GenelModaTesettür

Kışlık Tesettür Giyim Kombin ve Modelleri

Tesettür giyim, günden güne artan çeşitliliğiyle tesettürlü kadınlara seçenekler sunmaya devam ediyor. Binbir çeşit model kendi içinde kategorilere de ayrılabiliyor tabi ki. Yazlık, kışlık, mevsimlik gibi… Kış aylarına özel kıyafetlerin ana teması doğal olarak sıcak tutması ancak moda dünyası hiçbir zaman bununla sınırlı kalmadı.

Bedeni soğuktan korumanın yanı sıra dikkat çekici ve şık olmak son derece önemli. Hem kışlık hem de tesettür modasını ele alınca trikoların popüler olduğunu görüyoruz. Listeden düşmeyen trikolar bu sezon da üst sıralarda yerini almış bulunmakta.  Trikonun hem sıcak tutma özelliğine sahip olması hem de ince olması tercih sebeplerinin başında geliyor.

 

Kışlık Tesettür Giyim Kombinleri

 

winter hijab fashion
winter hijab fashion

 

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde herkesin dolabındaki kıyafetler yer değiştirmeye başladı. Mevsimlikleri kaldırıp yerine kışlıkları astığımız askılarda yepyeni modeller görmek mümkün. Tesettür giyim için de aynı şey geçerli. Bu sezon sweatler kendini oldukça ön plana çıkarmış durumda ve sweatler o kadar çeşitli ki tesettürlü kadınlar da dolabına ekleyebilir.

 

vintage kışlık tesettür elbise
vintage kışlık tesettür elbise

 

 

Hem rahat hem de şık ve spor bir görüntü yaratması sebebiyle tercih edilen sweatleri tesettürlü kadınlar etek yerine dar paça pantolonla ya da eşofmanlarla kombinlemeli. Hem uzun hem de kısa modellere sahip olan sweatlerden bu kadar bolluk arasında kendi tarzınıza en uygun olanı bulacağınıza eminiz. Acil zamanların da kurtarıcı haline gelmiş olan bu parçayı dolabınızdan eksik etmemenizi tavsiye ederiz.

 

tesettür kışlık kombinler
tesettür kışlık kombinler

 

Kış aylarının çoğunu bu bölümün kaplayacağından emin olsak da triko kazaklar da oldukça önemli. Bol boğazlı ve uzun triko kazaklarla birleştireceğiniz bir pantolon çok sade ama başarılı bir kombin olacaktır.

 

Kışlık Tesettür Giyim Tarzları İncelemesi

 

kışlık tesettür uzun hırka
kışlık tesettür uzun hırka

 

Kazak giyinmeyi sevmeyenler ise kışlık badilerle hırkaları kombinleme şansına sahip. Çünkü birbirinden güzel hırkalar bu sezon da vitrinleri süslemiş gibi görünüyor. Hırkaları hem eteklerle hem de pantolonla kombinleyebiliyor olmak tesettürlü kadınlar için büyük bir avantaj. İster şık ve klasik bir kombin isterseniz de rahat ve salaş bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

kışlık tesettür kombin yaparken dikkat edilmesi gerekenler
kışlık tesettür kombin yaparken dikkat edilmesi gerekenler

 

Bu sezon renk olarak pastel tonlar ağırlıkta olmakla birlikte krem ve bej renkteki gömlekler de ön planda. Gömlekleri geniş pantolonlarla kombinlemek son derece mantıklı olduğu gibi size hoş bir görüntü sunacaktır.

 

kışlık tesettür kombin nasıl oluşturulur
kışlık tesettür kombin nasıl oluşturulur

 

Bluz giyinmeyi seven kadınlar ise yine kombinlerini yelek ve hırkalarla tamamlayabilme lüksüne sahip. El yapımı yelekler çok fazla görünmese de size otantik bir hava katmak için çok etkili. Giyindiğiniz bluzların hırkayla çatışmamasına özen göstermelisiniz.

 

kışlık tesettür kazaklı günlük model
kışlık tesettür kazaklı günlük model

 

Tunikler de her mevsim olduğu gibi kış aylarında da yerini korumayı başardı. Tesettürlü kadınların en çok tercih ettiği giyim parçalarından biri olan tunikler pantolonlarla kombinlenebilen en rahat kıyafet diyebiliriz.

 

kışlık tesettür giyim
kışlık tesettür giyim

 

Yaptığınız kombinlere göre kullanacağınız şal ve eşarplar da son derece önemli. Kışlık şallar bu aylarda oldukça popüler. Çoğu kıyafetinizle kombinleme şansınız olan şallar edinmenizi tavsiye edebiliriz. Böylelikle her kombininize ayrı bir şal ya da eşarp almak zorunda kalmazsınız.

 

Kışlık Tesettür Elbise Modelleri

 

Kışlık Tesettür Giyim Tarzları İncelemesi
Kışlık Tesettür Giyim Tarzları İncelemesi

 

Kışlık elbiseler denince aklımıza öncelikle triko ve kadife kumaşlardan yapılmış elbiseler gelir. İkisi de sıcak ve şık olmasından ötürü tercih edilir. Trikonun rahat bir yapısının olmasının yanı sıra çeşitleri de son derece fazladır. Kadife ise kadınsılığı simgeleyen bir kumaş olduğu için sık sık kullanılır.

 

kışlık tesettür giyim renk uyumu
kışlık tesettür giyim renk uyumu

 

Her ikisinin de binlerce modelde elbiseleri var.  Son zamanlarda modelleri artan triko elbiseler tesettür modasına yeni bir bakış açısı kattı. Tesettür giyim için özellikle hazırlanan triko elbiseler oldukça göz kamaştırıcı. Neredeyse her desene sahip bu elbiseler, genellikle kemerlerle taçlandırılıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status