Genel

Seyahat İzin Talebi Nasıl Alınır | Edevlet Üzerinden Seyahat İzni Alma (Çözüldü)

Bir kaç gündür e-devlet üzerinden seyahat etmek için izin almaya çalışan kullanıcılar hata ile karşılaşıyordu. Bu hata şu anda işleminiz gerçekleşemiyor hatasıdır.

Bu sorunun çözümünü sizler ile paylaşacağım, bende yeni keşfettim, şikayet var sitesi üzerinden bu sorunla alakalı sorun yaşayan bir çok kişi şikayetini dile getirmiş, fakat oraya cevap yazamadığım için burada paylaşmak istedim.

 

E-devlet Üzerinden Seyahat İzni Alma Kesin Çözüm

 

Aşağıda ki linkte tıklayarak e-devlet üzerinden bu hizmete girebilirsiniz. Fakat en önemli püf nokta burada, tarayıcınız eğer Google Chrome ise bazen hata verebiliyor, bu sebeple Windows’un kendi browserı Microsoft Edge‘yi kullanabilirsiniz. Mozilla Firefox’u denemedim, fakat her browser da farklılık gösterebilir.

Satır içi 1

 

E-devlet İçişleri Bakanlığı Seyahat İzin Talebi linki için Tıklayınız!

 

Seyahat İzin Talebi Nasıl Alınır Aşama Aşama

 

Edevlet Üzerinden Seyahat İzni Alma
Edevlet Üzerinden Seyahat İzni Alma

 

Öncelikle iki kutucuğu yukarıda ki görsel gibi dolduruyoruz ve son kısımda ki kutucuktan aşağıda verilen mazeretlerden birisini seçiyoruz.

 

Edevlet Üzerinden Seyahat İzni Nasıl Alınır
Edevlet Üzerinden Seyahat İzni Nasıl Alınır

 

Bu mazereti seçtikten sonra aşağıda ki size gösterdiğim şekilde bu formu doldurmaya çalışalım;

 

Edevlet İzin Alma Sayfası
Edevlet İzin Alma Sayfası

 

Şimdi bu kısımlarda dikkat etmeniz gereken şey, mazeret gerekçenizi detaylı bir şekilde yazdıktan sonra sizde kanıtlayıcı belgeler istiyor. Bu bölüme maalesef bir dosya yükleyebilirsiniz. O sebeple bir ve ikiden fazla belgeniz varsa pdf formatına dönüştürün.

Google’a pdf birleştire tıkladığınız da bir çok site çıkacaktır herhangi birisinden tek dosyalı pdflerinizi birleştirebilirsiniz. Ne yazık ki 1 mb boyutu aşamıyorsunuz belge yüklerken, yine bu sorunu çözmek için Google’a pdf küçült yazdığınızda bu tarz online küçültme siteleri çıkmaktadır.

Edevlet üzerinden seyahat izni alma kesin çözüm
Edevlet üzerinden seyahat izni alma kesin çözüm

 

Son olarak yolculuk tarihinizi, hangi vasıta ile gideceğinizi ve nereden nereye gideceğinizi eksiksiz biçimde dolduralım ve son kutuya büyük harfler ile “EVET” yazmayı unutmayalım. Sonrasında başvura tıklayabilirsiniz.

 

seyehat izin talebi
seyehat izin talebi

 

Eğer son ekranda bu şekilde bir uyarı alırsanız, gözünüz aydın başvurunuz tamamlandı, başvuru listesi sayfasından başvurularınızın durumunu takip edebilirsiniz. Yine söylemem de fayda var Google Chrome yerine tarayıcı olarak farklı bir tarayıcı deneyebilirsiniz, ben EDGE’den denedim, başvurumu tamamladım.

 

Reklam 1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu