SaçSaç Bakımı

Pirinç Suyu İle Saç Uzatma

Pirinç suyu saç için nasıl hazırlanır? Pirinç suyu ile saç uzatma nasıl yapılır? Saçına pirinç suyu kullananların yorumları nasıldır? gibi sorularınızı Pirinç Suyu İle Saç Uzatma başlığı altında vereceğiz.

Pirinç suyu, hızlı saç uzatma yöntemleri arasında yer alıyor. Sizler de saç uzatma yöntemlerinde her yolu denemenize rağmen etkili sonucu alamadıysanız, pirinç suyuna şans verin, deriz.

 

İçindekiler

Pirinç Suyu Saç İçin Nasıl Hazırlanır?

 

Pirinç suyunu saçınıza uygulamak için ıslatma, kaynatma ve fermente olarak 3 farklı yöntem bulunuyor. Bunlar;

 

Pirinç suyu ile saç uzatma
Pirinç suyu saç için nasıl hazırlanır

 

Islatma:

 

1 fincan pirinci yıkayıp duruladıktan sonra geniş bir kasenin içerisine alalım. Üzerine 2-3 bardak ılık su ekleyelim. Ortalama 30 dakika bekletelim ve başka bir kaba pirinç suyunu süzüp aktaralım.

Kaynatma:

 

Öncelikle 1 fincan pirinci yıkayıp durulayalım. Ardından, uygun tencereye yıkanmış pirinçleri alalım ve üzerine 2 bardak su ilave edip kaynatalım. Daha sonra, kaynamış pirinç suyunu ayrı bir kaba süzelim ve soğuduktan sonra saçımız için kullanalım.

Fermente:

 

Fermente edilmiş pirinç suyu için yarım bardak pirinci 2 bardak su ile ıslatalım. Ortalama 15-20 dakika kadar bekletelim ve akabinde pirinç suyunu farklı bir kaba süzüp aktaralım. Bu suyu, 1-2 gün oda sıcaklığında bekletelim ve ekşi bir koku vermeye başlayınca pirinç suyunu buzdolabına alalım.

Pirinç suyunu saçınıza kullanmadan önce 1-2 bardak su ile açıp uygulama yapmanız gerekiyor.

Pirinç Suyu İle Saç Uzatma Nasıl Yapılır

 

Pirinç suyunun saç uzatma konusunda da etkisi bulunuyor. Üstelik 1 ayda 2,5 cm saç uzatıyor. Ancak düzenli kullanımda bu sayıyı elde etmeniz mümkün olacaktır.

Pirinç Suyu İle Saç Uzatma Tarifi

 

1 bardak pirinci yıkayın ve durulayın. Ardından uygun bir tencerenin içerisine yıkanmış pirinçleri alalım ve üzerine 3 bardak su ilave edelim. Ortalama 15 dakika kadar arada bir karıştırarak kaynatalım. Kaynadıktan sonra farklı bir kaba süzüp 2 gün oda sıcaklığında fermente olana kadar bekletelim.

Saçınıza kullanmadan önce bu suyu tekrar kaynatalım, sonrasında soğumasını sağlayın. Hazırladığınız bu maskeyi, saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Ortalama 30 dakika beklettikten sonra saçınızı suyla durulayın.

Pirinç suyuyla saç uzatma maskesini haftada 2 kez uygulayarak kısa zamanda saçlarınızın uzadığınızı fark edeceksiniz.

Saçına Pirinç Suyu Kullananlar

 

Saça pirinç suyu kullananların yorumlarını sizler için bu yazımızda yer verdik. İşte kullanıcı yorumları…

 

Pirinç suyu ile saç uzatma
Saçına pirinç suyu kullananlar

 

  • Pirinci yıkarken akan beyaz su ile saçlar masaj yapılarak yıkanırsa saçlar uzuyormuş. Bunu daha az önce arkadaşım söyledi. Bir komşusunun saçları belinde ve çok sağlıklıymış. Hatta arkadaşım, saçlarını nasıl uzattın diye sormuş. O da “annem eskiden saçlarımı her banyo sonrası pirinç suyuyla yıkardı. O çok besledi, uzattı” demiş.
  • Pirinç suyunu ben de denedim. Harika! Bence yararı var. Zira, saçlarım sağlıklı duruyor. Hatta ilk denememe rağmen.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status