Dövme Modelleri

Kemal Atatürk Dövmesi Modelleri

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk dövmesi, vücudumuzda yer alması son derece gurur verici! Türkiye Cumhuriyeti’ni kendisine borçlu olduğumuz Atatürk, 1881 yılında Selanik’te doğdu. Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği üstün başarısıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.

Sakarya Meydan Muharebesi’ndeki başarısından dolayı 19 Eylül 1921 tarihinde “Gazi” unvanını aldı. Savaşın ardından Türkiye’nin ilk partisi Cumhuriyet Halk Partisini kurdu. 29 Ekim 1923 Cumhuriyet’in ilanından sonra cumhurbaşkanı seçildi ve Türkiye’nin en uzun süreli cumhurbaşkanı oldu.

 

Kola İmzalı Atatürk Dövme Modeli
Kola İmzalı Atatürk Dövme Modeli

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin  laik, ilerici ve modern bir ulus devlet olması için siyasi, kültürel ve ekonomik alanda reformlar geliştirdi. 10 Kasım 1938 tarihinde saat 09:05’te İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda aramızdan ayrıldı. Ülkemize kattığı başarılarıyla saygı duyduğumuz Atatürk’e ilelebet saygı duyuyor ve minnettarız. İşte bu karizmatik liderin dövmesinin vücudunuzda yer aldığını hayal edin.

 

Kola Atatürk Dövme Modelleri
Kola Atatürk Dövme Modelleri

 

Minimal Atatürk Dövmeleri

 

Minimalist Atatürk Dövmesi
Minimalist Atatürk Dövmesi

 

Minimal tasarımlar özellikle kadınlar tarafından çokça tercih ediliyor. Atatürk’e olan sonsuz sevginizi dövmesini yaptırarak vücudunuzda gururla taşımak istersiniz. Mustafa Kemal Atatürk’e ait aklınıza gelebilecek her ayrıntı minimal olarak tasarlanabilir.

Minimal Atatürk dövmeleri, vücudun genellikle bilek, kol ve omuz gibi yerlere tercih ediliyor.

 

Minimalist Kemal Atatürk Dövmesi
Minimalist Kemal Atatürk Dövmesi

 

Mustafa Kemal Atatürk Dövmesi Modelleri

 

Minimal Atatürk Dövmeleri
Minimal Atatürk Dövmeleri

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk her yönüyle karizmatik bir kişilikti. Atatürk imzası, Atatürk silüeti, Atatürk sonsuzluk dövmesi, Atatürk gözleri dövmesi gibi birçok tasarım yapılabilir. Bu tasarımlar, vücudunuzun herhangi bir yerinde konumlanabilir. Ancak kişiler genellikle vücudun üst kısımlarına yaptırarak atamıza olan saygıyı ve değeri simgeliyor.

 

Minimal Atatürk Dövme Modeli
Minimal Atatürk Dövme Modeli

 

Atatürk Dövmeleri Bilek

 

Atatürk Çift Dövmesi
Atatürk Çift Dövmesi

 

Mustafa Kemal Atatürk dövmeleri arasında en çok tercih edilen Atatürk’ün imzasıdır. Genellikle bileğe yapılsa da vücudun diğer kısımlarında da görmek mümkün.

Bazen sadece imzası yaptırılır bazen de imzaya eşlik eden onun silüeti veya ona ait sözlere yer verilir. Teninizde Atatürk’ün imzasını taşıyarak, ülkesini armağan eden atanızı ölümsüzleştirmiş oluyorsunuz.

 

Minimal Atatürk Dövmesi
Minimal Atatürk Dövmesi

 

Kola Kemal Atatürk Dövmesi

 

Kola Uzun Atatürk Dövme Modeli
Kola Uzun Atatürk Dövme Modeli

 

Mustafa Kemal Atatürk portre dövme, Atatürk ve silah arkadaşları, Atatürk ve şehitler, Atatürk ve Türk bayrağı gibi desenli tasarımlar kol için oldukça uygundur.

 

Mustafa Kemal Atatürk Büyük Kol Dövmesi
Mustafa Kemal Atatürk Büyük Kol Dövmesi

 

Atatürk sonsuzluk dövmesi ve Atatürk imzası da kol için çokça tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor. Renkli veya siyah-beyaz tasarımlarla minimal veya büyük dövmeler yapılabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status