GenelSağlık

Serum Kilo Aldırır Mı

Her insanın maruz kalabileceği serum tedavisi özellikle hamile bayanlarda çok daha belirgin etkiler gösterir.  Öte yandan zayıf bireylerin serum kullanımı sonrası kilo alması sık gördüğümüz etkiler arasındadır.

Özellikle demir eksikliğinde kullanılan serumların dozuna çok dikkat edilmelidir. Bu tür mineral eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlıklarda kullanılan serumlar vücutta aşırı kiloya sebep olur.

Fakat ağız yolu ile sindirim başlayınca bağırsaklar çalışmaya başlar ve bu alınan kilo çok çabuk bir şekilde gaita ve idrar yoluyla vücut dışına atılacaktır.

Kan pıhtılaştığında serum isimli sıvı ortaya çıkar, ayrıntılar için serum nedir konumuza bakabilirsiniz. Serumlarda %0.9 oranında fizyolojik yada izotonik tuz çözeltisi bulunmaktadır. Bilindiği üzere serum nedeniyle vücutta ödem toplanır peki bu ödem nasıl atılır?

 

Serum Kilo Aldırır Mı

 

Serum sırasında tüketilen besinler tedavi sürecinde daha yavaş sindirilir, vücutta çok daha fazla süre bulunur. Bu yüzden serum tedavisi boyunca yediklerinize de dikkat etmek zorundasınız. Doktorunuzun tavsiye ettiği ölçüde sıvı besinler tüketmek çok daha uygun bir tercih olacaktır.

Unutulmamalıdır ki verilen serumun miktarı kadar da bir kilo artışı olacaktır.

Serumla alınan kilo, vücut kendini topladığında vücuttan atılır. Yani serumla alınan kilo bir süre vücutta kalacaktır, sürekli vücutta kalan kilo değildir. Kalıcı kilo almak isterseniz mutlaka diyetisyen desteğine başvurunuz.

 

Serum Ödem Yapıyor Mu

 

Serum Ödem Yapıyor Mu
Serum Ödem Yapıyor Mu

 

Serum vucütta kütle arttırımı yaptığı bilinmektedir, yani düşünüldüğünde bir bardak su bile vücutta kilo arttırımına sebap olur. Serum sonrası tartıldığınıza kilo arttırımı görmeniz çok normaldir. Vücudumuzda bir ödem birikintisi varsa bu serumla birlikte artış gösterebilir, serum alımından sonra ödem atımı için ödem söktürücü bitki çayları içebilirsiniz.

 

Serum İştah Açar Mı

 

Serum İştah Açar Mı
Serum İştah Açar Mı

 

Serum alanların en çok şikayet ettiği konu ise serumun iştah açmasıdır. Peki bu gerçekten doğru mu? Serum almadan önce bir süredir hasta olduğunuz için vücudunuz güçsüzlüğe yenik düşer. Sonrasında ise serumla birlikte vücudunuzun toparlandığını hissedersiniz. Serum vücuda enerji verir ve daha iyi hissetmeniz sonucu hali ile iştahınızda açılacaktır. Bu tamamen doğal bir reaksiyondur. Bu sebeple bu durumlarda yemeğe çok abanırsanız tabiki kilo alma süreciniz de hızlanacaktır.

 

Serum Şişkinlik Yapar Mı

 

Serum Şişkinlik Yapar Mı
Serum Şişkinlik Yapar Mı

 

Genel olarak serumun hızlı kilo aldırdığı söylenir fakat bu doğru değildir. Fakat ödem ve şişkinlik yaptığı doğrudur, aslında alınan kilo değil şişkinlikten vücudunuzun kilo almış gibi görünmesinden kaynaklıdır.

 

Serum Vücuttan Nasıl Atılır

 

Serum vücuttan nasıl atılır sorusuna gelecek olursak çoğunluk kısmı idrar yoluyla atılır bir kısmı da gaita yada ter yoluyla atılabilmektedir. Son olarak serumun ne olduğunu, kaç tipi olduğunu ve kimlere serum tedavisi uygulandığını merak ediyorsanız eğer aşağıda ki yazımıza göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status