Dövme ModelleriGenel

Parmak Dövmeleri Modelleri

Parmak dövmeleri, genellikle motorcular ve çete üyelerinin tercih ettiği olarak bilinse de günümüzde oldukça popüler bir hale geldiğini bilmelisiniz. Tıpkı bir kadının ojelerinin dikkat çekmesinin yarattığı durumla parmaklarda bulunan minimal dövmeler de aynı etkiyi yaratır. Ve genellikle parmaklara yapılan dövmelerde küçük figürler seçilmektedir. Figürlerin yanında ayrıca değişik yazı tipleriyle de yazılar veya harflerle karşılaşmak mümkündür.

Parmak dövme modelleri aşağıda ki gibi farklı tarzlarda olabilir. Çift olarak da çeşitli dövmeler mevcut, bu dövmelerin en önemli özelliği ise minimalist tarzda olmalarıdır.

Gökyüzüne aşık mısınız, gezegenleri çok mu seviyorsunuz? O zaman uzayı ellerinizde yaşatmaya ne dersiniz?

 

Parmak Galaksi Dövme
Parmak Galaksi Dövme

 

Parmak Dövmeleri Modeli Çeşitleri

 

Hobi Parmak Dövme Modeli
Hobi Parmak Dövme ModeliHobi Parmak Dövme Modeli

 

Sizler için farklı tarz ve örneklerle parmak dövmeleri çeşitlerini yazımızda vermeye çalıştık. Dünya üzerinden en ünlü dövmecilerin tasarımlar örnek alınarak bu yazıda ki görseller oluşturulmuştur. Editör seçimi olarak en çok sevilen ve tercih edilen görsellere yöneldik. Bu dövmeler arasında aslan başı çok tercih edilen bir model olduğu için bir kaç tane bu şekilde dövme görselini sizler için sunacağız.

 

 

Aslan Parmak  Dövmes Modelleri

 

Parmak Aslan Dövmesi
Parmak Aslan Dövmesi

 

Çiftler için bugüne kadar kıyafetler ayakkabılar takılar yapıldı ancak şüphesiz en orijinal fikir dövmelerden çıktı. Çiftlerin birbirini tamamlayan bu dövmelerine aşık olmamak elde değil. Sevginizin ömürlük olduğuna güveniyorsanız bu dövmeler aşkınızın imzası olacaktır.

 

Kaplanlı Parmak Dövme
Kaplanlı Parmak Dövme

 

Farklı tarzlarda çok değişik aslan başı dövmeleri mevcuttur. Sizlere galeri sayfamızda aslan ve kaplanlı bir çok model sunacağız.

 

Aslanlı Parmak Dövmesi
Aslanlı Parmak Dövmesi

 

Aslanlı parmak dövmeleri bu aram çok moda oldu, özellikle Cara Delevingn (ilk fotoğraftaki) bu dövmeyi yaptırdıktan sonra çok popüler oldu. Galeride bir görsel daha paylaşacağız parmak aslan dövmesi ile ilgili.

 

Çift Parmak Dövmeleri

 

Minimal Parmak Üstü Dövme
Minimal Parmak Üstü Dövme

 

Birde çok popüler olan çift parmak dövmeleri mevcut, çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor. Tabiki burda çiftlerin ortak yönleri çok önemli, yapboz dövmesi yapan da mevcut, baykuş dövmesi yaptıranda…

Baykuş simgesi, sezgilerinin güçlü olduğu manasına gelirken; ağacın ise sağlam duruşu anlamı vardır. Bu iki güçlü anlamın parmaklarımızda yer aldığı hayal edelim…

 

Parmak Üstü Küçük Dövme
Parmak Üstü Küçük Dövme

 

Marvel Parmak Dövme

 

Marvel Parmak Dövme
Marvel Parmak Dövme

 

Bu dövme modeli de çok sık tercih edilen bir model, marvel kahramanlarının simgeleri küçük olması sebebiyle parmakta çok tercih ediliyor.

 

Hobi Parmak Dövmeleri

 

Hobi Parmak Dövme Modeli
Hobi Parmak Dövme ModeliHobi Parmak Dövme Modeli

 

Son olarak da insanların kendi hobilerini yansıttığı parmak dövmelere de örnekler verip galeriyi sizle paylaşmak istiyorum. Hobilerinizin simgleri basit olduğundan bu tarz hobilerini parmaklarına yaptıranlar mevcut.

 

Hayat Tarzı Parmak Dövme
Hayat Tarzı Parmak Dövme

 

Alttaki dövmede ise film, sanat, fotoğrafçılık ve bilgisayar oyunlarına olan ilgi anlatılmıştır.

 

Etkinlik Parmak Dövme
Etkinlik Parmak Dövme

 

Dışarıya hayat tarzı ile ilgili mesaj vermek amacıyla yaptırılan bu dövmelerde, çok sık tercih edilen dövme modelleri arasında, son olarak sizlere galerimizi sunmak istiyorum birbirinden farklı bir çok seçeneğe aşağıda ki görsellerden birisine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Parmak dövme modelleri çok tercih edilen bir dövme türü olmasa da sizlere bu yazıda kısa ve öz tanıtım amaçlı içerik ve görsel paylaşmak istedik, yorumlarınızı yazı sayfasının sonunda bulunan yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status