SaçSaç BakımıSaç Rengi

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır

Kadınların son yıllarda sıklıkla araştırdığı konuların başında mor şampuan nasıl kullanılır sorusu gelmektedir. Saç boyamaları mevsim geçişlerinde kadınların çok fazla başvurduğu değişikliklerden biridir. Yaptıkları boyamalar ile yeni tarzlar oluşturmakta ve farklı havalar elde etmektedirler.

Ancak saç boyama işlemleri çoğu kez kötü sonuçlar doğurmaktadır. Özellikle saçlarını açık renklere boyamak isteyen kadınlar boyamadan sonra kötü sonuçlara maruz kalabilmektedir. Sarı, platin sarısı, küllü sarı ve gri gibi renkleri kullandıktan sonra saçlarında kızıllık ve turunculaşma gibi kötü görüntüler ortaya çıkmaktadır.

Saçlarda ortaya çıkan bu kötü görünümü engellemek için mor şampuan kullanımı büyük önem taşımaktadır. Mor şampuan içeriği itibarıyla saçların ihtiyaç duyduğu rengi korumakta ve istenilen renkte kalmasını sağlamaktadır.

Hem saç maskesi hem de şampuan olarak kullanılabilecek olan mor şampuan her iki kullanımında da başarılı sonuçlar doğurmaktadır.

 

İçindekiler

Mor Şampuan Kullanımı

Mor Sampuan Kullanimi
Mor Şampuan Kullanımı

 

Mor şampuan kullanımı saçların istenilen renkte kalması ve kötü görünüm sağlayan yansımaları engellemek için kullanılmaktadır. Mor şampuan içerisindeki maddeler ve sahip olduğu renk sayesinde ortaya oldukça kaliteli bir sonuç çıkarmaktadır.

Mor şampuan kullanımı 2 şekilde olmaktadır.

1: Haftada 1 veya 2 kez şampuan olarak

2: 15 günde bir saç maskesi olarak kullanılabilir.

Ürünü şampuan olarak kullanmak için bir mor şampuan alarak ıslak saça uygulamak gerekmektedir. Saçlar ile şampuanı birleştirerek saçların köpürmesi sağlanmalıdır. Saçlar iyice köpürdükten sonra bu şekilde 4 ile 5 dakika beklenmelidir.

Daha sonra bol su ile durulanarak yıkanmalıdır. Bu şekilde kullanıldığında saç rengini koruyacak ve saç renginin nötr kalmasını sağlayacaktır. Ancak bu kullanım, saçı kurutacağından dolayı saç kremi de kullanılmalıdır.

Maske olarak kullanılmak istendiğinde bu kullanıma uygun ürün temin edilmelidir. Nemli saça uygulanan ürün 15-20 dakika saçta bekletilir. Daha sonra bol su ile durulanarak saçların temizliği sağlanmalıdır.

Mor Şampuan Ne işe Yarar için TIKLA!

Mor Şampuandan Sonra Normal Şampuan Kullanılır Mı?

Mor Şampuandan Sonra Normal Şampuan Kullanılır Mı
Mor Şampuandan Sonra Normal Şampuan Kullanılır Mı

 

Mor şampuan yapısı itibarıyla normal şampuan özelliği taşımaktadır. Bu bakımdan kullanıldığında klasik şampuan etkisi vereceğinden saçların temizliğini sağlayacaktır. Böylece mor şampuandan sonra normal şampuan kullanmaya gerek yoktur.

Ancak mor şampuandan önce normal şampuan kullanılabilir. Dikkat edilmesi önemli olan bir diğer nokta da mor şampuanın çok fazla kullanılmamasıdır. Haftada en fazla 2 kez kullanılabilir.

 

Mor Şampuandan Sonra Saç Kremi Kullanılır Mı?

Mor Şampuandan Sonra Saç Kremi Kullanılır Mı
Mor Şampuandan Sonra Saç Kremi Kullanılır Mı

 

Sülfat ve paraben içermeyen bir ürün olan mor şampuan bu özellikleri sayesinde saçlara bir zarar vermemektedir. Ancak şampuan olarak kullanıldığında saç üzerinde bir süre bekletilen mor şampuan saçları kurutarak zarar vermektedir.

Bu zararı ortadan kaldırmak ve saçların sağlığını korumak için mor şampuandan sonra saç kremi kullanımı önerilmektedir.

 

Mor Şampuan Duştan Önce Mi Sonra Mı Kullanılır?

