Dövme ModelleriGenel

Şimşek Dövmesi Modelleri

Sizlere bugün, şimşek dövmesi yaptırmak isteyenlere ilham olacak şimşek dövme modelleri ve şimşek dövmesinin anlamlarından bahsedeceğiz.

Bulutların arasından hayranlık uyandıran güçlü elektrik sarsıntısına tanık olmak için tek gereken bir ila iki mikro saniye. Göz açıp kapayıncaya kadar, milyonlarca bazen milyarlarca volt, etkileyici bir 36000 ° F’ye ulaşan sıcaklıklarda gökyüzünü dalgalandırır.

Dövmeler söz konusu olduğunda insanlar alışılmadık ve harika olanı seçmeye eğilimlidirler ve şimşek kesinlikle kriterleri karşılar.

Şimşek Dövmesi Anlamı

 

Popüler dövmeler arasında gelen şimşek dövmesi, genellikle sembolik anlamlarından dolayı seçilir: Ne de olsa şimşekler bir fırtınanın habercisidir ve eski Tanrıların sembolüdür. Doğru yapıldığında bir şimşek; güç, hızlılık ve kararlılık anlamına gelebilir.

 

Şimşek dövmesi
Realistik şimşek dövmesi

 

Bununla birlikte, tüm şimşek dövmeleri eşit yaratılmamıştır ve aslında eşitsizliği, ırkçılığı ve faşizmi sembolize edebilir .

 

Şimşek dövmesi
Omuz şimşek dövmesi

 

Ayrıca, yağmurun habercisi ve dolayısıyla hayatın habercisi olan şimşek, yenilenme, umut ve yaratılışın gücünün önemli ve olumlu bir simgesidir.

 

Şimşek dövmesi
Şimşek dövmesi boyun

 

Şimşek dövmeleri, aslında, genel olarak şimşek çakmaları, birkaç kişi ve kültür için birkaç şey ifade edebilir ve kalıcı olarak dövmeyi vücudunuza yaptırmadan önce yıldırım dövmenizin nüansları hakkında bilgi sahibi olmak her zaman en iyisidir.

 

Şimşek dövmesi
Şimşek dövmesi parmak

 

Minimal Şimşek Dövmesi

 

Özellikle kadınların tercih ettiği minimalist şimşek dövmesi, bazen oldukça sade tasarımlarla karşımıza çıkarken; çoğu zaman da renklendirilmiş ve şimşek yanına farklı sembollerle yer alıyor.

 

Şimşek dövmesi
Minimal şimşek dövmesi

 

Minik dövme yaptırmak her zaman kurtarıcıdır. Sıkıldığınız zaman sildirilmesi daha kolay ve anında başka dövmeye geçiş yapabilirsiniz.

 

Şimşek dövmesi
Minimal dövme şimşek dövmesi

 

Harry Potter Şimşek Dövmesi

 

Şimşek, keskin ve pürüzlü bir “S” şeklinde ise, yapılan dövme roman ve film serisi Harry Potter’ı temsil eder ve romanlardan alınan gözlükler veya ifadeler eşlik edebilir.

Harry Potter serisinin birçok hayranı, Harry’nin kafasındaki yara izini temsil eden dövmeyi yaptırıyor. Harry’nin kafasında şimşek izi vardı çünkü Voldemort onu bebekken öldürmeye çalıştı ve saldırıyı göstermek için geriye kalan tek şeydi.

Bu yaranın temsil ettiği şey, Voldemort ile Harry arasındaki bağlantıdır. Voldemort, Cruciatus Laneti’ni uyguladığında, Harry yalnızca yaranın olduğu yerde büyük bir acı hisseder. Ne zaman Voldemort ile ilgili bir rüya görse, yara izi ağrılı olmaya başlar.

Harry Potter serisinin en tanınmış sembollerinden biridir ve filmin hayranları için harika bir dövme seçeneğidir.

Renkli Şimşek Dövme

 

Şimşek, bir çizgi romandaki gibi kalın, siyah kontur çizgileriyle parlak renklerde işlenebilir.

Kırmızı bir alanda beyaz bir dairenin üzerine canlı sarı bir şimşek yerleştirildiğinde, insanüstü hızın özü olan DC Çizgi Roman kahramanı Flash için bir sembol haline gelir.

 

Şimşek dövmesi
DC çizgi roman karakteri Flash şimşek dövmesi

 

Daha fazlası için galerimize göz atabilir, beğendiğiniz tasarımı dövmecinizle anlaşıp vücudunuzun herhangi bir yerine yaptırabilirsiniz.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status