GenelSağlık

Soğuk Lipoliz Jel İşe Yarar Mı | Kaç Kilo Verdirir

Özellikle bölgesel zayıflama konusunda pek çok kişinin ilk tercihlerinden biri olan soğuk lipoliz jel, vücuttaki yağları dondurarak parçalamaktadır. Bu sayede ayda yaklaşık olarak 10 ila 13 kilo verilmesine yardımcı olduğu belirtilmektedir.

Soğuk lipoliz jel ile amaçlanan, herhangi bir cerrahi müdahalede bulunulmadan istenmeyen kilolardan kurtulabilmektir. Bölgesel olarak zayıflamayı sağlayan jel, özellikle de hızlı sonuçların elde edilmesini sağlayarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

 

Soğuk Lipoliz Jel İşe Yarıyor Mu

 

Soğuk Lipoliz Jel İşe Yarıyor Mu
Soğuk Lipoliz Jel İşe Yarıyor Mu

 

Çoğu zaman yağ kaybetmek ve kilo kaybetmek aynı şeyler olarak algılansa da aslında farklı kavramlardır. Kilo verildiği zaman yağ hücrelerinde küçülme gözlense de tam olarak kaybolmaları söz konusu değildir.

Benzer bir şekilde kilo alındığında da yeni yağ hücrelerini oluşması durumu yaşanmaz. Mevcutta var olan yağ hücrelerinde büyüme gözlenir.

Soğuk lipoliz jel kullanımı ile birlikte bölgede bulunan yağ hücrelerinin oranı %80 ila %90 arasında azalmaktadır. Üstelik bu yağ hücrelerinin vücudun başka bölgelerine taşınması da söz konusu değildir.

Unutulmaması gereken en önemli nokta ise jelin uygulandığı bölgeye etki ediyor olmasıdır. Yani vücudun diğer bölgelerindeki yağ hücreleri üzerinde etkili olmamaktadır.

 

Soğuk Lipoliz Jel Kullananlar

 

Soğuk Lipoliz Jel Kullananlar
Soğuk Lipoliz Jel Kullananlar

 

Soğuk lipoliz jeli kullanmadan kilo veren pek kişide yağ hücreleri bulunmaya devam eder. Ancak jel kullanımıyla birlikte, bölgedeki yağ hücrelerinin donarak parçalanması sağlanır. Parçalanan yağ hücrelerini ise daha sonra vücut dışarıya atar. Bu sayede de büyük bir oranda yağlardan kurtulma gerçekleşir.

Düzenli bir şekilde soğuk lipoliz jel kullananlar, yaklaşık 2 ayın sonunda %87’ya kadar yağ hücrelerinden kurtulabileceği iddia edilmektedir. Doğal süreç içerisinde vücuttan atılan bu yağ hücreleri, böylece vücudun başka bir bölümüne de gitmemektedir.

 

Soğuk Lipoliz Jel Hangi Bölgelerde Kullanılabilir

 

Soğuk Lipoliz Jel Hangi Bölgelerde Kullanılabilir
Soğuk Lipoliz Jel Hangi Bölgelerde Kullanılabilir

 

Soğuk lipoliz jel bölgesel kilo sorunu yaşanan pek çok bölgede kullanılabilmektedir. Üstelik son derece pratik bir kullanım da sunmaktadır. Soğuk lipoliz jel kullanımı için ilk olarak uygulanacak bölgenin nemli bir bezle silinmesi gerekmektedir.

Temizlenen bölgeye daha sonra jel sıkıldıktan sonra yaklaşık 10 dakika boyunca masaj yaparak jelin yedirilmesi gerekmektedir. Jel iyice bölgeye yedirildikten sonra herhangi bir işlem uygulanmasına gerek kalmamaktadır. Pratik bir şekilde soğuk lipoliz jel uygulanabilecek bölgeler şöyledir:

 

  • Gıdı ve çene altında
  • Kol sarması yaşandığında
  • Bel çevresinde
  • Göbekte
  • Basenlerde ve kalçalarda
  • Tüm bacaklarda

 

Tüm bunların yanında uyluk, sırttaki kanatlar, üst kol bölgeleri, sütyen boğumları, kol kanat boğumları ve popo altı içinde yağların yok edilmesinde etkili olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status