Elbise ModelleriGenelModa

Kitap, Saat ve Kemanlı Abiye Modelleri

Bu yazımızda Fransız tasarımcı Sylvie Facon’un saatli, kitaplı ve kemandan oluşan abiye modellerine yer vereceğiz. Fantastik abiye modelleri diyince akla gelen Facon, çok başarılı tasarımlara imza atmaya devam ediyor.

Çok farklı ve hoş modeller mevcut olsa da giyilebilirlik açısından kafada soru işareti bırakıyor. Sanatçı keman, kitap, tablo gibi eşyaları kullanarak abiye tasarımları yapıyor.

Fantastik Abiye Modelleri

 

eski kitaplar ile yapılan abiye
eski kitaplar ile yapılan abiye

 

Tasarımlarında nude renkleri ön plana çıkaran Sylvie ilhamı kumaşların renklerinden ve  temalardan aldığını söyleyip yaşadığı şehre şükranını bu şekilde sağladığını söylüyor. Genellikle bu abiyelerin korse kısmında kitap kapakları ve farklı otlar kullanan ünlü modacı, abiyeyi süslemek içinse saat çarkları ve nota defteri kullanıyor.

 

kitap sırtları ile oluşturulan abiye
kitap sırtları ile oluşturulan abiye

 

1997’den beri bu tarz tasarımlar yapan Fransız tasarımcı, bu eşyaların yıkanabilir oılmasına hiç dikkat etmeyen Facon sadece tasarladığı temayı abiyelere aktarmak istediğini söylüyor. Şu an instagram hesabı olan ünlü fenomeni 43 bin kişi takip ediyor, genel tasarımlarına instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

 

kemanlı özgün tasarım
kemanlı özgün tasarım

 

Bu fantastik abiye modelleri için sizlere galerimizden farklı görseller sunduk. Tüm modelleri inceleyebilirsiniz. Facon bir abiyeye 250 saat ayırıyor, bu ciddi bir vakit olsa da bu tasarımları sanat için yaptığını söyleyebiliriz.

 

fantasatik abiye tasarımı
fantasatik abiye tasarımı

 

Ayrıca çok farklı tarzda tasarımları ile adeta tablo niteliğinde çalışmalar yapan fenomenin tüm tasarımlarına instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status