GenelSağlık

Primobolan Depot Kilo Aldırır Mı

Bu ilaç ilk olarak 1962’de üretilmiştir. Primobolan depot özellikle vücut geliştirme sporunda çokça kullanılan anabolik bir steroid çeşitidir. Bu anabolik steroidi ünlü eden ilk isim Arnold Schwarzenegger’dir.

Primobolan Depot çeşitli ülkelerde aynı firmanın patentiyle üretilmektedir. Genellikle 100 mg/cc’lik ampuller şeklinde üretilen bu ilacın hızlı bir şekilde kas ve hacim artışı etkisi görülmez. Bu ilaç diğer steroidlere göre hafiftir.Daha doğal şekilde kas yapımını sağlayan bu ilacın yan etkisi de kategorisindeki diğer ilaçlara göre daha azdır. Özellikle vücut sporuyla uğraşan kişiler daha sağlam kas yaptığı için bu ilacı tercih etmektedirler. Kadın sporcular tarafından da en çok tercih edilen ilaçtır.

Çünkü hassas vajina epitelyum üzerinde en az etki gösteren ilaç çeşididir. İlacın kadınlar üzerinde en büyük artısı ise regl(aybaşı) ve östrojen dengesini etkilememesidir.

 

Primabolan Depot ile Kilo Almak

 

Primobolan Depot ile kilo almak
Primobolan Depot ile kilo almak

 

Bu ilacın haftalık kullanımı erkekler için haftada 200 mg, kadınlar içinse 100 mg’dır. Bu ilaç alınmaya başladıktan 8 hafta sonra 7 – 8 kiloluk bir artış gözlenir. İlacı almayı bıraktıktan sonra ise, diğer ilaçlar gibi ani kilo düşüşleri yaşanmaz. Bilinçsiz kullanıcılar haftalık maksimum alınması gereken 200 miligramı aşarak daha hızlı kilo alımı yaşamak isteseler de bu oldukça zararlıdır. Vücuda bir anda aşırı yüklenen protein fazlaları, karaciğerde yaşa dönüştürülerek depolanmaya başlar. Bu da damarların tıkanmasına bile yol açabilir.

Primobolan piyasada en az zarar verici ürünlerden olsa da yan etkileri de bulunmaktadır. Özellikle erkeklerde prostatı tetikler ve vücutta fazla su tutunmasına yol açar. Fazla su tutunması da vücutta ödem oluşmasına neden olur. Bu yan etkilerin dozu çok aşan bireylerde görüldüğü saptanmıştır.

Tavsiyelerime gelecek olursak evet bu ilaç steroittir ve zararlıdır fakat diğer steroitlere göre daha az zararlı diyebilirim. İllaki kafaya koydunuz ve bu steroiti kullanmak istiyorsanız, haftalık 100-200 mg geçmeyin.

Bu ilacı 12 haftadan fazla kullanmayın, çünkü bu ilacı kullandıktan 2 ay sonra etkisi gözle görülür bir biçimde azalacaktır. Zaten doping kürleri 3 aydan fazla kullanılırsa, etkisi azalacaktır ve zamanla ortadan kalkacaktır. Primobolan’un en büyük etkisi kas yıkımını engellemesidir. Bu sebeple kullandığınız iki üç aylık dilimde sıkı bir diyet programı yapınız.

 

Primobolan Depot Kilo Yüklemesi
Primobolan Depot Kilo Yüklemesi

 

Şimdi son olarak da Starker Mann’in tavsiyelerine gelelim.

 

  • Kesinlikle gerçeğini alın sahtesi vücudunuza çok çabuk bir şekilde yan etkiler ortaya çıkarak zarar verecektir. Bu zararlar prostat büyür, sık sık tuvalete gitme ihtiyacı duyarsınız. Primobolan zaten idrar üretimini arttırır. Fakat sahtesini almışsanız prostatta sancı hissedersiniz ve tuvalete çıkma ihtiyacı duyarsınız. Eğer tuvalete gittiğinizde idrarınız yoksa yada çok az geliyorsa büyük ihtimalle aldığınız ürün sahtedir.
  • Primobolan kürü uygularken prostatınızı korumak için mutlaka saw palmetto kullanın, bu bitkisel bir üründür ve prostata zararı azaltır.
  • Karaciğerinize olan zararı azaltmak için de 1, 2 apikobal B vitamini kullanın!
  • Bu diyeti bitirdikten sonra karaciğerinizdeki toksit maddeleri temizlemek için ise milk thistle kullanın!
  • Mutlaka antrenmanlarınızı en yüksek seviyeye çıkarın, yoksa bu ürünü boşa kullanmış olursunuz. Yemenize içmenize de çok dikkat edin, çok iyi beslenin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status