Şal ve Eşarp Bağlama

Siyah Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Davetlerin en şık kadını yapan siyah elbiseler, hemen hemen her kadının dolabında vardır. Tesettürlü kadınlar da siyah elbiseleri oldukça kullanır. Kombin yapmadaki rahatlığı ve tüm zamanların kurtarıcı olmaları nedeniyle çokça tercih ediliyor. Ancak doğru renkleri bir arada kullanarak harika kombinler yapılabilir. Modern tesettür giyimde de kıyafetlerin kombinin diğer parçalarıyla uyumlu olmasına dikkat edilir. Bu yazımızda, tesettürlü kadınların en çok merak ettiği “siyah elbisenin üstüne hangi renk şal gider?” sorusunu yanıtlayacağız.

Siyah Elbisenin Üzerine Hangi Renk Şal Olur?

Siyah elbisenin üzerine uyum sağlayan bir şal kullanmak önemlidir. Ancak şal seçiminizi yaparken, çanta ve takılarla uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Ayrıca size uygun olan şal rengini belirlemede cilt tonunuzu iyi bilmeniz önemlidir. Cildinize uygun şal seçimi, sizi daha iyi gösterecektir.

siyah elbise üzerine hangi renk şal
siyah elbise üzerine hangi renk şal

Siyah elbise üstüne daha çok yeşil ve tonları tercih ediliyor. Yeşilin dışında, bordo, gri, mavi, yeşil, pudra, kırmızı, kahve, beyaz ve marsala rengi de siyah elbiseyle uyumludur. Ayrıca nude tonlarında bir şal tercihi de özellikle özel günler için yapılacak kombininizin bir parçası olabilir.

siyah elbise üstüne hangi renk şal gider
siyah elbise üstüne hangi renk şal olur

Siyah elbisenin üzerine uygun şal rengine karar verdikten sonra, kombinin kalan kısımlarında pastel renkleri tercih edin ancak aşırı parlak renkleri kullanmayın.

Siyah Beyaz Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Siyah beyaz bir elbiseye neredeyse birçok renk şal yakışır. Genel olarak siyah beyaz bir elbiseye siyah veya beyaz renkte şal kullanılır. Ancak mavi, krem, zümrüt yeşili, saks mavisi, kiremit tonları, taba, fuşya, bordo, ekru, kırmızı, lacivert, vizon ve pudra renginde şallarla da kullanılabilir. Seçeceğiniz şal renginin kombininizin diğer parçalarıyla uyumlu olmasına da dikkat etmeniz önemlidir.

siyah beyaz elbisenin üzerine hangi renk şal gider
siyah beyaz elbisenin üzerine hangi renk şal gider

Eğer çabasız şıklık elde etmek istiyorsanız, kemik rengi, kırmızı, siyah, beyaz, bordo, ten rengi, pudra ve krem rengi şal kullanabilirsiniz.

Siyah Simli Elbise Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Özel bir yere davetliyseniz ve elbise seçiminizi siyah simli bir elbiseden yana kullandıysanız, hangi renk şalın uygun olup olmadığını merak ediyorsunuzdur. Genel olarak siyah simli elbise üzerine siyah, gri ve beyaz renk şal oldukça uyumludur.

Siyah Simli elbisenin üstüne hangi şal gider
Siyah Simli elbisenin üstüne hangi şal gider

Siyah Abiye Üstüne Ne Renk Şal Gider?

Siyah rengin uyum sağlayacak birçok renk alternatifi vardır. Ancak bu renkler kıyafetin tarzına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; spor bir siyah elbise pudra, toz pembe, pembe, yeşil, mavi renklerle uyumluyken; siyah abiye elbise ise zümrüt yeşili, bordo, siyah, gümüş, gri, füme ve hardal gibi renklerle uyumludur.

siyah elbisenin üstüne hangi renk şal gider
siyah abiyenin üstüne hangi renk şal gider

Siyah abiye üstüne ne renk şal gider diye merak ediliyorsa, siyah abiye üstüne siyah şal oldukça şık görünüm katar. Beyaz bir şal kullanılırsa, spor şıklık elde edilir. Düz siyah bir abiye tercih edildiyse, üzerine ekru veya krem rengi ipek şal son derece uygundur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status