Esra Ezmeciİlişkiler

Kocanız Sizi Seviyor Mu Nasıl Anlarsınız

Karısını çok seven erkek nasıl anlaşılır? Kocanız sizi seviyor mu nasıl anlarsınız? Tüm bu soruların yanıtlarını ünlü Uzman Psikolog Esra Ezmeci Nur Viral’in sunduğu “Hayatta Her Şey Var” programında açıkladı.

 

Karısını Çok Seven Erkek Nasıl Anlaşılır

Karısını Çok Seven Erkek Nasıl Anlaşılır
Karısını Çok Seven Erkek Nasıl Anlaşılır

Erkeklerin sevgi tanımı kadınlardan farklı, ayrıca sevgisini gösterme yeteneği de çok farklı, fakat çok seven bir insan karşısında ki kişinin kırgınlıklarına, üzüldüğü durumlara, isteklerine ve hayatında ki beklentilere özen gösterir.

Yani mesela bir şey istiyorsunuz, aman bana ne tepkisi geliyor. Yada ben bugün şuna üzüldüm diyorsunuz aman ben seni şimdi dinleyemem demez. Bunların aksine size destek olmaya çalışır, yardımcı olmaya çalışır. Bir şeye üzüldüğünüz de size özen göstermeye çalışır, gün içinde ilgilenir, arar sorar.

Gerçek sevgi şu demek; senin kırgınlıklarını, isteklerini, hayattaki beklentilerini önemsemek demektir. Biri sizin kırılacağınızı bile bile aynı şeyi yapıyorsa, mesela eşiniz annesinin yanında size ters bir şekilde davrandı ve siz buna kırıldınız, eşiniz bir daha ki seferlerde hep buna dikkat ediyorsa, annesinin yanında sizi onure ediyorsa, kırılacağınızı bildiği şeyleri sizin üzülmemeniz için dikkat ediyorsa bu kişi gerçekten sizi seviyordur.

Sizi önemser, üzüntünüzü önemser, sevincinizi önemser, isteklerinizi önemser. Önemsemek, değerli bulmak, değerli kılmak, hem aile içinde, hem içinizde sizi değerli göstermek, sevginin en büyük ölçütüdür.

 

Toplumda genellikle maddiyatla bağlantı kuruluyor önemseme durumu, herkesin maddi durumu farklı, eşinizin size çok pahalı bir hediye alması sizi önemsediği anlamına gelmiyor.

 

Fakat çok ufak göstergeler mesela bir yerde üstünüz açık, eşiniz gelip sizin üstünüze battaniye örtüyor. Yada bir tartışma yaşadınız, aranızda bir soğukluk oluştu, eşiniz sizle iletişim kurmak için gelip size meyve soyuyor. Bu gibi yaklaşımlar eşinizin size değer verdiğinin göstergesidir.

Esra Ezmeci cinsel çapa yöntemi ve tuzlu su olayı hakkında bilgi almak için aşağıda ki linklere tıklayın;

Üstte ki içeriklerimizden çok faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz. Diğer yazımızda “Aldatıldığını Öğrenen Kadın Ne Yapmalı” hakkında bilgiler vereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status