Bitkisel ÇözümCilt Bakımı

Sivilce Nasıl Geçer | Sivilcelere Çözüm

Sivilceye ne iyi gelir? Sivilce nasıl geçer?

Sivilceleriyle başı belada olanlar için faydalı bir içerikle karşınızdayız. Bu yazımızda, sivilceler için doğal çözüm önerilerinde bulunduk. Sivilcelerden arınmış, temiz bir cilde kavuşmanız dileğiyle diyerek detaylar için okumaya devam edin!

 

Hassas Ciltte Sivilce Nasıl Geçer

 

Hassas ciltler için sivilce geçirecek bir kür tarifi vereceğiz. Bunun için, normalde 1 ölçek elma sirkesi ile 3 birim suyu karıştırmanız gerekiyor. Ancak cildi hassas olanların biraz daha fazla su eklemeleri lazım. Hazırlanan bu karışımı makyaj pamuğu yardımıyla temiz cilde hafif hafif uygulayın. Yaklaşık 5-20 saniye beklettikten sonra su ile durulayın ve kurulayın. Bu uygulamayı ihtiyaca göre günde 1-2 defa tekrarlayabilirsiniz.

 

Evde Sivilce Nasıl Geçer

 

Sivilce nasıl geçer
Sivilcelere limon iyi gelir mi

 

Sivilceler için evde doğal yöntemler nelerdir? Sivilceyi ne geçirir? Sivilceler için genellikle limon suyu kullanılıyor. Limonun içerisinde yer alan bileşenler sayesinde, inatçı sivilceler ve ardında bıraktığı sivilce izlerinden sizi kurtarması söz konusudur.

 

Sivilcelere Limonlu Çözüm

 

Sivilceleriniz için limon suyu güçlü bir bileşendir. Limon suyuyla hazırlayabileceğiniz cilt maskelerini denemeden önce alerji testi yapmayı ihmal etmeyiniz. Bunun için, bileklerinize 2-3 damla limon suyu damlatıp 15 dakika bekleyin. Eğer herhangi bir kızarıklık veya kaşıntı gibi durumla karşılaşmadıysanız, limon suyunu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Limon ve Salatalık

Öncelikle 1 adet salatalığı püre haline getirin. Ardından üzerine 1 limonun suyunu ekleyip karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı, sivilceli cildinize uygulayıp 20 dakika bekleyin. Daha sonra, cildinizi soğuk suyla durulayın. Maskenin faydasını görmek için her gün uygulayın.

Limon Suyu ve Tarçın

2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ile 1 çorba kaşığı tarçını karıştırın ve sivilceli olan yerlere uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Ardından, cildinize uygun nemlendirici kullanın. Bu kürü haftada 2-3 defa uygulamanızı tavsiye ederiz.

Limon ve Gül Suyu

1 çorba kaşığı gül suyu ile 1 çorba kaşığı limon suyunu karıştırıp cildinize pamukla sürün. Yaklaşık 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra soğuk suyla cildinizi durulayın. Sivilceleriniz geçene kadar her gün bu işlemi tekrar edin.

Limon ve Karbonat

1 çorba kaşığı karbonat ve 1 çorba kaşığı limon suyunu karıştırıp cildinize uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Maskeyi 3 hafta boyunca haftada 1-2 defa yapın.

Limon ve Aloe Vera

1 çorba kaşığı aloe vera ve 1 çorba kaşığı limon suyunu bir kabın içinde karıştırın ve sivilceli bölge üzerinde 15 dakika tutun. Ardından soğuk suyla cildinizi yıkayabilirsiniz. Sivilcelerinizden kurtulana kadar her gün uygulamaya çalışın.

Limon-Süt-Bal

1 çorba kaşığı limon suyu, yarım fincan süt ve 2 yemek kaşığı balı bir kabın içerisine alıp güzelce karıştırın. Ardından, makyaj pamuğuyla sivilcelere sürüp yaklaşık 20 dakika bekletin. Daha sonra cildinizi su ile durulayın ve nemlendirin. Bu maskeyi 3 hafta boyunca her gün uygulamanız gerekiyor.

Limon ve Zerdeçal

1 limonun suyu ile 1 çorba kaşığı zerdeçalı güzelce karıştırıp sivilcelerine bu karışımdan sürün. Ortalama 15 dakika bekleyin ve ardından durulayın. Sonrasında cildinizi nemlendirin. Bu kürün etkisini görebilmek için haftada 2-3 kez uygulamalısınız.

Limon ve Yoğurt

Yarım fincan yoğurdun içerisine yarım limonun suyunu ilave edip karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı, sivilcelerinize dairesel hareketlerle sürün ve 10 dakika bekletin. Sonrasında, soğuk su ile cildinizi durulayın. 1 ay içerisinde sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız, bu kürü haftada 2-3 kez uygulayın.

Limon ve Şeker

Yarım fincan şeker, yarım limon suyu, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı balı güzelce karıştırın. Ardından, bir fırça ile karışımı cildinize 2 dakika boyunca dairesel hareketlerle sürün. 10 dakika boyunca bu şekilde bekleyin ve daha sonra su ile durulayın. Bu kürü haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status