SaçSaç ModelleriSaç Rengi

Şarap Kızılı Saç Rengi ve Tonları

Kadınların en gözde renklerinden olan şarap kızılı saç rengi yıllardır popülerliğini kaybetmeyen ve üzerine koyarak giden kaliteli saç renklerinden biridir. İçerisinde barındırdığı parlaklık ve ışıltılarla dikkatleri üzerine çekmek isteyen kadınların en çok tercih ettiği renklerin başında gelmektedir.

Son yıllarda birçok tonunun da oluşturulmasıyla kullanım alanını genişletmiş ve her geçen gün daha çok tercih edilmiştir. Değişimden korkmayan ve bu anlamda cesur olan kadınların uğrak yeri olan şarap kızılı saç rengi cilt tonuna verdiği canlılık nedeniyle de kişinin pozitif enerjisini artırmaktadır.

Şarap Kızılı Saç Rengi uygulaması
Şarap Kızılı Saç Rengi uygulaması

İçindekiler

Şarap Kızılı Nasıl Olur?

Şarap renginden ilham alınarak oluşturulan bu renk kullanıldığı zamanlardan beri her zaman memnuniyet oluşturması ile dikkat çekmiştir. Matlıktan uzak olan canlı ve parlak yapısıyla ilk kullanımında abartılı ve itici gibi görünse de göz alışınca şıklığına doyum olmamaktadır.

uzun şarap kızılı saç rengi
uzun şarap kızılı saç rengi

Her hali ile memnuniyet oluşturan şarap kızılının en büyük sorunu akma sorunudur. Uygulandıktan kısa bir süre sonra akan bu renk kötü bir görünüm oluşturabilir. Bunun önüne geçmek için en doğru şekilde boyama yapılmalı ve daha sonra da akmaması için gerekli önlemler alınmalıdır.

Şarap Kızılı Boya Uygulaması
Şarap Kızılı Boya Uygulaması

Şarap Kızıl Saç Rengi Boya Numaraları

Kadınların en çok araştırdığı saç renklerinden olan şarap kızılını en doğru şekilde uygulamak için birçok araştırma yapılmaktadır. Bu araştırmaların başında en iyi boyayı bulmak için saç boya numaralarını bulmak için sorular sorulmaktadır.

Şarap Kızılı Saç Rengi
Şarap Kızılı Saç Rengi

Şarap kızılı saç boya numaraları:

 • Koleston set saç boyası5/66şarap kızılı
 • Nevacolor tüp boya 5.66 şarap kızılı
 • Sea color kit boya 4-65 şarap kızılı
 • Natural colors 5rf şarap kızılı
 • Palette Deluxe 5-889 şarap kızılı saç boyası numaralarından herhangi biri alınarak bu renk kolaylıkla elde edilebilir.
Şarap Kızılı Saç Rengi kimlere yakışır
Şarap Kızılı Saç Rengi kimlere yakışır

Şarap Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Şarap kızılı saç rengini elde etmek için birçok püf nokta bulunmaktadır. Bu püf noktalara dikkat çekilerek yapılacak olan saç boyamalarında başarılı sonuçlar alınmaktadır. Öncelikle en iyi boyamayı yapmak için yukarda verilen saç boya numaralarından biri temin edilmelidir.

şarap kızılı saç rengi boya numaraları
şarap kızılı saç rengi boya numaraları

Daha sonra bu boyanın üzerinde yazan talimatlara harfiyen uyulmalıdır. Özellikle boyanın saçta kalma süresi ve kullanım miktarına dikkat edilmelidir. Buna dikkat edilerek yapılacak boyamalar kaliteli sonuçlar verecektir.

Bunun yanında şarap kızılı saç renginin en iyi şekilde tutması için saçların ilk hali de önem taşımaktadır. Bu anlamda açık ve kumral ton üzerine boyama yapıldığında başarılı sonuçlar ortaya çıkacaktır. Ayrıca boyamadan önce saçların temiz olmasına dikkat edilmelidir.

şarap kızılı saç modelleri
şarap kızılı saç modelleri

Kızıl Saç Rengi Kime Yakışır?

Kızıl saç renkleri yapısı itibarıyla hemen hemen bütün ten renkleri ile uyum içerisindedir. Ancak tonlarının fazla oluşu ten renkleri arasında da bir sınıflandırma yapılmasına neden olmuştur. Şarap kızılı beyaz tenliler, esmerler, kumrallar ve sarışınlar için de rahatlıkla kullanılabilir.

