Cilt BakımıSağlık

Kwellada Losyon Nasıl Kullanılır?

Vücutta herhangi bir nedenden dolayı ortaya çıkan ve uyuz kişide akıl almaz kaşıntılara sebep olmakta ve yaşam kalitesini düşürmektedir. Bu kaşıntıların sebebi olarak parazitler gösterilmektedir. Bu olumsuz durum bulaşıcı olduğu için yayılması oldukça hızlı olmaktadır.

Bulaşıcılığının önüne geçmek için erken tanı ve tanıdan sonra hızlıca tedavi yöntemlerine geçilmelidir. Uyuzu ortadan kaldırmak için pek çok yöntem bulunsa da günümüzde kullanılan en etkili ve koyla yöntem Kwellada losyon kullanma yöntemidir. Bir uyuz ilacı olan Kwellada doğru ve düzenli kullanıldığında bu rahatsızlıktan kolaylıkla kurtulmak mümkün olacaktır.

Parazitlerin ölmesini sağlayan bu tedavi yöntemi sayesinde uyuzdan kısa sürede kurtulmak mümkün hale gelirken derinin daha sağlıklı ve temiz bir hal alması da sağlanmaktadır. Kwellada losyon nasıl kullanılır sorusu sıklıkla sorulan sorulardan biridir. Yazımızda bu konuyla ilgili olarak merak edilen her soruya cevap vermeye çalışacağız.

Kwellada losyon tedavisinin yanında Kwellada şampuan da kullanılabilir. Etkili olan bu şampuan da uyuzun tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Uyuzu hızlı bir şekilde geçiren bir tedavi yöntemidir.

 

Kwellada Uyuz Losyonu Nasıl Kullanılır?

Kwellada Uyuz Losyonu Nasıl Kullanılır
Kwellada Uyuz Losyonu Nasıl Kullanılır

 

Uyuz tedavisinin en önemli silahlarından olan Kwellada losyon günümüzde doktorların yoğun bir şekilde önerdiği etkili bir yöntemdir. Eczanelerde kolaylıkla bulunabilen bu losyon normal reçete ile birlikte satılmaktadır. Kullanımından önce Kwellada losyonun ne işe yaradığına bir bakalım:

  • Uyuz tedavisinde kullanılır ve uyuz hastalığının geçmesinde etkilidir.
  • Derinin daha sağlıklı ve parlak olmasına olanak sağlamaktadır.
  • Deride oluşan kızarıklıkların giderilmesinde kullanılan etkili bir formüldür.
  • Deride yer alan ve kaşıntıya sebep veren parazitleri yok etmede etkilidir.
  • Cildin normal yapısına kısa sürede dönmesini sağlar ve sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.
  • Kısacası daha sağlıklı bir deri ve cilde sahip olmak için kullanılmakta ve parazitlerle böceklerin yok olmasında etkili bir silah görevi görmektedir.

Şimdi de Kwellada losyonun nasıl kullanıldığına bir göz atalım. Öncelikle bu ürünü kullanmak için doktor talimatı dinlenmelidir. Kullanmadan önce duş almak oldukça önemlidir. Duş aldıktan hemen sonra da sürülmemelidir. Duştan bir süre sonra vücuda ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Vücudun kuruduğundan emin olunca sürülmelidir.

Vücutta açık bir yara varsa bu losyon kesinlikle kullanılmamalıdır. Aynı zamanda göz çevresine de sürülmesi tehlikeli ve yasaktır. Bu losyonu kullanırken fazla sürmemeye dikkat edilmelidir. Vücut losyonu çabuk emeceği için sürülmemiş gibi görünmekte ve aynı bölgeye tekrar sürmenize sebebiyet vermektedir.

Kwellada losyonu fazla kullanmaktan kaçınmak gerekmektedir. Bunun daha sağlıklı olacağı unutulmamalıdır. Ancak kullanılması gerektiğinde de genital bölge ve saçlar dahil her yere dikkatlice sürülmelidir.

Eller herhangi bir nedenden dolayı yıkandıysa yıkadıktan sonra tekrar Kwellada losyon sürülmesi gerekmektedir. Losyon sürüldükten sonra vücutta 8 ile 10 saat arası kalmalıdır. Bu süre tamamlandıktan sonra vücut iyi bir şekilde yıkanmalıdır.

Kwellada losyonu kullandıktan sonra etkili olmadığını düşünenler 7 gün sonrasında tekrar denemelidirler. Ancak yine doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır.

 

Kwellada 120 ml Losyon Nasıl Kullanılır?

Kwellada 120 ml Losyon Nasıl Kullanılır
Kwellada 120 ml Losyon Nasıl Kullanılır

 

Kwellada losyonun kullanımı için doktorun veya eczacınızın tavsiyesi göz önünde bulundurulmalıdır. Herhangi bir uyarı yapılmadığı takdirde şu şekilde kullanılmalıdır:

  • Erişkin ve 12 yaşın üzerindeki çocuklarda 30 ml losyon yeterli olacaktır. Fakat bazı erişkinlerde bu dozdan daha fazlası gerekmektedir. Bu durumlarda da 60 ml kullanılması önerilmektedir
  • 6-12 yaş aralığındaki çocuklarda ise 15 ml losyon kullanımı yeterli olacaktır.
  • 1-5 yaş aralığındaki çocuklarda 7.5 ml losyon yeterlidir.
  • 2 aylıktan 1 yaşa kadar olan çocuklarda ise 3.75 ml yeterlidir. 2 yaş altındaki çocuklarda sadece medikal gözetim altında kullanılabilir.

Kwellada 5 Losyon Nasıl Kullanılır?

Kwellada 5 Losyon Nasıl Kullanılır
Kwellada 5 Losyon Nasıl Kullanılır

 

Kwellada losyon kullanımı yaşa göre değişiklik göstermektedir. 2 yaş altı çocuklarda boyun, yüz, kulaklar ve saçlı deri de dahil olmak üzere her yere uygulandığından emin olunmalıdır. El ve ayak parmak araları, el bilekleri, koltuk altı dış genital organlar, kalçalar, el ve ayak tırnaklarının altına iyice sürülmelidir. Bebek losyonu yalayabileceği için açız ve göz çevresine sürülmesi sakıncalıdır. Buna dikkat etmek için gözetim altında olması önem taşımaktadır.

Yetişkinlerde ise baş ve yüz dışında tüm vücuda sürülmelidir. El, ayal parmak aralar, el bilekleri, koltuk altı, dış genital organlar, kalçalar, göğüsler ve tırnakların altına iyice uygulanmalıdır. Doğru ve düzenli uygulama yapıldığı takdirde kısa sürede etkisini gösterecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status