GenelMakyaj

Salsa Makyajı Nasıl Yapılır

Salsa makyajı günlük makyajlardan ayıran belirli özellikler bulunmaktadır. Normal bir günde yaptığımız makyajda genelde cildimizi fazla kapatmayan ürünler kullanırız. Salsa makyajında kalıcılığı uzun makyaj ürünleri kullanmak gerekir.

Makyaj yapmaya başlarken pürüzsüz bir makyaj için öncelikle cildinizi nemlendirin. Gözenekleriniz varsa baz uygulamayı ihmal etmeyin. Böylece profesyonel çekim yapılırken veya sahneye çıktığınızda kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Salsa Makyajı Nedir

 

Ağır Mor Salsa Makyaj
Ağır Mor Salsa Makyaj

 

Göz çevrelerine göz altı kapatıcı, yüzün diğer bölgelerine fondöten uygulayın. Fondöten olarak cilt renginize uygun cildinizi kusursuz gösterecek tonları seçmeniz önemlidir. Kapatıcılığı yüksek fondöten kullanmanız gerekir. Fondöten sonrası pudra uygulayın. Pudra cildinizi daha mat gösterecek ve yağlı görünmesini engelleyecektir.

 

Salsa Makyajı Örneği
Salsa Makyajı Örneği

 

Göz makyajınızı yaparken gündelik makyajın tersine daha koyu tonlarda bir makyaj yapabilirsiniz. Gözlerinizde hafif doğal bir makyaj sahneye çıkıldığında neredeyse yok gibi görünebilir. O yüzden koyu tonlarda yapmakta fayda var. Takma kirpiklerle kalın bir eyeliner çizgisi daha hacimli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 

Salsa Makyajı Nasıl Uygulanır

 

Uzun Kirpikli Salsa Makyajı
Uzun Kirpikli Salsa Makyajı

 

Yoğun koyu bir göz makyajı yapıyorsanız cildinizi nemlendirdikten sonra göz makyajına geçin, ten makyajını sonraya bırakabilirsiniz. Göz makyajı yaparken far tozları göz altına düşebilir ve ten makyajınızı bozabilir. Kaşlarınızı önce yukarı doğru tarayın daha sonra kaşlarınızın rengine uygun bir kalem ile boşlukları doldurun. Böylece daha belirgin bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Mavi Tonlarda Salsa Makyajı
Mavi Tonlarda Salsa Makyajı

 

Maskaranızı sürerken iki kat sürmelisiniz. Böylece göz makyajınızı belirgin hale getirebilir ve gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.

Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız önce dudak kalemi sürmelisiniz. Böylece hem daha kalıcı hem de daha keskin bir görünüm elde edebilirsiniz. Dudak kalemi ile dudaklarınızın hatlarını çizdikten sonra rujunuzla tüm dudağınızı boyayabilirsiniz.

 

Kırmızı Tonlu Salsa Makyaj
Kırmızı Tonlu Salsa Makyaj

 

Son aşamada makyajı sabitleme spreyini yüzünüze uygulayabilirsiniz. Sizlere farklı tarzlarda makyaj uygulamalarını makyaj kategorisinde verdik. Daha önce vermiş olduğumuz;

 

  • Glitter Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır
  • Buğulu Gelin Makyajı Modelleri
  • Sade Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

 

Gibi konulara bu link üzerinden ulaşabilirsiniz. Sizlere farklı tarzda makyaj ve saç stili uygulamalarını sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz. Salsa makyajı çok ilgimizi çeken farklı bir makyaj tipi bu sebeple sizlere bu yazımızda detaylı olarak görseller ile birlikte sunmak istedik.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status