Bitkisel ÇözümSağlık

Nasır İçin Bitkisel Çözüm | Evde Doğal Tedavi

Ayak yapısına uygun olmayan ayakkabılar giyilmesi, basınca ve sürtünmeye maruz kalınması sonucu ayakların kemikli bölgelerinde oluşan cilt hastalığına  Nasır denir.

Nasır için evde bitkisel çözüm yöntemleri ve özellikle Saraçoğlu ve Feridun Kunak hocaların önerilerinin de yer aldığı bir içerikle buradayız.

 

İçindekiler

İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavisi

 

İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavisi
İbrahim Saraçoğlu Nasır Tedavisi

 

1 TL büyüklüğünde ananas veya doğal domatesten bir parça keselim. Nasır olan bölgenin üzerine tülbentle bağlayalım. Ve akşamdan sabaha kadar bekletelim. Şikayetleriniz ortadan kalkıncaya dek devam edebilirsiniz.

Eğer kronik nasır sorununuz bulunuyorsa tedavi etmek için 1 hafta 10 gün düzenli olarak bu kürü uygulamanız gerekiyor.

 

Feridun Kunak Nasır Tedavisi

 

Feridun Kunak Nasır Tedavisi
Feridun Kunak Nasır Tedavisi

 

Dr. Feridun Kunak nasırınıza iyi gelecek incirle hazırlanan çok pratik bir kür öneriyor. Evde hazırlayabileceğiniz bu tedavi yöntemi için işte detaylar…

 

Nasır İçin Malzemeler:

 • 2 adet incir
 • 1 su bardağı su
 • 1 çorba kaşığı kına

Hazırlanışı:

İlk olarak, inciri yumuşayana kadar haşlayalım. Haşladıktan sonra içini açalım ve içerisine 1 tatlı kaşığı kına koyalım. Ardından nasırlı bölgenin üzerine koyalım.

Aspirin Vazelin Nasır Tedavisi

 

Aspirin Vazelin Nasır Tedavisi
Aspirin Vazelin Nasır Tedavisi

 

Vazelin, antiseptik bir kremdir. Aspirin ise, nasırlı bölgeyi iyileştirmede etkilidir. Bu ikisinin karışımından evde uygulayabileceğiniz bir tedavi yöntemini paylaşacağız.

 

Malzemeler:

 • 1 kutu vazelin
 • 1 kutu aspirin
 • Pamuklu bir çorap

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Uygun bir kabın içerisinde aspirini toz haline gelene kadar ezelim. Ardından vazelin ile güzelce karıştıralım. Bu karışımı yıkanmış temiz ayağınıza sürüp üzerine çorabınızı giyin. Bu işlemi yatmadan önce yapın ve sabaha nasırınızın yumuşadığını göreceksiniz.

Bu kürün daha etki vermesini istiyorsanız, kremi uygulamadan önce ayaklarınızı sıcak suyun içerisinde yarım saat bekletin. Ardından ayak törpüsüyle nasırı törpüleyin ve hazırladığınız kremi sürün.

Ev Yapımı Nasır İlacı

 

Ev Yapımı Nasır İlacı
Ev Yapımı Nasır İlacı

 

“Ne yaptıysam işe yaramadı, yok mu başka çaresi ?” diye sorguluyorsanız, o halde soğan ve sirkenin karışımıyla oluşmuş nasıra etkili bir ev yapımı ilaçtan bahsedelim.

 

Malzemeler:

 • 125 ml beyaz sirke
 • 1 adet soğan
 • 1 adet cam kavanoz
 • 1 pamuk topu
 • Streç film

Hazırlanışı:

İlk olarak, cam kavanozun içerisine beyaz sirkeyi alalım. Ardından 1 adet soğanı doğrayıp kavanozun içine ekleyelim. Daha sonra kapağını sıkıca kapatıp karanlık ve nemsiz bir ortamda yaklaşık 8 saat kadar bekletelim.

Uygulaması:

8 saatin ardından karşımın içerisine pamuk topunu batırın ve nasırlı bölgeye pamuğu masaj yaparak sürün. Daha sonra pamuğu ayağınızın üstünde tutup streçle ayağınızı iyice sarıp 1 gün boyunca bekletin. Bu işlemi akşam uyumadan önce yapın sabah çok sıcak olmayan su ile yıkayın. 10 gün boyunca bu ilacı uygulamaya devam ediniz.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status