SaçSaç Bakımı

Saç Kırıkları İçin Maske Tarifleri

Bu yazımızda, saç kırıkları için evde uygulayabileceğiniz saç maske tarifleri vereceğiz. Şems Aslan, Suna Dumankaya’nın da önerdiği saç maskelerin de yer aldığı içeriğimize göz atarak kırıklarınızı onarabilirsiniz.

 

İçindekiler

Saç Kırıkları İçin Evde Maske Önerileri

 

“Saçınızı kesmeyin, onarın” sloganıyla yola çıkarak, evde uygulayacağınız saç kırıkları için maske tarifleri vereceğiz. O halde işte detaylar…

 

Saç kırıkları
Saç kırıkları için evde maske

 

Saç Kırıklarına Yumurta Maskesi

 

2’şer yemek kaşığı bal, zeytinyağı ve badem yağının üzerine 1 yumurtanın akını ilave edip karıştıralım. Saçınıza uygulayıp 30-45 dakika bekleyelim ve ardından saçımızı yıkayalım.

Ya da 1 adet yumurta, 1 çorba kaşığı bal ve yarım fincan sütü karıştıralım. Ardından saçımıza uygulayıp 30 dakika bekletelim. Sonrasında az miktarda şampuanlayıp soğuk su ile yıkayalım.

Saç Kırıkları İçin Hint Yağlı Maske

 

Eşit miktarda hardal yağı ve zeytinyağı ile az miktarda Hint yağını karıştıralım. Saç derisine masaj yaparak uygulayalım ve 1 saat bekleyelim. Daha sonra, hafif bir şampuanla yıkayalım.

Saç Kırıkları İçin Papaya Maskesi

 

Eşit miktarda olacak şekilde olgun bir papaya ve yoğurdu blenderdan geçirelim. Elde ettiğimiz karışımı yaklaşık yarım saat saçımızda bekletip ardından şampuan ve soğuk suyla yıkayalım. Bu maskeyi, ayda 2 ya da 3 defa veya haftada 1 defa uygulamanız tavsiye ediliyor.

Saç Kırıklarına Avokadolu Maske

 

1 adet avokadoyu püre haline gelene kadar ezelim. Bu püreyle saçımıza masaj yapalım. Ya da avokado posasına biraz zeytinyağı ekleyip karıştıralım ve bu karışımı saçımıza uygulayalım. Akabinde saçımızı streçle sarıp 30 dakika bekleyelim. Ardından saçımızı durulayalım.

Saç Kırıkları İçin Krema Maskesi

 

1 yemek kaşığı krema ile yarım bardak sütü karıştırıp saçımıza uygulayalım. Yaklaşık 15 dakika bekletip ardından saçımızı yıkayalım.

Saç Kırıklarına Muzlu Maske

 

1 adet olgun muz, 2 yemek kaşığı süt, 1 yumurtanın akı ve 2 yemek kaşığı balı karıştırıp macun haline getirelim. Bu karışımı saçımıza uygulayıp yaklaşık 20 dakika bekletelim ve akabinde ılık su ile saçımızı yıkayalım.

Saç Kırıkları İçin Bal Maskesi

 

3’er çorba kaşığı zeytinyağı ve balı karıştırıp saçımıza sürelim. Yaklaşık 20 dakika beklettikten saçımızı yıkayalım. Bir başka bal maskesi ise, 1 bardak suyun içerisine 2-3 çorba kaşığı bal ekleyip karıştıralım. Şampuanla saçımızı yıkayıp durulayalım. Ardından ballı suyu saçımıza uygulayıp 2-3 dakika bekleyelim ve sonrasında ılık su ile saçımızı yıkayalım.

Saç Kırıklarına Bira Mucizesi

 

Saçımızı sadece 2-3 dakika bira ile yıkayalım ve ardından ılık su ile durulayalım. Saça bira uygulamakla saç kırıklarına hızlı bir çözüm sağlamış olursunuz.

Kırık Saç Uçlarına Zeytinyağı Maskesi

 

1 yemek kaşığı zeytinyağı ve yarım çay bardağı tam yağlı yoğurdu iyice karıştıralım. Bu karışımı saçımıza uygulayıp yaklaşık 30 dakika bekletelim ve ardından saçımızı yıkayıp ılık su ile durulayalım.

