SaçSaç Bakımı

Pirinç Suyu İle Saç Bakımı

Ne zaman pirinç pilavı yapsak, pirinci suda bekletip ardından süzeriz. Ancak Asya’nın güzellik sırları arasında Pirinç suyu yer aldığını biliyor muydunuz?

Asyalı kadınlar hem cilt beyazlatma hem de saç bakımı için pirinç suyunu kullanırlar. Zira, pirincin içerisinde B,C ve E vitaminleri sayesinde, saç uzatmanın yanında kepeği yok ediyor ve ayrıca dışardan gelen hasarı önlüyor.

Bugün sizlere, pirinç suyu kaç cm uzatır, fermente pirinç suyu nasıl hazırlanır sorularına yanıtlar verip ve ayrıca pirinç suyunu uygulayanların yorumlarına dair bilgiler vereceğiz.

Pirinç Suyu Saçı Kaç Cm Uzatır

 

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında yer alan Pirinç suyu saçı 2,5 cm uzatır. Ancak haftada en az 2 kere yapmayı ihmal etmeyiniz. O zaman istenilen sonuca ulaşabilirsiniz.

Eğer daha fazla uzatmak isterseniz, çam terebentin esansını şampuanınızın içerisine bir kapak atın. Ve hem pirinç suyu hem de bu şampuanı kullanırsanız, saçınız bir ayda 6 cm uzadığını fark edeceksiniz.

Fermente Pirinç Suyu Nasıl Yapılır

 

Pirinç, su ile ıslatıldıktan sonra hemen kullanılmayıp fermente bırakılıyor. Buna fermente edilmiş pirinç suyu deniliyor.

 

Pirinç suyu
Fermente pirinç suyunun hazırlanışı

 

Fermente Pirinç Suyu İçin Malzemeler:

 

  • Yarım bardak pirinç
  • İki bardak su

Fermente Pirinç Suyunun Hazırlanışı ve Uygulanışı:

 

Bir kabın içerisine pirinci boşaltıp üzerine iki bardak su ilave edelim. Yaklaşık 15-30 dakika kadar bekletelim. Ardından pirinci süzüp suyunu çıkaralım ve suyunu başka bir kaba alıp 1 veya 2 gün oda sıcaklığında bekletelim. Ekşi bir koku verdiğinde kabı buzdolabına kaldırın.

Kullanmadan önce 1 ya da 2 bardak ılık su ilave etmeyi ihmal etmeyiniz.

Pirinç Suyunu Kullananların Yorumları

 

Pirinç suyu
Pirinç suyu kullanıcı yorumları

 

Pirinç suyunu saça kullananlar ne gibi yorumlarda bulunmuşlar hep birlikte bir göz atalım.

  • Bu yaz benim de denediğim saç uzatma kürü. Herkesin saçına sürmemesi gereken bir su açıkçası. Çünkü protein yönünden zengin olduğu için fazla gelince saçlar inanılmaz bir hızda kopuyor. Ooo protein var diye düşünüp iyi geleceğini sanmak hata. Hatta bu suyu uygulayan birçok kişi saçlarının elektriklendiğini, parlaklığının gittiğini söylüyor.
  • Pirinç suyu saç uzatma etkili bakımı dün itibariyle başlamış bulunmaktayım. 5 günde 2.5 cm saç uzattığını duyunca hemen denemek istedim. Cidden işe yaradı. 2.5 cm uzamış saçlarım. Bayağı şaşırdım. Tek eksisi, saçlarımı her gün yıkamadığım halde saç uçlarımı bayağı bayağı kuruttu. Ucuna yağ sürsem de pek etki etmedi. Sanki dökülmemi de bu süreçte azalttı gibi. Ancak sonuç güzel.
  • Böyle aşırı aşırı uzatma olmadı ama yaz tatili boyunca uyguladım ve o zamandan sonra saçım hep hızlı uzadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status