SaçSaç Rengi

Sombre Saç Renkleri ve Modelleri

Muhtemelen sombre saç trendini duymuşsunuzdur, ancak bunun ne olduğunu bilmiyorsunuzdur. Sombre basitçe “yumuşak ombre”dir; yani saçı kökten uca kademeli olarak aydınlatan, ancak ombre’den daha kademeli, doğal bir görünüm veren bir vurgulama tekniğidir. Peki, sombre saç renkleri nelerdir, sombre ve ombre arasındaki fark nedir?

İçindekiler

Sombre Saç Renkleri ve Modelleri

kısa küt sombre saç modeli
kısa küt sombre saç modeli

Sizler için farklı sombre saç renkleri ve modelleri derledik birbirinden güzel bu modellerden kendinize uyanı seçip, kuaförünüze yaptırabilirsiniz.

Koyu Renkli Saçlara Sombre

Koyu renk saçlara sahipseniz ve sombre yaptırmayı düşünüyorsanız, hangi renklerin size uygun olduğunu öncesinde bilmek istersiniz. İşte koyu renk saça sombre renkleri

Siyah Saça Sombre Modelleri
Siyah Saça Sombre Modelleri

Kestane Sombre Saç Rengi

Koyu kumral ve siyah saçlara kestane sombre oldukça yakışır. Koyu saçları daha canlı ve parlak göstermenin yoludur.

Natural Sombre Models
Natural Sombre Models

Çikolata Sombre Saç Rengi

Siyah ya da kızıl saçlar için uygun olan çikolata sombre, saçlara doğru şekilde uygulandığında, sıcak bir görünüm katabilir.

koyu sombre saç modeli
koyu sombre saç modeli

Küllü Sombre Saç Rengi

Küllü tonlar, soğuk sombre modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle kahve tonlarında bir saça sahipseniz, sombre saç renklerinden küllü ve soğuk tonları denemenizi tavsiye ederiz.

Sombre Hairstyles Braid
Sombre Hairstyles Braid

Sarı Saça Renkli Sombre

Kumral ve sarı saçlara sahipseniz, saçlarınızda sombre tekniğini deneyerek hoş bir görünüm elde etmeniz mümkün. İşte sarı saça sombre renkleri

Sombre Kısa Saç Modelleri
Sombre Kısa Saç Modelleri

Altın Sarı Sombre Saç Rengi

Doğal bir saç görünümü elde etmek isteyen kişiler ve saçları kumral ve kumral tonlarında ise, altın sarı sombre tam onlara göre!

açık renk sombre saç modeli
açık renk sombre saç modeli

Bal Köpüğü Sombre Saç Rengi

Bal köpüğü sombre, saç rengi açık kumral tonlarında olan kişilere pek yakışmaktadır. Ancak bal köpüğü saç renginden daha açık saça sahipseniz, ters sombre sizin için daha uygun olacaktır.

bob kesim sombre saç modeli
bob kesim sombre saç modeli

Saçta Pembe Renk Sombre

Özellikle kızıl saçlar üzerinde denenmesi gereken pembe sombre, son derece enerjik ve sıra dışı bir görünüm elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Sombre Saç pembe
Sombre Saç pembe
pembe Sombre Saç Renkleri
pembe Sombre Saç Renkleri

Ombre İle Sombre Arasındaki Fark

Her sezon saç teknikleri, terimler ve trendler sözlüğümüz büyümeye devam ediyor. Ve güncellemelerden haberdar olmak işimizin bir parçası olsa da, bazen kafa karıştırıcı olabileceğinin hala farkındayız.

Bu yüzden endişelenmeyin, yardım etmek için buradayız. Saç rengiyle hiç uğraştıysanız, daha önce sombre ve ombre kelimelerini duymuşsunuzdur. Hepsi saç rengi uygulama teknikleridir, ancak önemli farkları vardır.

Sarı Sombre Saç Rengi
Sarı Sombre Saç Rengi

kumral Sombre Saç Rengi

Çoğunuz ombre tekniğinin ne olduğunu biliyorsunuz ama hadi bu sürekli moda olan saç stiline daha derinden bakalım. Ombre, köklerden uçlara kademeli olarak solan, tipik olarak köklerde en koyu olan uçlarda daha açık olan bir renktir. Bu, istediğiniz sonuca bağlı olarak renkte çok büyük bir kontrast veya daha hafif olabilir. Bir ombrenin bakımı minimum düzeydedir.

koyu pembe Sombre rengi
koyu pembe Sombre rengi
Kahverengi Sombre Saç Renkleri
Kahverengi Sombre Saç Renkleri

Ombre’ye benzer bir başka teknik de sombre’dir. Sombre, ombre ile aynı şeydir ancak daha yumuşak, daha incelikli bir versiyondur. Renk geçişi, bir ombre’den çok daha kademeli ve daha soluktur. Bu, saçı köklerde daha koyu ve uçlarda daha açık bırakır ancak çok daha doğal görünür. Ombreye göre sombrenin bakımı daha çok azdır.

çikolata rengi Sombre Saç Rengi
çikolata rengi Sombre Saç Rengi

Sombre Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sombre tekniği, ombreye göre daha az bakım gerektirse de rengin kalıcılığını sağlamak için ekstra bakım yapılması tavsiye edilir.

  • Çok sıcak su le saçların yıkanması saçın matlaşmasına yol açabilir. Bu yüzden, saçlarınızı ılık suyla yıkamaya özen gösterin.
  • Saçınızı yıkadıktan sonra yumuşak bir havlu ile saçınızı kurulayın. Eğer kurutma makinesi kullanmadan edemiyorsanız, kurutma öncesinde ısı koruyucu saç ürünü kullanıp kurutun.
  • Saçınızı nemlendirecek ve güçlendirecek bakım maskelerini haftada birkaç kere uygulayın.
  • Duş sonrası, saç yağlarını düzenli olarak kullanarak saçınızın ilk günkü canlılığını koruyun.

Sombre Nasıl Yapılır?

Öncelikle saç uçları var olan saç renginden 1-4 ton açık renkte açılır. Ancak saçlarınızı öncesinde hiç boyatmadıysanız, bu işlem sırasında renk açıcı kullanılmayabilir. Saç tonuna uygun sombre rengi saç uçlarından boyuna doğru uygulanır. Nihayetinde, orijinal saç rengi ile uygulanan sombre rengi arasında doğal bir geçiş yakalanır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status