Dövme ModelleriGenel

Medusa Dövme Modelleri

Hem dövme yapmayı seviyor hem de mitolojiye hayransanız Google’da“ ben ne dövme yaptırsam?” diye dolanmanıza gerek yoktur. Medusa dövmesi oldukça popüler ve sıra dışıdır. Siz ve sizin gibi mitolojiye ilgi duyanların da ilgisini çekecektir. Yazmızda farklı boy ve vücudun farklı bölgelerinde ki medusa dövme modelleri ve görsellerini görebilirsiniz.

Bugün burada dövme yaptırmak isteyenler için bir fikir olarak düşünebileceğiniz mitolojiden çıkan Medusa’nın dövme modellerinden ve Medusa dövmesinin ne anlama geldiğinden bahsedeceğiz.

 

Medusa Dövmesi Anlamı

 

Medusa Dövmesi Anlamı
Medusa Dövmesi Anlamı

 

Medusa, Yunan mitolojisinde, Gorgon olarak bilinen canavar figürlerinin en ünlüsüdür. Genellikle yılanlardan oluşan bir saç kafasına sahip kanatlı bir dişi yaratık olarak temsil edildi; Gorgon’dan farklı olarak, bazen çok güzel olarak temsil edildi.

 

Bayan Bacak Medusa Dövmeleri
Bayan Bacak Medusa Dövmeleri

 

Medusa ölümlü olan tek Gorgon’du; böylece avcısı Perseus, başını keserek onu öldürebildi. Boynundan çıkan kandan iki oğlu Poseidon tarafından Chrysaor ve Pegasus’u fırlattı. Üzerine bakan herkesi taşa çevirme gücüne sahip kopmuş kafa, kalkanına yerleştiren Athena’ya verildi; başka bir hesaba göre, Perseus onu Argos pazarına gömdü.

 

Güzel Medusa Dövme
Güzel Medusa Dövme

 

Medusa dövmesi, erkekler ve kadınlar için ayrı anlamlara sahiptir. Erkekler Gorgon Medusa’yı seçerler. Çünkü şiddeti ve güçlü enerjisinden dolayı. Kadınlar için anlamı ise, bağımsız ve gururlu kızların tercih ettiği Medusa Gorgona, bazı kadınlar büyülü cinselliğini, gizemlerini vurgulamak için yaptırırlar.

Medusa Dövme Modelleri

 

Minimalist Medusa Omuz Dövmesi
Minimalist Medusa Omuz Dövmesi

 

Medusa dövmesini genellikle erkekler daha çok tercih ederler. Göğüs, ayak ve el bileği, kol, bacak, sırt, omuz, el üstü ve vücutlarının daha birçok yerinde görmeniz mümkündür. Medusa dövmesi eğer sırtınıza ve göğsünüze yaptıracaksanız genellikle kocaman yapılır ancak kol ve ayak bileğine düşünürseniz daha orta boyutta yapılacaktır. Bazen bir sırtı kaplar bazen bir göğsü…

 

Renkli Medusa Dövmesi
Renkli Medusa Dövmesi

 

Dilerseniz renkli bir Medusa dövmesi veya sadece gözlerinin rengi belirgin olan bir dövme de yaptırabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında sırtınızda veya göğsünüzde bir Medusa dövmesi oldukça çekici görünecektir.

 

Minimalist Medusa Dövme Modelleri

 

Medusa Minimalist Dövme Modeli
Medusa Minimalist Dövme Modeli

 

Minimalist dövme modellerinin son zamanlarda çok ünlü olmasından dolayı sizlere birde minimalist medusa dövmesi örneği vermek istedik. Gayet de başarılı bir dövme modeli olmuş.

 

Gerçekçi Medusa Dövmeleri

 

Bacak Medusa Dövme Modeli
Bacak Medusa Dövme Modeli

 

Bacağa yapılan büyük ebatlarda bu medusa dövmesi çok gerçekçidir, bu tür dövmeleri şahsen ben çok ürkütücü buluyorum tabiki seveni de oluyor.

 

Vücudun Farklı Yerlerine Yapılan Medusa Dövme

 

Göbek Medusa Dövmesi
Göbek Medusa Dövmesi

 

Yukarıda ki dövme sıradışı bir şekilde göbeğe yapılmış olup, tabiki bilek, sırt ve göğüs tercihinde bulunanlarda oluyor, bu tarz vücudun farklı yerlerine yapılan dövmelere örnekler vereceğiz.

 

Medusa Bilek Dövme Modeli
Medusa Bilek Dövme Modeli

 

Bu bilek dövmesi de genelde kadınlar tarafından tercih edilen bir modeldir. Minimal tasarımla öne çıkan bu dövme medusa dövmeleri arasında sıra dışıdır, zira bileğe yapılan bu tarz modeller çok azdır.

 

medusa dövmesi komple arka vücut
medusa dövmesi komple arka vücut

 

Bu dövme de sırta yapılan bir modeldir ve bana sorarsanız çok ürkütücüdür. Sizlere galerimizde daha fazla seçenek sunacağız. Tüm farklı modelleri sizler için galerimizde derledik, galeriden herhangi bir görsele tıklayarak, galeri sayfamıza yönlenebilirsiniz. Sizlere en farklı en tarz dövme modellerini, dövme modelleri kategorimizden vermeye devam edeceğiz.

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. gerçekten merak ediyorum, tesettür giyen bi bayan bu kadar büyük dövmeler yaptırır mı acaaba?

    1. Tabiki de hayır, dini boyutunu tam olarak bilmiyorum bu kategori dövme severlere özgüdür. Değerli yorumunu için teşekkürler Ahmet bey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status