Mor Şampuan Duştan Önce Mi Sonra Mı Kullanılır
Mor Şampuan Duştan Önce Mi Sonra Mı Kullanılır

 

Mor şampuan klasik şampuan olarak da kullanılabileceği için duş almak için yeterli bir üründür. Ancak saçlarınızın yağlı ve kirli olması durumunda mor şampuandan önce normal şampuan kullanılabilir.

Üzerindeki bekleme süresine uygun olarak saçları kurutan mor şampuan içerisinde barındırdığı mor pigmentler sayesinde saçta istenilen etkiyi bırakacaktır. Mor pigmentlerin etki alanını genişletmek için saçların ılık suyla yıkanması gerekmektedir. Ilık su gözenekleri açar ve böylece mor pigmentlerin içine girmesini sağlar.

 

Mor Şampuan Boyadan Hemen Sonra Kullanılır Mı?

Mor Şampuan Boyadan Hemen Sonra Kullanılır Mı
Mor Şampuan Boyadan Hemen Sonra Kullanılır Mı

 

Saçların bakımı ve renklerinin kalıcılığı açısından mor şampuan oldukça önemli bir üründür. Saçlarınızı açık renklere boyadıktan sonra mor şampuan ile yıkanmasında bir sorun bulunmamaktadır.

Boyadan sonra mor şampuan kullanımı sorun çıkarmamaktadır. Ancak kullanımı esnasında saçta mor renk oluşturduğundan tedirginlik yaratabilmektedir. Ancak bol su ile yıkandığı takdirde bir sorun oluşturmamaktadır.

Mor şampuan haftada en az 1 en fazla 2 kez kullanılmalıdır.

 

Mor Şampuan Kuru Saça Uygulanır Mı?

Mor Şampuan Kuru Saça Uygulanır Mı
Mor Şampuan Kuru Saça Uygulanır Mı

 

Kullanımı esnasında ortaya çıkardığı sonuçlar bakımından her ne kadar değişik bir ürün olsa da mor şampuan kullanımı diğer klasik şampuanlarla hemen hemen aynı etkiyi göstermektedir. Şampuanın tüm saç tellerine yayılması ve saçta aynı etkiyi göstermesi açısından ıslak saça uygulanması önem taşımaktadır.

Şampuanın üzerinde yazılan talimatlara uygun kullanım yapılmalı ve şampuan pigmentlerinin saçta kaliteli etki bırakması için 4 veya 5 dakika bekletilmelidir. Kısacası mor şampuan kuru saça uygulanmamalıdır.

 

Açıcıdan Sonra Mor Şampuan Kullanılır Mı?

Açıcıdan Sonra Mor Şampuan Kullanılır Mı
Açıcıdan Sonra Mor Şampuan Kullanılır Mı

 

İçerisinde barındırdığı pigmentler sayesinde mor şampuan saç rengini açmaktadır. Bu nedenle açıcıdan sonra kullanılmasında bir sorun bulunmamaktadır. Özellikle gri, sarı ve küllü renklerden sonra kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

 

Ombreli Saça Mor Şampuan Kullanılır Mı?

Ombreli Saça Mor Şampuan Kullanılır Mı
Ombreli Saça Mor Şampuan Kullanılır Mı

 

Mor şampuan kullanımı için en çok dikkat edilen noktalardan biri de ombreli saça mor şampuan kullanılır mı düşüncesidir. Açık renk her saça uygulandığında kaliteli etkiler bırakan mor şampuan ombreli saç kullanımında da etkili olmaktadır.

Mor şampuan turunculaşmaya başlamış, kızıllaşma sürecine girmiş, güneş ışığından dolayı bakımsız ve sağlıksız kalan her saça uygulandığında başarılı sonuçlar verecektir. Mor şampuan, vurgularda açık renklere odaklı olduğu için bu duruma uygun olan ombreli saçların kullanımında da kullanıcısını memnun etmektedir.

Bu bakımdan ombreli saça mor şampuan kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

 

Mor Şampuan Saç Rengini Açar Mı?

Mor Şampuan Saç Rengini Açar Mı
Mor Şampuan Saç Rengini Açar Mı

 

Mor şampuanın en merak edilen konularından biri de mor şampuan saç rengini açar mı sorusu olmaktadır. Kızıllaşmaya ve turunculaşmaya doğru giden saçın rengini nötrleştirdiği için doğal olarak saçta bir renk açma işlemi yapmaktadır.

Doğal bir açıcı gibi saç rengini açmasa da grileştirme özelliği ile saçın rengini korumaktadır. Böylece saçın açık tonlarının ortaya çıkmasına neden olarak, ombre, balyaj, gölge ve saç kontürü uygulamalarının daha belirgin ve profesyonel durmasını sağlamaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status