GenelSaçSaç Maskesi

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır

Saç maskesi, saçın besleyerek daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayan bir uygulamadır. Saçlar mevsim değişimlerinde, renk açma ve boya gibi işlemlerde veya farklı sebeplerden nemini kaybedebilir.

Saçlara nemini ve hacimli görüntüsünü geri kazandırmanın en kolay yolu saç maskesi kullanmaktır. İçeriğinde bulunan özel vitamin, mineral ve yağların etkisiyle sağlıklı bir saç görünümü için gereken her türlü bileşeni barındırır.

Saç maskeleri farklı çeşitlerden oluşan seçenekleriyle herkese hitap eden ürünler arasındadır. Her saçın yapısı ve ihtiyaç duyduğu şeyler farklı olmaktadır. Bu sebepten saçınızın özelliklerine göre uygun maske seçimi sayesinde istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

 

İçindekiler

Saç Maskesi Ne İşe Yarar

 

Saç Maskesi Ne İşe Yarar
Saç Maskesi Ne İşe Yarar

 

Saç maskesi genel olarak yıpranmış, işleme tabi tutulmuş ve nemini kaybetmiş olan bakımsız saç görünümünden kurtulmayı sağlayan bir bakım kürüdür. Saçların sağlığını korumak için düzenli olarak veya mevsim geçişlerinde kullanılması önerilir.

Kışın soğuk sebebiyle, yazın güneşin etkisiyle bahar mevsimlerinde ise saç dökülmesini önlemek amacıyla tercih edilir. Uzun ya da kısa saçlara saçınızın yapısına uygun olarak seçilmiş ürünler kullanılması önemlidir.

 

Saç Maskesi Şampuandan Önce mi Kullanılır

 

Saç Maskesi Şampuandan Önce mi Kullanılır
Saç Maskesi Şampuandan Önce mi Kullanılır

 

Saç maskesi birçok çeşitten oluşmaktadır. Bakım amacıyla kullanılan maskeler saçın ihtiyacına göre şampuandan önce kullanılır. Saça sürülen maske yaklaşık 10 dakika bekletildikten sonra yıkanır. Ardından şampuanla saç bakımına devam edilir. Saç maskesi ve şampuan aynı içeriğe sahip ürünlerden oluştuğunda istenen sonuca kısa sürede kavuşmak mümkün olur.

 

Saç Maskesi Islak Saça Mı Uygulanır

 

Saç Maskesi Islak Saça mı Uygulanır
Saç Maskesi Islak Saça mı Uygulanır

 

Saç maskesi ıslak saça uygulanabilir. Nem ve canlılık için kullanılan bakım maskeleri şampuandan sonra saçta 10 dakika bekletilerek kullanılır. Saç dökülmesi amacıyla kullanılan maskeler saçınızın ihtiyaç duyduğu bakım sıklığına uygun olarak kuru veya ıslak saça haftada bir veya birkaç defa olacak şekilde tatbik edilir.

Saç uçlarının kırıkları ve nem dengesinin oluşması için ise kuru saçlara sürülerek saçın içine çekmesi beklenir. Bu işlemler saçınızın ihtiyaçlarına göre ve saç maskelerinin kullanım şekillerine göre uygulanmalıdır.

 

Saç Maskesi Saç Diplerine Uygulanır Mı

 

Saç Maskesi Saç Diplerine Uygulanır Mı
Saç Maskesi Saç Diplerine Uygulanır Mı

 

Saçların daha çabuk uzaması ve dökülmesinin engellenmesi amacıyla kullanılan saç maskeleri içeriğindeki yağ ve besleyici vitaminler sebebiyle en az 20 dakika saçta bekletilmelidir.

Saçın diplerine nüfuz eden yağ ve vitaminler köklerden uçlara kadar bakım yapılmasını sağlar. Duştan önce yapılan bu maskelerle saçlarınızın gün boyu daha hacimli, sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Saç Maskesi Haftada Kaç Kez Yapılmalı

 

Saç Maskesi Haftada Kaç Kez Yapılmalı
Saç Maskesi Haftada Kaç Kez Yapılmalı

 

Saç maskesi genel bakım amaçlı olarak kullanılacaksa haftada en fazla iki defa kullanılması önerilmektedir. Saç dökülmesi, kırık onarımı, boya sonrası yıpranan saçların sağlıklı hale gelmesi amacıyla kullanılıyorsa iki günde bir uygulanması saçlara eski güzelliğini kazandırır.

Saç Maskesi Ne Zaman Kullanılır

 

Saç Maskesi Ne Zaman Kullanılır
Saç Maskesi Ne Zaman Kullanılır

 

Saç maskesi serum şeklinde kullanıldığında boyadan ve kuaför işlemlerinden sonra uygulanabilir. Yağlı formda olan saç maskeleri saçta bir süre bekletilmesi gerektiği için kuru saça sürülmelidir.

Güneşten sonra nem vermesi için yaz aylarında her gün kullanılabilen formda ürünler mevcuttur. Kapalı kalan saçlar zamanla soluk bir görünüme kavuşur bunu engellemek için saçlarınıza ışıltı veren ve canlandıran saç maskelerini ihtiyacınız olduğunda güvenle tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status