Dövme ModelleriGenel

Kolay Dövme Modelleri

Bazı motiflerin veya desenlerin onların sahip olduğu anlamların yanında bizlerin onlara yüklemiş olduğu anlamları ile vücudumuzda yer etmesini isteriz. Bu motifler illa karmaşık desenlerde olmak zorunda değildir. Bazen sade ve bir o kadar güçlü bir anlamı olan desenler de oldukça dikkat çekici olmaktadır.

Basitten ve sadelikten yana olanlar için dövme yaptırmak isteyenler için kolay dövme modellerinden bahsedeceğiz. Kolay dövme modelleri genellikle minimalist tarzda hazırlanan, boyut olarak küçük ve az şeyle çok anlam taşıyan dövmelerdir.

 

İçindekiler

Kolay Tasarımlı Dövme Modelleri

 

Zayıf Batarya Basit Dövme Modeli
Zayıf Batarya Basit Dövme Modeli

 

Kolay tasarımı olan, tek çizgi olan yada tasarımı minimalist olan dövmeler çok fazla tercih sebebi olunca bizede haliyle değerlendirmek düştü. Kolay tasarımlı dövmeler özellikle minimalist dövmelerin yayılmasıyla çok yaygınlaşmaya başladı. Bizde en çok tercih edilen, editörlerimiz tarafından en çok beğenilen modelleri sizlerle paylaşacağız.

 

Üçgen Dövme Modeli

 

Üçgen Motif Kolay Dövme
Üçgen Motif Kolay Dövme

 

Dövme yaptırmaya karar verenlerin ilk aklına gelen şekillerden biridir. Hem maliyeti uygun hem de kolay tasarımı sayesinde oldukça tercih edilmektedir. İsteğe göre renkli veya renksiz yaptırabilirsiniz. Ayrıca üçgen dövmenin en çok kulak arkası, boyun, sırt, ayak ve kol bileğine yakışmakta olduğunu da söyleyelim.

 

Minimalist Geometrik Kolay Dövme Modeli
Minimalist Geometrik Kolay Dövme Modeli

 

Üçgen dövmesinin anlamı şu şekilde yorumlanır: üç kenarı ve üç köşesi olduğundan üçlemeler akla getirir. Örneğin; zihin-beden-ruh gibi. Bunun yanında üçgenin duruşuyla ilgili olarak farklı anlamlar ortaya çıkabilir. Eğer üçgen ters duruyorsa erkekliği; düz duruyorsa dişiliği ifade etmektedir.

 

 

Çapa Dövme Modeli

 

Tek Çizgi ile Çapa Dövmesi
Tek Çizgi ile Çapa Dövmesi

 

Çapa, denizcilikle alakalı bir kavram olarak bilinse de sahip olduğu anlamı sayesinde dövme modelinde tercih edilmektedir. Tabi ki de ilk olarak denizcilikle bağlantılıdır. Bir nevi “Kara göründü!” ifadesi vermektedir. Yani kaptanın karaya ulaşmak için o fırtınaları aşıp sevdiklerine ulaşması anlamını belirtmektedir. İkinci olarak çapa dövmesi, koruma ve güvenlik anlamı barındırmaktadır.

 

Bilek Çapa Kolay Dövme Modeli
Bilek Çapa Kolay Dövme Modeli

 

Böyle güçlü bir anlamı olan dövme modelini çokça ünlü isim de tercih ettiğini eklemeden geçmeyelim.

 

Ok Dövme Modeli

 

Ok Kolay Dövme Modeli
Ok Kolay Dövme Modeli

 

Özellikle kadınların tercih ettiği bu modelin yapılışı da oldukça kısa sürmekte ve haliyle acısı da oldukça hafiftir. Küçük ok modeli düşünüyorsanız, el veya ayak bileğinizde hoş duracaktır. Ancak büyük bir ok dövmesi olsun diyorsanız ise, kol, bacak ve sırtınızda güzel olacaktır.

 

Kolay Mimari Dövme Modelleri
Kolay Mimari Dövme Modelleri

 

Ok dövmesinin anlamı, aile, arkadaşlık ve amaç gibi kavramlarla ilintilidir.

 

Üç Nokta Dövme Modeli

 

Müzik Hayranları için Kolay Dövme
Müzik Hayranları için Kolay Dövme

 

Sadece üç noktanın bir araya gelerek bir anlam ifade edeceğini kim bilebilirdi ki? Evet, üç nokta dövmesi diğerlerine göre en kolay tasarımlı dövme modelidir. Özellikle elinizde veya boynunuzda iyi duracaktır.

Üç nokta dövmesinin anlamı, Türkçe’de üç maymunu yani görmedim, duymadım, bilmiyorum anlamına gelirken; İspanyolcada “Mi Vida Loca “(benim çılgın hayatım) manasına gelmektedir.

 

Gömme Kolay Tasarımlı Dövme Modeli

 

Sezeryan Yarası Kolay Dövme Modeli
Sezeryan Yarası Kolay Dövme Modeli

 

Vücudumuzda var olan çukurlarımıza istediğimiz küçük motiflerin dövmesi göze oldukça hoş gözükecektir. Renkli olması veya motifinin ne olacağı tamamen size aittir.

 

Harry Potter Kolay Dövme Modeli

 

Harry Potter Temalı Kolay Dövme
Harry Potter Temalı Kolay Dövme

 

Harry potter hayranları için tasarlanmış iki farklı kolay dövme modeli vereceğiz. İkiside aynı gibi görünsede vücudun hangi parçalarına yapılması bakımından bu iki modeli veriyoruz.

 

Harry Potter Temalı Ense Dövmesi
Harry Potter Temalı Ense Dövmesi

 

Gerçekten basit ve anlamı olan bir kolay dövme modelidir. Son olarak aşağıda galeride editörümüz tarafından seçilen çok farklı kolay dövme modelleri vereceğiz. Diğer içeriklerimiz için dövme modelleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status