GenelSaçSaç Bakımı

Neo Hair Lotion Nedir | Saç Dökülmesine Karşı Etkili Mi

Yazımda size iki farklı markanın neo hair lotion ürünlerine yer vereceğim. İlki trendyol da satılan ve Yakut firmasının ürünü olan saç losyonudur. Diğeri ise yabancı menşeili ürün olan ve amazon sitesinde satılan neo hair lotion ürünüdür.

İkisini de aşağıda inceleyeceğim, saç koruması ile alakalı sizler için faydalı olacağını düşündüğüm bilgiler vereceğim.

 

İçindekiler

Neo Hair Lotion Nedir

 

Neo hair lotion dökülen, seyrelen saçlara karşı saç köklerini destekleyerek onarıcı ve besleyici çözümler sunan bir losyondur. Yakut isminde trendyol da satılan Türk versiyonu ve amazon da satılan Green Wealth firmasının ürettiği yabancı versiyonu vardır.

 

Neo Hair Lotion 120ml Saç Bakımı

 

Neo Hair Lotion 120ml Saç Bakımı
Neo Hair Lotion 120ml Saç Bakımı

 

Amazon da satılan bu ürün hakkında 249 değerlendirme var ve 5 üzerinden 4 yıldız almış durumda, gelelim neo hair lotion ürünün özelliklerine, öncelikle bu ürünün green wealth firmasının ürünüdür ve bu başlıktan sonra vereceğim Yakut marka üründen farklıdır. Ürün görsellerini yazı içeriğine ekledim.

  • Ana bileşeni beyaz ginseng, palmiye yaprağı, Dyckia brevifolia bitkilerinden ve kavundan üretilmiştir.
  • Kavun özü, saçların olgunlaşmasını sağlar ve saç dökülmesini engellediği iddia edilmektedir. Bu sayede saçlarınız yumuşar ve parlaklık kazanır.
  • Ginseng özü ise saç derisinde ki hücreleri uyararak, saç köklerinin beslenmesini sağlar. Saç köklerini canlandırır, saç uzamasını hızlandırır ve saç köklerini besleyerek saç dökülmesini azaltır.
  • Sorrelmate palmiye çekirdeğinin doğal özleri sayesinde testosteronda hormon üretimini arttırarak genetik sebeplere bağlı saç dökülmesini de engellemeye çalışır.
  • Ayrıca güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı saçlarınızı koruyarak kuru uçları onarmaya yardımcı olur.

 

Yakut Neo Hair Lotion

 

Yakut Neo Hair Lotion
Yakut Neo Hair Lotion

 

Neo hair lotion ya da losyon olarak geçen ürün saç köklerine yaptığı bakım ile 3 ay gibi kısa sürede düzenli kullanımda 2000 yeni saç oluşumunu desteklediği iddia edilmektedir.

İçerisinde bulunan stemoxydin sayesinde saçların bir miktar arttırılması ve saç köklerinin strese karşı korunması sağlandığı iddia edilmektedir.

Ayrıca yine içeriğinde bulunan neohesperidin sayesinde saç köklerine antioksidan özelliği sağlayarak saçları zararlı dış etmenlere karşı koruduğu söylenmektedir.

 

Yakut Neo Hair Lotion Doğal Saç Sabunu

 

Yakut Neo Hair Lotion Doğal Saç Sabunu
Yakut Neo Hair Lotion Doğal Saç Sabunu

 

Yine Yakut firmasının neo hair lotion serisinden bir sabunu olan bu sabun saç dökülmesini yüksek oranda engellediği söylenmektedir. İçerisinde bulunan organik özler ile birlikte etelik maddesinin saç oluşumunu desteklediği söylenmektedir.

Özellikle ince telli ve zayıf saçları besleyerek dolgun ve canlı görünmesini sağladığı iddia edilmektedir. Ayrıca antiseptik özelliği dermatolojik problemleri azaltır ve ciltte oluşan sivilceleri kurutur.

Saç egzamasında ise %70 gibi oranla tedavide başarı sağladığı iddia edilen bu doğal sabun, pullanma, kaşıntı, kepek gibi saçta ki deri problemlerini ortadan kaldırdığı iddia edilmektedir, bu ürünün satışı trendyol sitesinde yapılmaktadır.

 

Neo Hair Lotion Nasıl Kullanılır

 

Bu losyon genelde derma roller ile birlikte kullanılmaktadır, losyonu derma roller ile saç derinize sürerseniz daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Piyasa da bir çok farklı derma roller satılıyor fakat amazonda neo hair lotion alanların genellikle tercihi RoselynBoutique marka derma roller oluyor.

 

Neo Hair Lotion Kullananlar

 

Neo Hair Lotion Kullanan
Neo Hair Lotion Kullanan

 

Bu kullanıcı yorumları Amazon da satılan yeşil kutulu Neo Hair Lotion için yapılmıştır.

 

  • Ürünü bana Bangkok’ta bulunan bir arkadaşım ulaştırdı, 6 aylık süreç içerisinde saçlarım tekrar uzadı, biraz sabırlı olmak gerekiyor.
  • Ürün maalesef Malezya’da orjinal satılan ürün kadar iyi değil, orjinal ürüne göre biraz fazla değişiklik yapıp farklı malzemeler kullanmışlar. Bu ürünün orjinali haftalar içerisinde sizlere olumlu sonuçlar veriyor.
  • Erkeklerde ki sonuçlar farklı mı bilmiyorum ancak ben iki şişe kullandıktan sonra saçlarımda büyük değişiklikler oldu. Günde iki kez uyguluyorum sadece fakat saç ekimine gidecektim şimdilik iptal ettim.

 

 

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status