Şarap Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Şarap Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Esmer kadınlara en çok yakışan ve bu anlamda en çok önerilen saç rengi kızıl kahvedir. Esmer ten ile şık bir uyum içerisinde olan bu ton diğer tenlere sahip kadınlar tarafından da kullanılmaktadır.

Beyaz tenli kadınlar için ise en şık ve havalı ton ceberne şarap kızılıdır. Beyaz tende gerçek halini daha iyi ortaya koymaktadır. Kızılcık şarap kızılı ise birçok ten renginde kullanılmasıyla bilinmektedir. Sarışın kadınlar için ise tarçın şarap kızılı en uygun tondor. Başka tonları da olan bu renk her tene uygun tonlara sahiptir.

Şarap Kızıl Saç Rengi Modelleri
Şarap Kızıl Saç Rengi Modelleri

Kızıl Saç Kaç Volümle Açılır?

Saç boyama işlemlerinde kuaför ve saç uzmanlarının en çok dikkat ettiği konu saçın en doğru oksidanla açılması konusudur. Saçın boyayı en iyi hali ile tutması ve bunu en doğru şekilde göstermesi için en iyi şekilde açılması da gerekmektedir.

Saç uzmanlarının önerdiği miktar saç boyama işleminde 30 volüm oksidanla açılmasıdır. Bu miktar saçın en iyi şekilde açılması için yeterli olacaktır. Çok küçük farklarla başka miktarlar kullanılsa da genel olarak tavsiye edilen miktar 30 volümdür.

koyu şarap kızılı saç rengi
koyu şarap kızılı saç rengi

Kızıl Saç Neyi İfade Eder?

Tarihten beri olan kızıl saç en çok kullanılan ve tercih edilen renklerden biri olmuştur. Özellikle tarihteki güçlü ve kararlı kadınların çoğu bu saç rengini kullanmıştır. Gücü, iradeyi, iddiayı ve kararlılığı simgeleyen bu renk yıllarca yönetici olan kadınların en çok tercih ettiği saçlardan olmuştur.

Duruşu ve yapısı itibarıyla sert ve keskin bir renk olan şarap kızılı dominant ve güçlü bir yapıyı ifade eder. Bu bakımdan bunu kullanan kadınlara kararlı bir izlenim de kazandırmıştır. Aynı zamanda çekicilik ve dikkat çekmenin rengi olarak da bilinir.

Şarap Kızıl Saç Rengi Boya Numaraları
Şarap Kızıl Saç Rengi Boya Numaraları

Esmer Tene Hangi Kızıl Gider?

Esmer teni en iyi yansıtan kızıl renkleri ton seçenekleri ile de göz doldurmaktadır. Esmer ve buğday tenleri kızıl rengin en sık kullanıldığı cilt tonlarıdır. Bu rengin en yumuşak tonu esmer tene uyum sağlamaktadır.

Sert kızıl renginin en yumuşak tonlarından olan kızıl kahve saç rengi esmer tende en iyi duran renktir. Hem yumuşak teni daha da yumuşatarak huzurlu bir hava yaratmakta hem de diğer tonların eksine esmer ten ile daha iyi bir uyum sağlamaktadır. Bu bakımdan kızıl kahve şarap kızılı esmerlerde en çok kullanılan tondur.

Kızıl Saç Rengi Kime Yakışır
Kızıl Saç Rengi Kime Yakışır

Şarap Kızıl Saç Rengi Modelleri

Saç modellerinin saç renginin görünüşü üzerindeki etkisi göz önüne alındığında uygun modeller kullanmanın önemi de ortaya çıkmaktadır. Özellikle bazı saç modelleri bir rengin kendini en iiyi gösterme ve ifade etme biçimi olarak ortaya çıkar.

Kızıl Saç Neyi İfade Eder
Kızıl Saç Neyi İfade Eder

Şarap kızılı saç rengi modelleri:

 • Açık dalgalı saç modeli
 • Dalgalı volümlü atkuyruğu saç modeli
 •  Açık düz saç modeli
 • Açık perçemli ve kaküllü saç modeli
 • Açık bukleli saç modeli
 • Bombeli büyük topuz modeli gibi modeller şarap kızılı için en uygun olan renklerdir.
Kızıl Saç Kaç Volümle Açılır
Kızıl Saç Kaç Volümle Açılır

Şarap Kızılı Saç Rengi Galerisi

Esmer Tene Şarap Kızılı Saç Rengi
Esmer Tene Şarap Kızılı Saç Rengi
Esmer Tene Hangi Kızıl Gider
Esmer Tene Hangi Kızıl Gider
açık şarap kızılı saç rengi
açık şarap kızılı saç rengi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status