GenelTarifTatlı Tarifleri

Krem Karamel Tarifi

Krem Karamel, kısacası karamelli muhallebi, bakınca zor gibi gözüken ama aslında oldukça kolay bu muhallebi tarifini deneyip ilk etapta yapamayanlar olmuştur. Endişelenmeyin, bugün sizlere püf noktalarıyla Krem Karamel tarifinden söz edeceğiz. Ve vermiş olduğumuz tarifle Krem Karamel artık sizin için hiç de zor olmayacak.

İşte detaylarıyla Krem Karamel…

 

Krem Karamel Malzemeleri

Krem Karamel Malzemeleri

Krem Karamel MalzemeleriBurda iki aşama var birincisi muhallabisi için diğeri ise karameli için malzeme listesi, bunları aşağıda verdikten sonra yapım aşamalarına geçebiliriz.

 

Muhallebisi için

 

  • 1 litre süt
  • 1 bardak toz şeker
  • 1 bardak un
  • 1 yumurta
  • 2 paket vanilya

 

Karameli için

 

  • 1 bardak toz şeker

 

Krem Karamel Yapım Aşamaları

Krem Karamel Yapım Aşamaları
Krem Karamel Yapım Aşamaları

 

İlk olarak, karameli için 1 su bardağı şekeri ocakta karıştırarak karamelize oluncaya kadar pişirelim. Ancak karamelimizin rengi biraz koyu renk olursa tatlımızın assolisti olan karamel daha güzel görünecektir. Karamelimiz sıcak iken kaselerimize birer yemek kaşığı paylaştıralım. Bir püf noktası daha söylemek gerekirse, kaselere bölüştürdüğümüz karamelin donmasını bekleyip muhallebiyi üzerine ilave ediniz. Hem bu sayede muhallebisi ile karamel birbirine geçmemiş olur.

Ardından muhallebisi için 1 adet yumurta, 1 su bardağı toz şeker, 1 su bardağı un ve 1 litre sütü tencereye alarak karıştıralım. Koyulaşıncaya kadar pişirelim. Üzerine 2 paket vanilya da ekleyerek karıştıralım ve ocağın altını kapatalım. Muhallebimizi önceden karamelleri paylaştırdığımız kaselerimize bölüştürerek koyalım.

Yapmış olduğumuz tatlımızı 1 gece buzdolabında bekletelim. Buzdolabında beklettikten sonra kaseden ters çevirerek servis edelim.

Afiyet olsun!

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status