KombinTesettür

Kışlık Tesettür Giyim Önerileri ve Görselleri

Tesettür giyim genel olarak kapalılığı esas alan bir giyim olduğu için kış aylarında soğuklara karşı mükemmel bir koruyucu haline geliyor. Bu nedenle sadece tesettürlü olanlar değil herkes tarafından tercih edilebiliyor. Trendler değişse de kışlık kumaşlarda çok bir değişimin olduğu söylenemez. Amaç sıcak tutmak olduğu için birbirinden sıcak kumaşlar sezonun modasına göre şekilleniyor ve raflarda yerini alıyor. Yaz ve bahar aylarında tunik ve trençkotlar kap olarak tercih edilirken kış aylarına girince kaban ve pardesü tercih edilmeye başlanıyor. Tesettür giyimde kış aylarına girince değişen sadece kıyafetler olmuyor. Şallar da yazlık ve kışlık olarak ayrıldığından ötürü kış aylarında dolaplara eklenilen bir diğer parça olarak yerini alıyor.

 

Kışlık Tesettür Giyim Önerileri

 

kışlık tesettür giyim renkleri
kışlık tesettür giyim renkleri

 

 

Kışlık tesettür giyim de vazgeçilmez parçaların hepsini sizler için derleyip yazımızda değindik. Çok farklı ve çeşitli tarzlar mevcut hepsini görsellerde bulabilirsiniz. Ayrıca galeriden bir çok modele ulaşabilirsiniz.

 

Kışlık Tesettür Giyim Kombinleri

 

kışlık tarz tesettür giyim
kışlık tarz tesettür giyim

 

Her sezon olduğu gibi bu sezonda da tesettür kıyafetler podyumda yerini aldı ve satışa çıkarıldı. Kombinler tek parça ya da birden fazla parçadan oluşsa da elbiselerin ağırlıkta olduğunu söyleyebiliriz. Kış aylarının soğuğunda kazak giyinmeyi seven kadınlar pantolonlu kombin yapmayı tercih edebilirler. Geniş boğazlara sahip kazaklar yine popüler. Bu kazaklar eşarp ve şal açısından oldukça kullanışlı.

 

kışlık tesettür kombinleri
kışlık tesettür kombinleri

 

Geniş yapıları sayesinde baş örtünüzün bozulmasını engelliyor ve başınızı bağlamadan önce giyinmek zorunda kalmıyorsunuz. Böyle bir kazağın altına geniş paça bir pantolon uygun olacaktır. Pantolonunuzu kazağınızın modeline ve rengine göre ayarlamalısınız. Kalın kot pantolonlar sizi soğuktan koruyacaktır. Kazağı etekle tercih etmek isteyenler ise uzun ama yine kalın kumaşlara sahip etekleri kullanabilirler.

 

bordo kazak kışlık tesettür giyim
bordo kazak kışlık tesettür giyim

 

Burada dikkat edilmesi gereken husus eteğin klasik ya da spor bir tarza sahip olması. Bunu kazağınızın modeline göre belirlemelisiniz. Dar kazaklar seviyorsanız, kazağınızı eteğin içine sokmak bir diğer göz alıcı kombin. Dar kesim eteklerde kazağın kalınlığından ötürü hoş görüntüler çıkmayabiliyor. Ancak bol kesim bir etekler giyinmeyi seviyorsanız bu kombin tam size göre. Kış aylarında kıyafetlerin renklerinin koyulaştığını görebilirsiniz.

 

tesettür giyimde sarı renkler
tesettür giyimde sarı renkler

 

Yıllardır değişmeyen bu kural, içine girdiğimiz aylarda da geçerli olacak gibi görünüyor. Üstelik sadece kıyafetlerde değil baş örtülerin de renk tonları koyulaşmakta. Ayakkabı seçimleriniz de kombinler için oldukça önemli. Her türlü kıyafetinizle kullanabilmeniz için siyah bot ya da çizme almanızı tavsiye edebiliriz.

 

Kışlık Tesettür Elbise Modelleri

 

Kışlık Tesettür Giyim Önerileri
Kışlık Tesettür Giyim Önerileri

 

Elbiseler her mevsimde adından söz ettiren ve tercih edilen bir parçadır. Geçmişten günümüze varlığını asla kaybetmeyen elbiseler kış aylarında da şıklığınızı tamamlayabilecek en değerli parçalardandır. Tek parça kombinlerinden hoşlanıyorsanız bu sezon da birbirinden güzel elbiseler sizi karşılayacak.

 

kışlık tesettür giyimde renk uyumu
kışlık tesettür giyimde renk uyumu

 

Tesettür giyimde her zaman tercih edilen uzun elbiseler, vücudunuzu sıcak tutmak için bir numara. Bu nedenle tesettürlü olmayan kadınlar dahi kış aylarında bu reyonlara bakmaktan kendini alamıyor. Bu kış sezonunda ağırlıklı olarak kareli desenlerin yer aldığını görüyoruz. Tek desen kumaştan dikilen bu elbiseler kemer ya da düğmelerle canlandırılıyor. Karelerin boyutları büyüyüp küçülse de temelde çoğunlukla onlar var. Ünlü tesettür markalarının sunduğu çeşitler ağırlıklı olarak bu yönde.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status