GenelKombinModa

Lacivert Elbise Ayakkabı Kombinleri

Mavinin en koyu tonu olan ve bize okyanusun derinliğini gecenin karanlığını hatırlatan bir renktir lacivert. Birden fazla parça ile kombinlendiği takdirde hangi renklerle nasıl bir uyum sağlayacağı da önemlidir. Özellikle ayakkabı seçimi doğru olmalıdır ki lacivertin asilliği bozulmasın.

Bu yazımızda sizlere en güzel lacivert elbise ayakkabı kombinleri sunacağız. Bu kombinlerden esinlenerek kendi kombininizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca lacivert elbise ile kullanılacak aksesuarları da yazı devamında belirteceğiz.

 

Lacivert Elbise ayakkabı kombinleri
Lacivert Elbise ayakkabı kombinleri

 

Lacivert Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir

 

Lacivert elbise nubuk ayakkabı kombini
Lacivert elbise nubuk ayakkabı kombini

 

Elbisenizin lacivert olmasına karar verdiyseniz sırada nasıl ve hangi renkte bir ayakkabı seçmeniz gerektiği var. Mavinin bir tonu olmasından olsa gerek, lacivert elbiselerinizi mavinin herhangi bir tonuyla kombinlemeniz mümkün.

 

Lacivert Elbise Ayakkabı Kombini
Lacivert Elbise Ayakkabı Kombini

 

Bir uyum oluşturmasının yanı sıra iç içe geçecek ve ortaya muazzam bir şıklık sunacaktır. Eğer tonları doğru şekilde kombinlerseniz denizle gökyüzünü birleştirmiş olabilirsiniz.

 

Lacivert elbise terlik kombin
Lacivert elbise terlik kombin

Eğer kendinizden emin ve dikkat çekmeyi seven biriyseniz iki keskin rengi bir araya getirmek tam size göre olacaktır. Aklınıza ilk gelen renk evet, kırmızı. Lacivert elbisenizin altında sizi cesur gösterebilecek renk kırmızıdır. Bu iki rengi bir araya getirdiğiniz takdirde gözler hep üzerinizde olacaktır.

 

Lacivert elbise ve topuklu ayakkabı kombini
Lacivert elbise ve topuklu ayakkabı kombini

 

Fakat görsellerde de gördüğünüz üzere altın sarısı, bej, krem, pudra rengi, beyaz ve siyah renkli ayakkabılarla da sıkça kombinlenmiştir. Bu renklerle de elbisenin türüne bağlı olarak çok güzel bir uyum yakalama şansına sahipsiniz.

 

Lacivert elbise leopar ayakkabı kombini
Lacivert elbise leopar ayakkabı kombini

 

Stil sahibi gibi görünmek istiyorsanız altına beyaz ayakkabı giyinmeyi deneyin. Beyaz ayakkabı aynı zamanda lacivert elbisenizi de ön plana çıkaracaktır. Eğer elbiseniz spor bir görünümde ise spor beyaz ayakkabılar ya da Converse tercih edebilirsiniz.

 

Hamile lacivert elbise ve ayakkabı
Hamile lacivert elbise ve ayakkabı

 

Sade bir görünüm elde etmek isterseniz elbisenizdeki lacivertin aynı renginde bir ayakkabı kullanabililrsiniz. Pürüssüz ve yumuşak bir görüntü istiyorsanız da pudra renkli ayakkabı tercih etmelisiniz.

 

Lacivert Elbiseye Uygun Takı

 

Lacivert elbise aksesuar kombini
Lacivert elbise aksesuar kombini

 

Laciverte en yakışan renklerden biri de altın sarısıdır. Bu nedenle elbisenizin modeline uygun bir takı seçip altın renginde olanını almanız yeterli olacaktır. Lacivert elbise ile birlikte seçeceğiniz aksesuar çok önemlidir. Bu aksesuarlara örnekleri galerimizde verdiğimiz görsellerden görüntüleyebilirsiniz.

 

Lacivert Elbise aksesuarla kombin
Lacivert Elbise aksesuarla kombin

 

Lacivert Elbise Nasıl Kombinlenir

 

Lacivert Ayakkabı Kombini
Lacivert Ayakkabı Kombini

 

Bir kombinde en önemli şey doğru renkleri seçmek ve birbirine uyumlu şekilde kullanmaktır. Abiye elbiseler tek parça olduğu için kombin parçası ayakkabı ve takılardır. Yukarıda yazdığımız kombinleri göz önüne alırsanız harika bir görünüm elde edeceğinizden şüphemiz yok.

 

Lacivert elbise ayakkabı iş kombini
Lacivert elbise ayakkabı iş kombini

 

Lacivert Tesettür Elbise Kombinleri

 

Kombinlerin değeri tesettür kıyafetlerde de son derece önemlidir. Lacivert ise kolayca kombinlenebilen bir renk olduğu için kadınlar bu konuda oldukça şanslı diyebiliriz. Lacivert bir parça kullandıysanız onu nötrleyecek bir renk tercih etmelisiniz. Bu dengeleyici özelliğiyle nötr renkler ortaya güzel bir kombinin çıkmasını sağlar. Mesela kahverengi, krem rengi, siyah, beyaz ya da gri tercih edilebilir.

 

tesettür lacivert elbise ve sarı ayakkabı kombini
tesettür lacivert elbise ve sarı ayakkabı kombini

 

Ikinci bir seçenek tamamlayıcı renkleri kullanmaktır. Renk çarkında birbirinin karşısında olan renkleri kombinleyebilmek mümkün. Bu renkler bir araya geldiğinde canlı eşleştirmeler oluşur. Örneğin mavinin tamamlayıcısı turuncu rengidir. Lacivert de bir mavi tonu olduğu için turuncuyla birleştirmeniz mümkün. Aynı şekilde beyazı da tercih edebilirsiniz.

 

tesettür lacivert elbise kombini
tesettür lacivert elbise kombini

 

Lacivertli kombinlerinizde turuncuyu oluşturan renkleri yani sarı ve kırmızıyı da bir araya getirebilmeniz mümkün. Hem lacivertle hem de maviyle birleştirebilirsiniz. Mesela lacivert elbisenizin üzerine bu renklerden bir şal ya da karışımından eşarp kullanabilirsiniz.Genel olarak ayakkabı renkleri siyah ve gri olup bu kombini yaparken babet ayakkabılar tercih edilmiştir.

 

tesettür lacivert elbise ve siyah babet
tesettür lacivert elbise ve siyah babet

 

Son olarak laciverti benzer renkleriyle kombinlemek de son derece doğru bir karar. Mesela mavi yeşil, mor gibi lacivert benzeri renkler sade bir kombin oluşturmanızı sağlayacaktır. Kombin konusunda aksesuarlarınızdaki tamamlayıcı ya da benzer renkleri koyu renkli kıyafetlerinizde kullanmaya özen gösterin.

 

tesettür lacivert elbise ve ayakkabı seçimi
tesettür lacivert elbise ve ayakkabı seçimi

 

Son olarak bir çok modele sahip galerimizden sizler için özenle seçtiğimiz modelleri görüntüleyebilirsiniz ve kendinize özgü tarzı oluşturabilirsiniz. Aşağıda ki galerimizden bir çok farklı modeli irdeleyip kendinize uyarlayabilirsiniz farklı tarzda bir çok farklı model vardır. Editör seçimi en güzel modelleri sizler için verdik, umarım beğenirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status