Şal ve Eşarp Bağlama

Kırmızı Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

Kıyafet üzerine şal rengi seçmek için ten rengimizle uyumlu olup olmadığına da bakarız. Özellikle kırmızı bir kıyafet giydiğimizde, birden fazla renk seçeneğimiz olduğunu söyleyebiliriz. Peki, kırmızı elbiseye hangi renk şal gider?

Kırmızı Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Kırmızı bir elbiseyi doğru kombinlemek için uygun renkleri seçmeniz gerekir. Kırmızı ile yeşil, turuncu, mor veya bordo, dore, çivit ve turkuaz renkleri kullanılabilir. Ayrıca kırmızı rengi, mavi ve sarı ile de uyumludur.

kırmızı elbisenin üstüne hangi renk şal gider
kırmızıyla uyumlu renkler tesettür

Tesettürlü hanımefendiler de kırmızı rengini çokça kullanır. Elbise, tunik, ceket ya da pantolon fark etmeksizin, dolabında herhangi bir kırmızı kıyafete/kıyafetlere rastlamak mümkündür. Tesettür kombin şıklığını ortaya çıkarmak için ise, uygun renkleri bir arada kullanmak önemlidir. Özellikle kırmızı elbise üstüne ne renk şal takılacağı konusunda biraz konuşalım.

kırmızı elbisenin üstüne hangi renk şal gider
kırmızı elbisenin üstüne ne renk şal gider

Kırmızı elbise üzerine siyah ve beyaz renkte bir şalı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genellikle bu ilk akla gelen renk seçenekleridir.

Kırmızı keskin ve enerjik bir renk olduğu için bu keskinliği kıracak renkleri kombininizin diğer parçalarında kullanarak bir uyum yakalayabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz renklerle bir kombin yapabilirsiniz. Bir püf nokta vermek gerekirse, kırmızı ile beraber üçten fazla rengi bir arada kullanmanız renk karmaşasına uğrayacağı için pek önerilmediğini bilmelisiniz.

Kırmızı elbise üzerine kullanılabilecek şal renkleri şunlardır: Pudra pembesi, beyaz, toz pembe, somon rengi, siyah, buz mavisi, bej, dore, vizon rengi, ekru, kahverengi, mercan rengi, zümrüt yeşili, lame ve hardal sarısı.

Kırmızı Elbise Üzerine Ne Renk Şal Olur?

Asi bir renk olan kırmızı elbise üzerine düz renklerde eşarp veya şal seçilmelidir. Mesela, kırmızı abiye üzerine altın renkli ipek eşarp veya şal tercih ettiğinizde, size zengin bir hava katar.

Kırmızı elbise üzerine azur mavisi ipek şal veya şifon şal ya da şifon şal, gece mavisi ipek şal, petrol mavisi ipek şal kullanarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

kırmızı elbisenin üstüne hangi renk şal gider
kırmızının üstüne hangi renk gider

Yaz aylarında tercih edilen kırmızı elbise üzerine ekru fon detaylı bir eşarp uygun olacaktır. Aynı şekilde, yaz aylarında kırmızı, mavi, beyaz denizci kombini yaparak son derece şık görünebilirsiniz.

Kırmızı renk ve tonları ile yapılmak istenen ton sür ton kombinler pek önerilmez. Kırmızı rengini kırmak için siyah, mavi veya beyaz renkler kombinin diğer parçalarında kullanılmalıdır.

kırmızı elbisenin üstüne hangi renk şal gider
kırmızı beyaz elbisenin üstüne hangi renk şal gider

Cilt tonunuzun ne olduğu da kıyafetlerdeki renk uyumunu belirlemede size rehber olabilir. Örneğin, mat bir cilde sahipseniz, kırmızı ile gri veya kırmızı ile siyah sizin için doğru seçimlerdir.

Son olarak, kırmızı ile pembe kombinlerini her ne kadar çevremizde görsek de, aslında modacılar tarafından çok fazla önerilmeyen ve tercih edilmeyen kombinler arasındadır. Bu yüzden, mümkün olduğunca, bu iki rengi aynı anda kullanmak isterseniz bile çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status