SaçSaç Bakımı

Pirinç Suyu Saç Maskesi Nasıl Yapılır

Pirinç suyu saç için nasıl kullanılır? Pirinç suyu saçta ne kadar bekletilir? Pirinç suyu saça sürdükten sonra yıkanır mı? Pirinç suyu saça haftada kaç kez kullanılır? Pirinç suyu saçı düzleştirir mi? Fermente pirinç suyu nasıl yapılır? sorularınızın yanıtlarını sizler için bu yazımızda yer verdik.

Pirinç Suyu Saç İçin Nasıl Kullanılır?

 

Pirinç suyu içerisinde bulunan inositol, saç hasarını önleyip, saçların yumuşak ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Pirinç suyunu saçınız için kullanmadan önce saçlarınızı şampuanlayın ve ardından durulama suyu olarak pirinç suyunu kullanabilirsiniz. Bu suyla 10 dakika saç derinize masaj yapın ve sonrasında saçınızı normal su ile durulayın.

 

Pirinç suyu saç
Pirinç suyuyla saç bakımı nasıl yapılır

 

Pirinç Suyu Saç Üzerinde Ne Kadar Beklemeli?

 

Saçınız için pirinç suyunu hazırladıktan sonra, saçlarınızın üzerine dökün ve masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 20 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

Pirinç Suyu Saça Sürdükten Sonra Yıkanır Mı?

 

Pirinç suyunun içerdiği bol miktarda protein sayesinde, kırık saç uçlarını onarıcı etkisi bulunuyor. Eğer saç uçlarınızda kırıklar varsa, kesmeyin ve tedavi edin. Pirinç suyuna saç uçlarınızı batırın ve yaklaşık 15-20 dakika bekletin. Daha sonra saçınızı su ile yıkayın.

Pirinç Suyu Saça Haftada Kaç Gün Kullanılır?

 

Pirinç suyu, saçlarınızın parlak, hacimli ve pürüzsüz olmasını sağlar. Bunun yanı sıra, pirinç suyunun saça bir başka faydası ise, saçın sağlıklı ve hızlı uzamasına yardımcı olur. Eğer sizler de bu etkileri saçınızda görmek istiyorsanız, haftada en az 2 kez pirinç suyu ile saçınıza bakım yapabilirsiniz.

Pirinç Suyu Saç Düzleştirir Mi?

 

Düzenli olarak saçlarınıza pirinç suyuyla bakım yaparsanız, saçlarınız nihayetinde pürüzsüz, ipeksi bir alacaktır. Ayrıca saç köklerini güçlendirerek saçı düzleştirir.

Fermente Pirinç Suyu Nasıl Yapılır?

 

Fermente edilmiş pirinç suyu hazırlamak için, iki bardak su ile yarım bardak pirinci ıslatıp yaklaşık 15-30 dakika bekletin. Ardından süzün ve suyunu ayrı bir kaba alın. Bu suyu oda sıcaklığında 1 veya 2 gün bekletin. Eğer ekşi bir koku verdiyse, bu suyu buzdolabına kaldırın.

 

Pirinç suyu saç
Fermente pirinç suyu nasıl kullanılır

 

Fermente pirinç suyunu kullanmadan önce su ile seyreltmeniz gerekiyor. Bunun için, fermente edilmiş pirinç suyuna 1 veya 2 bardak ılık su ilave edip kullanıma geçiniz.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status