Şal ve Eşarp Bağlama

Mor Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Hangi cilt tonuna sahip olursanız olun, mor ve tonları her cilde uyum sağlar. Hal böyle olunca, kadınların dolabında bir mor elbiseye rastlamak normaldir. Kibarlığı ve zarafeti temsil ettiğine inanılan mor elbiseler muhafazakar giyimde de sevilerek giyiliyor. Tesettürlü hanımefendilere hitap ettiğimiz bu içeriğimizde, “mor elbisenin üstüne hangi renk şal gider?” konusu hakkında aydınlatıcı bilgiler vereceğiz.

Mor Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

Özel bir yer için tercih ettiğiniz parlak mor bir elbise üzerine mat eşarpları kullanarak elbisenizi ön plana çıkarabilirsiniz. Ancak elbiseniz koyu renkte ise, şal renginizi doreden yana kullanın.

Mor elbise üzerine pudra renkte şallar yakışır. Kıyafetinizde hafif pudra rengi detayları da varsa, oldukça uyumlu olacaktır.

mor elbise üzerine hangi renk şal
mor elbise üzerine hangi renk şal

Başka bir seçenek olarak mor elbisenizin üzerine bordo şal takarak, ne kadar cesur olduğunuzu gösterebilirsiniz. Zira, bordo ve kırmızı renkler, mor elbise ile birlikte kombinlendiğinde biraz risklidir.

Ton sür ton kombinler seviyorsanız, mor elbise üzerine kullanacağınız şal rengi de mor ve tonları olacaktır. Elbiseniz düz mor bir elbise ise, desenli mor bir şal takarak, ofis kombininizi elde etmiş olursunuz.

mor elbisenin üstüne hangi renk şal gider
mor elbise üzerine ne renk şal

Mor elbisenizle uyumlu bir kombin yaratmak istiyorsanız, bunu nerede ve hangi parçalarla giydiğiniz önemlidir. Düğün, kına gibi özel davetlerde giyecekseniz, ayakkabı ve aksesuarlarla şalınızı eşleştirebilirsiniz. Örneğin, mor elbise altına bej renkte bir ayakkabı tercih edecekseniz, şal renginiz de bu renkte olmalıdır.

Koyu Mor Elbisenin Üstüne Hangi Renk Gider?

Mor elbise hafif gümüş detayları içeriyorsa, mat gri bir şalla eşleştirin. Fakat elbiseniz parlak değilse, seçeceğiniz şalın parlak olmasına dikkat edin. Parlak şallar genellikle düğün, nişan gibi özel gün ve etkinlikler için kullanıldığını da bilmelisiniz.

mor elbisenin üstüne hangi renk şal gider
koyu mor elbisenin üstüne hangi renk şal gider

Mor elbise ile siyah ayakkabı kullanımı, risksiz bir seçimdir. Zira, düz veya desenli bir mor elbise ile rahatlıkla siyah ayakkabı giyebilirsiniz. Böylelikle, şalınızı da siyah renkten yana kullanabilirsiniz. Ancak kıyafetiniz mat ise, şalınızı parlak seçin, ama her ikisini de mat seçmenizde sakınca yoktur.

Lila Elbise Üzerine Hangi Renk Şal Gider?

Mor tonlarından soft ve yumuşak bir renk olan lila ile birçok şal rengi uyum sağlar. Örneğin, lila bir günlük elbise üzerine krem, beyaz, pudra, mürdüm rengi, mor siyah şal takabilirsiniz. Lila abiye üzerine siyah, ekru renk, vizon rengi, nude rengi, mor renk, sütlü kahve rengi ve gri şal uyumlu olacaktır.

mor elbisenin üstüne hangi renk şal gider
mor lila elbiseye hangi renk şal gider

Yaz ayında giyeceğiniz bir lila elbise üzerine şal renginiz açık renklerde olmalı, kış aylarında giyeceğiniz lila elbisenin üzerine koyu tonlarda şal tercih edebilirsiniz. Bunun yanında, açık lila elbise üstüne koyu tonlarda şal uygunken, koyu lila üzerine açık tonlarda şal kullanılabilir. Ton sür ton tercihler yapılmak istenirse, koyu lila elbise üstüne açık lila şal, açık lila elbise üzerine de koyu lila şal takılabilir.

Lila elbise ile şal rengi uyumunu yakalamak için şal-ayakkabı, şal-kemer ve şal-çanta uyumu kuralına uyularak, şık lila elbise kombinleri elde edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status