karanfilin Cinselliğe Faydaları
Karanfilin Cinselliğe Faydaları

Karanfil, yüzyıllardır geleneksel tıpta kullanılmaktadır ve cinsel sağlık için fayda sağlayabileceklerini gösteren bazı kanıtlar vardır. Karanfilin cinselliğe faydaları ise şunlardır:

  • Modern tıp, karanfilin ereksiyon süresini iyileştirdiğini açıklıyor.
  • Karanfil, etkileyici antioksidan özelliklere ve anti-enflamatuar özelliklere sahip bir dizi flavonoid açısından zengindir. Karanfil yağı ayrıca bol miktarda vitamin, protein ve karbonhidrat içerir. Ve karbonhidrat ve protein alımı sperm sayısını etkileyebilir. Sperm sayısı erkek doğurganlığını önemli ölçüde etkiler. Bu nedenle, karanfil yağı kullanmak sperm sayısını artırabilir.
  • Afrodizyak etkili olduğundan cinsel güdüyü artırır.
  • Testosteron düzeylerini arttırır.
  • Kan şekerinizi kontrol altında tutmazsanız, hızla yükselen şeker seviyeleri sinirlere ve kan damarlarına zarar verebilir. Sinirlerdeki hasar, bir erkeğin seks yapacak kadar sağlam bir ereksiyon elde etme yeteneğini engelleyebilir. Ancak karanfil, diyabetin önlenmesine yardımcı olur.
  • Karanfil stresi azaltabilir ve enerjiyi artırabilir. Hem erkeğin hem de kadının cinsel dürtüsü için önemli olan testosteronu artırabildiğinden, karanfil bir kadının cinsel ilişki için daha istekli hissetmesini sağlayabilir.
  • Karanfil esansiyel yağının kokusu asetilkolin salınımını tetikleyebilir. Bu güçlü nörotransmitter, kalp atış hızını yavaşlatabilir ve parasempatik sinir sistemini uyarabilir. Asetilkolin ayrıca kadınların cinsel uyarılmasında da önemli bir rol oynar.
  • Karanfil içerdiği anti-lipid ve antikolesteremik bileşikler sayesinde metabolik hızı uyarabilir. Bu da vücudun hem kadınlar hem de erkekler için fazla kiloları azaltmasına yardımcı olabilir. Kilo vermek cinsel yaşamınıza sağlam bir destek verebilir.
  • Karanfilin bir kadına en büyük yararı, gebe kalma olasılığını artırabilmesidir. Geleneksel tıp, karanfil suyu içmenin faydasının yumurtlamayı artırmaya yardımcı olabileceğine inanmaktadır. Hamile kalmaya çalışan birçok kadın doğurganlık için karanfil suyu kullanıyor. Karanfil suyunun faydalarının daha iyi LH salgısı sağladığına inanılmaktadır. LH, yumurtalıkların yumurtlama sırasında yumurta salmasına yardımcı olan bir hormondur.
  • Esansiyel yağlarla aromaterapi, adet semptomlarını yönetmek için tercih edilen bir seçimdir. Karanfil esansiyel yağı ağrı ve krampların bir kısmını hafifletebilir.

Herhangi bir yeni ek veya ilaçta olduğu gibi, karanfili cinsel sağlık için kullanmadan önce bir doktora danışmak her zaman en iyisidir. Karanfil bazı ilaçlarla etkileşime girebilir ve bazı insanlarda yan etkilere neden olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status