GelinlikGelinlik ModelleriGenel

Kısa Boylular İçin Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalıdır

Gelinlik her kadının hayalidir bildiğimiz üzere. Küçüklüğümüzden beri hayalini kurarız, modellerine bakarız, giyindiğimizi düşünürüz… Bizim için değeri büyük biliyoruz da peki hayal ettiğimiz gelinlik bizi bir prenses gibi gösterebilir mi? Eğer doğru tercihleri yaparsak evet. Bunun için vücudumuzu iyi tanımak, ona neyin yakışacağını bilmek son derece önemli. Bu yazıda kısa boylu kadınların nasıl gelinlikler tercih etmesi gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Kısa boylular için gelinlik seçimi konumuza sizler için editörlerimiz tarafından seçilen görseller galeri de verilmiştir.

Kısa Boylulara gelinlik
Kısa Boylulara gelinlik

 

2020’de evlenmeyi düşünen kısa boylu kadınlar bi hayli şanslı çünkü 2020’nin gelinlik modası minyon tipli kadınlar için ideal. Öncelikle boyunuz kısa ise sade modellerden yana tercih kullanmalı, abartılı ve çok kabarık etekli gelinliklerden uzak durmalısınız. Abartılı işlemeler, büyük motifler, kabarık tüller boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Bu tür detaylar güzelliğinizin önüne geçip sönük kalmanıza neden olabilir. Eğer illa da işlemeli ya da taşlı detaylar istiyorsanız bunları gelinliğin göğüs kısmında uygulayabilirsiniz. Eteğin kısa tutulması sizin lehinize bir görüntü sergiler.

 

Kısa Boylular Nasıl Gelinlik Tercih Etmeli
Kısa Boylular Nasıl Gelinlik Tercih Etmeli

 

Kısa Boylular için Gelinlik Seçinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kuyruklu Kısa Boylular için Gelinlik
Kuyruklu Kısa Boylular için Gelinlik

 

 

Gelinliğin üst kısmında dikkat etmeniz gereken hususlar da mevcut. Gelinliğin uzun kollu olması da aleyhinize olacaktır. Bunun yerine ince ya da kalın askılı veya straplez modeller tercih edebilirsiniz. Bunlar boyun boyunuzu da olduğundan daha uzun gösterecektir. Böylelikle ortaya daha hoş bir görüntü çıkar. Düşük omuzlu gelinlik modelleri de sizin için uygun olabilecek modeller arasında yer alıyor.

 

Kısa Boylu Gelinler için Gelinlik
Kısa Boylu Gelinler için Gelinlik

 

Gelinliğin belinizi sıkıca sarması gerekir ki daha ince ve uzun görünebilin. A kesim denilen kuyruk detayına sahip bir etek modeli tercih edebilirsiniz. Belden sıkılmış A kesim bir gelinlik istediğiniz sonucu verecektir diye düşünüyoruz. Eğer vücut oranınız sağlıklıysa balık etek gelinlikler de tercih edebilirsiniz. Ancak vücut kitle indeksiniz normalin üstündeyse balık etek gelinlikler daha kilolu ve kısa görünmenize neden olabilir.

 

Kısa Boylular için Askılı Gelinlik
Kısa Boylular için Askılı Gelinlik

 

Tüm bunların yanı sıra son zamanlarda oldukça popüler olan Helenistik ve bohem tarzı, yüksek belli ve dökümlü etekli şifon gelinlikler de mutlaka tercihleriniz arasında yer almalıdır. Bu modeller sadelikten yana olduğu için kısa boylu hanımefendilerin lehine bir görüntü sergileyeceklerdir. Doğru gelinliği bulduktan sonra peri masalından fırlamış bir prenses görünümüne kavuşacağınıza eminiz.

 

Kısa Boylular için açık gelinlik
Kısa Boylular için açık gelinlik

 

Yazı sonunda sizler için özenle hazırlanmış kısa boylulara yakışan en güzel gelinlik modelleri verilmiştir. Bu kısımdan herhangi bir görsele tıklayarak galeri sayfasına yönlenbilir ve bu görselleri daha yakından inceleyebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status