GenelMakyaj

Makyaj Yaparken Bozuk Cilde Sahip Olanlar Nelere Dikkat Etmelidir

Her insan öncelikli olarak pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olmak ister. Ancak bu her durumda geçerli değildir. Farklı cilt problemi yaşayan insanlar bunu genellikle makyaj kullanarak kapatmak ve önüne geçmek isterler. Ancak cildinde ciddi problemler olan insan makyaj yaptığı zaman hafif makyaj modeli tercih ederse daha doğrusu olur. Aksi durumda cilt sorunu geçici olarak örtülmüş olur. Ama cildi tahriş olur.

Makyaja başlanmadan önce cildinizde ki özellikleri tanımanız gereklidir. Sivilce problemi varsa, yağlı ise, kuru cilt tipine göre bu cilt tiplerine özel ürünler kullanılmalıdır. Makyaj sonrası için kullanılan nemlendiriciler ve serumlar çok önem taşımaktadır, bunlar cildinizi yeniler.

Cildi nemlendirmek, cildi kimyasallardan koruyacaktır, özellikle fondotön kullanımında nemlendiricinin önemi çok büyüktür.

 

Makyaj Yaparken Sorunlu Cildi Olanlar Nelere Dikkat Etmeli

 

Makyaj Yaparken Sorunlu Cildi Olanlar Nelere Dikkat Etmeli
Makyaj Yaparken Sorunlu Cildi Olanlar Nelere Dikkat Etmeli

 

Sivilceli ciltler için daha medikal olan ve eczanede satılan ürünler bulunmaktadır, bunlar tercih edilebilir. Çünkü bu medikal ürünlerde ki kimyasal maddeler, zararlı maddeler minimuma indirlmiş şekilde servis edilir.

Kuru cildi olanlar biraz daha yağ ağırlıklı ürünler seçebilirler, nem ağırlıklı fondoten kullanabilirler.

Yağlı cildi olanlara tavsiyemiz ise kesinlikle ve kesinlikle içeriğinde yağ maddesi olan ürünler kullanmamalıdırlar. Bunun sebebi ise gün boyunca makyajın taze kalması ve daha uzun süre boyunca bozulmadan ciltte kalmasıdır.

Allık tonuna dikkat edilmesi

 

Makyajın vazgeçilmezi ve tamamlayıcısı olan top ve toz allıklar, insanlardaki cilt tonlarına göre birçok renkte üretilmişlerdir. Bronz, şeftali ve pembe renkler bunların en ön sırada olan renkleridir. Bronz tonları, en çok esmer insanlar tercih eder. Beyaz ve kumral tenli insanlar ise, pembe ve şeftali tonlarını tercih etmeleri makyajlarının tamamlanması için yeterlidir. Yoğunluk için allık sürerken, özellikle dikkat edilmelidir. Az ya da çok sürülmemelidir. Yüzün belirli bir bölgesine de sürülmemelidir. Güzel ve sağlıklı bir makyaj için ve cildinizin güzel görülebilmesi için cildinizin bilincinde olmanız gerekir.

 

Göz kamaştıran kırmızı ruj modelleri

 

Her kadın için ruj vazgeçilmez bir makyaj görüntüsüdür. Özellikle kırmızı ruj bunların ilk sırasında yer almaktadır. Ancak rujlar, çeşitli gruplardan oluşmaktadır. Özellikle cilt rengine göre kırmızının tonunu seçmek birey için önemlidir. Doğru rengi seçen birey diğer makyaj unsurlarıyla bir bütün haline getirdiği makyajı doğru şekilde yapmış olur. Rujun daha uzun süre kalmasını ve daha belirgin olmasını istiyor iseniz onun yerine dudak kalemlerini kullanabilirsiniz. Dolgun dudaklara sahip olmak isteyenler için makyaj malzemesi kullanması en doğru seçenektir.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status