Saç Kırıkları İçin Suna Dumankaya Maske Tarifi

 

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, saç kırıkları olmak üzere kuru ve yıpranmış saçlar için de maske tarifleri bulunuyor. Dumankaya’nın saç için özel formüllerini sizinle paylaşacağız. İhtiyacınıza göre saç maskesi uygulayın ve saçlarınızı ilk günkü canlılığına kavuşturun.

 

Saç kırıkları
Suna Dumankaya saç kırıkları için maske tarifleri

 

Çabuk Kırılan Saç Uçları İçin Maske

 

Öncelikle 2 adet olgun muzu ezelim ve üzerine 1 kaşık bal, 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyip karıştıralım. Elde ettiğimiz karışımı saçlarımıza sürüp 20 dakika bekleyelim. Daha sonra, şampuanla saçımızı yıkayalım. Bu maskeyi, haftada 1 defa uygulayalım.

Kuru ve Kırık Saçlar İçin Maske

 

1’er çorba kaşığı keten tohumu yağı, ceviz yağı ve zeytinyağını bir kaba alalım. Üzerine yarım limon suyu ve 1 kahve fincanı kaynamış suyu ekleyelim. Ilındıktan sonra saçlarımıza uygulayalım ve streç filmle saçımızı saralım. Yaklaşık 1 saat bekletmeniz yeterli. Bu maskeyi haftada 1 kez yapmanız öneriliyor.

Kırık Saç Uçları İçin Maske

 

1 kahve fincanı ılık zeytinyağı, 1 adet E vitamini ampul, 1 çorba kaşığı bal ve 1 adet yumurtanın sarısını güzelce karıştıralım. Ardından, saç diplerine boya sürer gibi uygulayalım ve akabinde saçlarımızı bir tarak yardımıyla uçlarına doğru tarayalım. Sonrasında, streç filmle saçımızı saralım ve 2 saat kadar bu şekilde bekleyelim. Süre dolduktan sonra saç derisine ve uçlarına masaj yapalım, daha sonra bitkisel şampuanla yıkayalım.

Aşırı Yıpranmış Saçlar İçin Maske

 

Özellikle denizde, havuzda yıpranmış, kırılmış ve nemini kaybetmiş saçlar için Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın harika bir maske tarifi var.

Bunun için 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 3 çorba kaşığı saf zeytinyağı, 1 yumurtanın sarısı ve 2 çorba kaşığı balı karıştıralım. Ardından, saç diplerinden uçlarına doğru masaj yaparak saçımıza uygulayalım. Daha sonra, saçımızı önce streç filmle sarıp tülbent ile kapatalım. Yaklaşık 2 saat beklettikten sonra saçımızı yıkayalım. Bu saç maskesini haftada 1 kez uygulamanız tavsiye ediliyor.

Boyadan Yıpranan Saçlar İçin Maske

Uygun bir kabın içerisine 1 adet olgun muz, yarım kahve fincanı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı adaçayı yağı ve 2 çorba kaşığı balı alıp karıştıralım. Hazırladığımız bu karışımı, saç diplerinden uçlarına doğru sürelim. Saçımızı streç film ile sarıp veya bone takıp bu şekilde uyuyalım. Sabah ise, saçlarımızı sulandırılmış bir şampuan ile yıkayalım. Bu maskeyi, haftada 1-2 akşam uyumadan önce uygulamanız gerekiyor.

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Maske

 

1 adet muzu ezip içerisine birkaç damla badem yağı ekleyip karıştıralım. Elde ettiğimiz bu karışımı, tüm saça masaj yaparak uygulayalım. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra maden suyu ile durulayalım. Daha sonra, saçımızı şampuanla yıkayıp durulayalım.

Şems Aslan Saç Kırıkları Maske Tarifi

 

Saç kırıkları için Şems Aslan‘dan özel bir karışım bulunuyor. Bahsedeceğimiz bu maskeyi ayda 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

 

Saç kırıkları
Şems Aslan saç kırıkları maske tarifi

 

Bir plastik kabın içerisinde 7 yemek kaşığı su, 25 gram gıda jölesi ve 1 yemek kaşığı saç kremini karıştıralım. Ardından, saç diplerine masaj yaparak sürelim. Arkasından saç diplerinden uçlarına doğru uygulayalım. Daha sonra, bone takarak 35 dakika kadar bekleyelim. Sonrasında, saçımızı şampuanla yıkayıp durulayalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status