Cilt Bakımı

Pumpkin Cilt Bakımı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Meyve ve sebzelerin cilt için oldukça faydalı olduğu herkes tarafından bilinir. Özellikle bal kabağı, A vitamini konsantrasyonuna sahip ve her cilt tipini eksfoliye etmek için kullanılır. Ve bunları artık kozmetik cilt bakım ürünlerinde görmek mümkün. Pumpkin cilt bakımı, ana merkezinde bal kabağı özleri bulunan organik bir peeling işlemidir.

Ağrısız, acısız olması ve herhangi bir cihaz kullanılmadan yapılmasından dolayı hamileler için de uygun bir bakımdır. Cildin estetik görünümünü ve canlılığını korumaya yardımcı olan Pumkin peel hakkında daha detaylı bilgi için okumaya devam edin.

Bal Kabağı Peeling Nedir?

Bal kabağı peeling (Pumpkin Peel), diğer adıyla sindirella bakımı, son zamanların popüler organik peeling yöntemlerinden birisidir. Bu cilt bakımı merkezinde balkabağı yer almaktadır. Bal kabağı alfa hidroksi asit, amino asitler ve enzimler açısından zengin olması dolayısıyla, hücreleri yeniler, cildi gençleştirir ve cildin yumuşacık olmasına katkı sağlar.

Pumpkin Peel Ne İşe Yarar?

Tüm cilt tiplerine uygulanabilen Pumkin Peel, cildin ihtiyacına ve problemlerine göre etkili bakım sunar. Doğal ve organik bir ürün kullanıldığından oldukça talep görüyor. Her mevsim uygulanabilen Pumpkin Peel cilde faydaları şunlardır;

Pumpkin cilt bakımı
pumpkin peel faydaları
 • Lekeleri giderir.
 • Çil tedavisinde yardımcı olur.
 • Cildi ölü hücrelerden arındırır.
 • Cildi yeniler.
 • Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.
 • Cildi nemlendirir.

Pumpkin Peeling Nasıl Yapılır?

 1. İlk olarak, cilt derinlemesine temizlenir.
 2. Ardından, problemli bölgelere bu peeling ürünü uygulanıp bir süre bekletilir.
 3. Akabinde, cilt durulanır.
 4. Temizleme aşamasında özel solüsyonlar kullanılır.
 5. Son olarak, cilt nemlendirilerek bakım tamamlanır.

Pumpkin Cilt Bakımı Yan Etkileri Var Mı?

Pumpkin Peel bakımında herhangi bir cihaz kullanılmamaktadır. Kadın ve erkek fark etmeksizin tercih edilen güvenli bir bakımdır.

Bal kabağı peeling işlem sırasında ve sonrasında bir ağrı hissetmezsiniz. Ancak peeling içerisindeki herhangi bir maddeye alerjiniz varsa, ciltte kızarıklık meydana gelebilir.

Pumpkin Cilt Bakımı Fiyat

Tamamen organik olan Pumpkin peel, onu uygulamak isteyenlerin sayısını gün be gün artırıyor. Zira, piyasalarda peeling uygulamalarında genellikle kimyasallar kullanılır ve sonrasında birtakım yan etkilerle karşılaşılır. Ancak balkabağı peeling uygulamasında öyle bir şey söz konusu değildir. Yan etkisi olmayan, organik bir peeling işlemidir.

Pumpkin cilt bakımı fiyatları konusunda net bir fiyat vermek pek mümkün değildir. Fiyatlar, cilt bakım merkezlerine göre değişiklik gösterir. Daha sağlıklı bilgiyi cilt bakım merkezleri ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status