Elbise ModelleriGenelTesettür GiyimTesettür Kombin

Kısa Boylu Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Tesettür giyimde ne kadar doğru kombinlemeyi yaparsanız o kadar sizin için iyi olacaktır. Zira her şeyden önce tesettür giyimde kullanılan eşarplar, şallar ve bazı kıyafetleri yaşınıza, kilonuza ve boyunuza uygun bir şekilde ayarladığınız takdirde kendinizi oldukça iyi hissedebilirsiniz. Kısa boylu tesettürlü kadınlar nasıl giyinmeli konusunda çok soru alıyoruz. Bizlerde bir konu başlığında stil önerilerimizi derleyelim dedik.

Önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi vücut formlarını iyi bilip doğru giyinmek herkesin hakkıdır. Buna göre bu yazımızda özellikle “kısa boylu tesettürlü kadınlar için nasıl giyinmeliler?” konusunda bilgiler vereceğiz.

 

Kısa boylular 2 renk tesettür kombin
Kısa boylular 2 renk tesettür kombin

 

Kısa Boylu Tesettürlü Kadınlar Nasıl Kıyafet Giymelidir

 

Tesettür Kısa Boylulara İkili Takım Önerisi
Tesettür Kısa Boylulara İkili Takım Önerisi

 

Genel olarak 1.60 cm ve altı için minyon veya kısa boy tabiri kullanılır. Eğer siz de bu ölçülerde veya aşağısında iseniz, kıyafet seçiminizi nasıl yapmanıza dair fikirlerimizi dikkatle okumanızı öneririz.

 

Kısa Boylu Şık Giyim
Kısa Boylu Şık Giyim

 

Öncelikle boyunuz kısa diye kısa elbiselerden kaçınmanızı söyleyelim. Çünkü boyunuz kısa ise uzun elbise sizi daha uzun gösterir. Ve özellikle elbisenin dar olmamasına ve çok aşırı bol olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanında elbisede dikey çizgiler sizi uzun gösterecek bir başka ayrıntıdır. Eğer yatay çizgilerle olan bir kıyafet tercih etmeniz takdirde sizi olduğunuzdan kilolu ve basık gösterecektir. Elbise gibi tunik tercih etmeniz takdirde tuniğinizin de uzun olmasına dikkat ediniz.

 

Renkli Kısa Boylu Kombin Modeli
Renkli Kısa Boylu Kombin Modeli

 

Eğer etek giymek istiyorsanız, yüksek belli sade ve şık bir etek seçimi yapmalısınız. Etek seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar ise, baskılı, büyük desenli ve tek renk olmamalı; bunun yanında kombininize kocaman çantalar ve küpeler kullanmamalısınız.

 

Tesettürlü Kısa Boylu Kadınlar Giyim Tarzı
Tesettürlü Kısa Boylu Kadınlar Giyim Tarzı

 

Pantolon seçiminde ise, pantolon boyunuz kesinlikle uzun olmalıdır yani ayak bileğinizin bir tık altında ayarlamalısınız. Ve ayrıca İspanyol paça ve boru paça pantolonlar sizler için idealdir. Kısa boylu kadınları ilgilendiren en önemli konu, uzun gösterek kıyafetler.

 

Kısa Boylu Kadınlara Stil Önerisi
Kısa Boylu Kadınlara Stil Önerisi

 

Kısa Boylu Tesettürlü Kadınlar Nasıl Ayakkabı Giymelidir

 

Kısa Boylu Tesettürlülere Trençkot
Kısa Boylu Tesettürlülere Trençkot

 

Bacak boyunu uzun göstermek için bazı kısa boylu kadınlar platform topuğa koşarlar. Lakin platform topuk aslında sizin ayağınızı estetik göstermediğini biliyor musunuz? Ama yine de üzülmeyin! Platform yerine stiletto tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Bilekten bağlamalı ayakkabılar, farkındayım çok hoşlar. Ancak sizin giymemeniz gereken ayakkabı modeli olduğunu söylemeliyiz. Zira bu ayakkabılar da sizi kısa gösterecektir.

Ayrıca spor kombinlerde size hitap edebilir, aşağıda ki spor kombini kullanarak çok çekici bir tarz oluşturabilirsiniz.

 

Kısa Boylu Tesettürlü Bayanlar için Giyim Öneri
Kısa Boylu Tesettürlü Bayanlar için Giyim Öneri

 

Kısa boylular için aşağıda ki gibi sweetshirtlerde çok iyi, çok yakıştırdığım modellerden birisi, aşağıda ki gibi bir kombin yapmanız sizi uzun boylu bir görüntü sağlayacaktır.

 

Kısa Boylu Tesettürlüler için Güzel Kombin
Kısa Boylu Tesettürlüler için Güzel Kombin

 

Bunların yanı sıra denim kombinlerde kapalılara gerçekten yakışıyor, ayrıca kısa boylular için uzun gözükme bağlamında bir avantaj sağlıyor. Aşağıda ki model bel yukarıda olan bir modeldir. Bu model sizi görünüş itibari ile uzun gösterebilir.

 

Kısa Boylu Tesettürlüler için Yüksek Bel Pantolon
Kısa Boylu Tesettürlüler için Yüksek Bel Pantolon
Kısa Boylu Kadınlar için Şal ve Ceket
Kısa Boylu Kadınlar için Şal ve Ceket

Son olarak aşağıda ki modellerimizi inceleyebilirsiniz. Birbirinden farklı çok tarz modellerimiz sizler için özenle editörlerimiz tarafından seçilmiştir. Herhangi birisine tıkladığınızda galeri sayfamıza yönlenebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status