DiyetGenelSağlık

Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar Nelerdir

Bu yazımızda sizlere metabolizmayı hızlandıran çay  tarifleri hakkında bilgi vereye çalışacağım. Bu çaylar metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakmanıza yardımcı olarak bitkisel karışımlardan oluşmakta ve enerji verici özelliğe sahiplerdir.

Vücudunuzu çaydanlık olarak düşünün, içindeki su da göbek yağı olsun ve kısık ateşte demlensin. İçinde ki su zamanla ısınacaktır fakat kaynar duruma geçmeyecektir. İşte bu suyun kaynamasını istiyorsanız, sıcaklığı artırmalısınız.

İşte bazı içecekler var ki suyun kaynamasını sağlayarak vücudunuzda ki kalori yakımını da hızlandırabilir ve kolaylaştırabilir.

Metabolizmayı hızlandıran çay arasında;

  • yeşil çay,
  • goji berry çayı,
  • oolong çayı,
  • nane çayı,
  • mate çayı,
  • beyaz çay,
  • hibiskus çayı,
  • porangaba çayı ve
  • yıldız anason çayı bulunmaktadır.

Metabolizmayı hızlandıran çay tarifleri için aşağıda ki linke tıklayınız;

Metabolizma Hızlandıran Çay İsimleri

Bunlar metabolizmayı hızlandıran çay olmasının yanı sıra birçok derde devadır.  Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki bu çaylar gerek metabolizmanızı hızlandırarak gerekse iştahınızı bastırarak kilo vermenize yardımcı olabilir fakat bu resmin küçük kısmıdır.

Sağlıklı ve hızlı kilo vermek istiyorsanız metabolizmayı hızlandıran çay kullanarak bunu koşu, diyet ya da sauna gibi aktivitelerle desteklemelisiniz.

Çok kısa bir sürede kendinizde ki değişimi göreceksiniz. Metabolizmayı hızlandıran çay takviye amaçlıdır, birçok kişi metabolizmayı hızlandıran çay tariflerini başlı başına kilo vermek için araç görse de daha öncede söylediğim gibi bir aktivite ile desteklerseniz yağ yakımı sürecini arttırırsınız.

Metabolizmayı Hızlandıran Çayları Nasıl Kullanmalı

 

Metabolizmayı Hızlandıran Çayları Nasıl Kullanmalı
Metabolizmayı Hızlandıran Çayları Nasıl Kullanmalı

Yazımda verdiğim çoğu çay içerisinde kafein içermektedir, kafeinin bir çok yan etkisi bulunmaktadır. Kafein bildiğiniz üzere çok tüketildiğinde kalp çarpıntısına, mide bulantısı, uykusuzluk gibi problemlere sebep olabilir.

Bu sebeple içerisinde kafein olan çaylardan günde 3-4 bardaktan fazla içmeniz sağlığınız açısından sorun yaratabilir.

Birde yatmadan birkaç saat önce kafein içeren metabolizmayı hızlandıran çay tariflerini tüketmemeniz sizin yararınıza olacaktır.

İlaç kullanıyorsanız metabolizmayı hızlandıran çay tariflerini kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda vardır, çünkü kullandığınız ilaç kafein ile ters reaksiyona girebilir.

 

Metabolizmayı Hızlandıran Çay ve Egzersizin Önemi

Metabolizmayı Hızlandıran Çay ve Egzersizin Önemi

Metabolizmayı Hızlandıran Çay ve Egzersizin Önemi 

Metabolizmayı hızlandıran çay tarifleri bir aktivite ile desteklenirse daha sağlıklı ve hızlı etki gösterecektir.

Metabolizmayı hızlandıran çay için çoğu insan sadece bu çayları kullanıp birkaç kilo vereceğine inanmaktadır, fakat bir egzersiz ile ya da diyet ile desteklemezseniz metabolizmayı hızlandıran çay çok bir işe yaramayacaktır.

Çok değil bir ay boyunca metabolizmayı hızlandıran çay ve yanında günlük yarım saatlik bir egzersiz, bir ayın sonunda kendisini gösterecektir. Metabolizmayı hızlandıran çay kullanarak bir aylık bir sürede etkisini göreceksiniz ve kilo vermek için hevesiniz artacak.

Metabolizmayı hızlandıran çay her bünye de işe yaramayabilir, bu çaylar farklı farklı özellikler göstermektedir. Bu çaylar ile zayıflamaya karar verdiyseniz size önerim bu vermiş olduğum çayların her birini 1 ay müddetle kullanıp, size daha iyi geleni kendiniz bulmanız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status