GenelModa

Minyon Kadınlar İçin Stil İpuçları

Her zaman söyleriz iyi giyinmek için önce vücudu doğru tanımak gerekir. Aynı şey minyon kadınlar için de geçerli. Eğer minyon bir kadınsanız ve elbise giyinmeyi seviyorsanız dikkat etmeniz gereken konular var.

Mesela giyineceğiniz elbiselerin büyük ve karmakarışık desenli olmamasına özen gösterin. Bunun yerine tek ya da iki renkleri, illa da desen seviyorsanız düz ve sade desenleri olan elbiselere yönelmelisiniz. Dikey çizgili kıyafetler boyunuzu uzun göstereceği için bunları da tercih edebilirsiniz.

 

Minyon Kadınlar için Örnekler ile Stil İpuçları

 

Minyok Kadınlar Bel Saklamalı
Minyok Kadınlar Bel Saklamalı

 

Tek renk giyinmek minyon kadınlar için son derece iyi bir seçimdir. İki parçadan oluşan elbiseler de tercih edebilirsiniz. Giyindiğiniz ayakkabının türüne göre eğer topukluysa topuğunun uzunluğuna göre elbise seçiminiz de değişebilir.

 

Minyon Kadınların Elbise Tercihi
Minyon Kadınların Elbise Tercihi

 

Minyon kadınlar her ne kadar kısa paçalı pantolon giyinse de aslında olması gereken uzun paçalı pantolonlardır. Çünkü bilek hizasında ya da daha kısa paçaya sahip pantolonlar bacaklarınızı daha kısa gösterir. Bunlar yerine bileğin bir iki tık altında olan pantolonları tercih edebilirsiniz. Eğer topuklu giyinmeyi seviyorsanız topuklu bir ayakkabıyla birleştireceğiniz İspanyol paça bir pantolon bacaklarınızı hem ince hem de uzun gösterir.

 

Minyon Kadınlar için Çanta, Saç ve Aksesuar İpuçları

 

Minyon Kadınların giyinme tarzı
Minyon Kadınların giyinme tarzı

 

Minyon tipli bir vücuda sahipseniz seçeceğiniz aksesuarlar ve çantalar da size uyum sağlamalıdır. Mesela büyük, iri çantalar seçmek yerine küçük uzun askılı zarif çantaları tercih edebilirsiniz. Çapraz askılı çantalar sizin için en ideal olanıdır.

 

Minyon Kadınların Giyim Tercihi
Minyon Kadınların Giyim Tercihi

 

Bunun yanında minik sırt çantaları da tercihleriniz arasında olabilir. Takılar için de minimal olanları tercih etmelisiniz. Mesela kemer kullanmayı seviyorsanız ince ve abartısız olanları kullanabilirsiniz. İnce kemerler bel boyunuzdan da çalmaz. Küpe kullanmayı seviyorsanız olabildiğince küçük ve şık olanları takabilirsiniz. Halka küpe seviyorsanız küçük halkaları takmanız daha güzel bir sonuç verir mesela.

 

Uzun Tişörtlerden Kaçının
Uzun Tişörtlerden Kaçının

 

Kolye tercihiniz zarif ve kısa zincirli ya da ipli olanlardan yana olmalı. Yüzükler de ince ve minik detaylara sahip olanlardan olmalıdır. Aksi takdirde büyük taşlı ya da iri yüzükler takarsanız elleriniz olduğundan daha küçük görünür pek hoş olmayan bir görüntü çıkarır.

 

Minyok Kadınlar Asimetrik Giyinmelidir
Minyok Kadınlar Asimetrik Giyinmelidir

 

Kilolu Minyon Kadınlar için Stil Önerisi

 

Uzun Yelek Tervih Edilmeli
Uzun Yelek Tervih Edilmeli

 

Fazla kiloları olan minyon tipe sahipseniz önceliğiniz ince görünmek olmalıdır. Bunun için her kilolu kadının kullandığı tüyoları kullanabilmeniz mümkün. Boyun kısa olması kilolu insanlar için bir dezavantaj olsa da bunu avantaja çevirmek kişinin kendi elindedir. Mesela siyah başta olmak üzere koyu renkli kıyafetlere ağırlık verebilirsiniz. Kıyafetlerinizde abartıdan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

 

İki Parça Beli kapatan Pantolonlar Tercih Edilmeli
İki Parça Beli kapatan Pantolonlar Tercih Edilmeli

 

Büyük takılar, kalın kemerler, kalın topuklar, kabarık saçlar kesinlikle uzak durmanız gerekenler arasında. Çok desenli kıyafetler sizi olduğunuzdan daha toplu göstereceği için seçenekleriniz arasında olmamalı.

 

Minyon Kadınlara giyinme önerileri
Minyon Kadınlara giyinme önerileri

 

Göğüs dekolteli kıyafetler giyinecekseniz boğazlı ya da yuvarlak yakalardan ziyade V yakalı olanları kullanmak boynunuzu daha uzun gösterir. Bu tavsiyelere uyduğunuz sürece sıkıntı yaşayabileceğinizi düşünmüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status