GenelMakyaj

Sade Gelin Makyajı Nasıl Yapılır | 2 Adet Uygulamalı Model

Sade ya da diğer bir ismiyle söylemek gerekirse doğal makyaj yüzde makyaj yokmuş gibi bir hava veren bir makyaj türüdür. Doğal gelin makyajı yaptırmak isteyen kişilerin iyi bir nemlendirici, yüz rengine uyan fondöten, toprak tonlarında ya da pembe tonlarında far, nüde tonlarına sahip ruj, eyeliner ve rimel gibi malzemeleri kullanması gerekmektedir.

Birçok insana göre bu makyaj türü içerisinde eyelinerın mutlaka ince bir şekilde çekilmesi gerektiği görüşü bulunaktadır. Tabi ki de bunun nasıl çekileceği konusunda söz hakkının sizlerde olması gerekmektedir. Hatta cildiniz üzerinde herhangi bir kusur bulunmuyorsa sade makyaj içerisinde fondötene yer vermeseniz de olur. Lakin bu dediğimiz konu normal günler için geçerlidir. Düğün gününüzde fondöten kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Eğer düğün gününüz için sade bir gelin makyajı yapmayı tercih edecekseniz eyelinerı kalın çekmende dahi herhangi bir sakıncanın olduğunu düşünmüyoruz. Makyaj işlemini uygulayacak olan profesyonel kişiye istediğin makyaj şeklini söyledikten sonra eyeliner konusunda kendisini özgür bırakabilirsiniz.

 

 

Evde Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

 

Bu malzemeleri sizlere videomuz da verdik fakat farklı malzemeler de kullanabilirsiniz, tamamen sizin tercihinize kalmış bir durum. Fakat seçeceğiniz malzemeler kaliteli değilse tam performans almanız mümkün değil. Ben ilk videoya nazaran ikinciyi daha çok beğendim, daha ayrıntılı bir anlatım var sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim.

 

Sade Makyaj Hangi Tarz Gelin Adaylarının Yüz Yapısına Uygundur

 

 

Sade bir gelin makyajı modeli yaptırmak en çok bu sade makyaj konusunu kendisi için bir tarz haline getirmiş olan gelin adaylarına yakışan bir işlemdir. Bunların ilk sırasında doğal görünmekten hoşlanan, minimal bir yaşam felsefesi benimseyen gelin adayları gelmektedir. Lakin bu bir kısıtlama ya da kural değildir.

 

sade gelin makyaji yaparken nelere dikkat etmeli

 

Gelinlik biraz masumiyet ile bağdaştığından dolayı sade gelin makyajını her gelin adayı tercih edebilir. Hatta en özel gününüzde abartıya kaçmadan çok güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Örneğin sadece göz makyajının yoğun olduğu ve takma kirpikler ile biçimlendirilen gelin makyajını her gelin adayı tercih edebilir. Göz makyajının sade olduğu dudakların daha ön plana çıkarıldığı sade gelin makyajını ise normal hayatında bakımlı ve makyaj yapmadan sokağa çıkmayan gelin adayları için önermekteyiz. Bunlarla birlikte makyajsız bile oldukça göze çarpan mavi gözlü gelin adaylarına sade bir gelin makyajının çok iyi yakışacağını söyleyebiliriz.

 

sade gelin makyaji yaparken dikkat edilmesi gerekenser

 

Gelinlik içerisinde en masum ve en güzel görünüm açısından işe yarayacak bir makyaj modelidir. Gelin makyajı çok detaylı bir olay olsa da şimdi ki gelinler daha sade daha basit makyajları tercih etmektedir. Biz de bu sebeple içeriğimizde uygulamalı videolu sade gelin makyajı örnekleri verdik. Farklı sorularınız için yorum bölümünde yada iletişim kısmından bizlere ulaşmanız mümkündür.

 

sade gelin makyaji nasil yapilir

 

Bu yazımızda iki adet makyaj modeli sunduk, bu makyaj modellerini seçerken de bir modelin esmer bir modelin de beyaz tenli olmasına dikkat ettik, yani hangi ten renginde iseniz ona uygun makyajınızı yapabilirsiniz.

 

sade dugun makyaji

 

Bu tarz videolu içerikler ile karşınıza çıkmaya devam edeceğiz sade gelin makyajı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen yorumda belirtiniz. Ayrıca daha fazla makyaj içeriği görmek isterseniz, lütfen bizlere yazı sonunda yorum bölümünden yada iletişim bölümünden ulaşınız.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status