Bitkisel ÇözümGenelSağlık

Sperm Hareketsizliği Bitkisel Tedavi

Hamile kalmayı düşünen kişiler için sperm sayısının yüksek olması büyük önem taşır. Sperm hareketsizliği ise hamile kalmayı etkileyen olumsuzluklardan bir tanesidir. Peki sperm hareketsizliğinin bitkisel tedavisi mevcut mudur diye soracak olursanız hemen açıklayalım. Sperm hareketsizliği sorununu giderecek ve sperm sayısını yükseltecek birçok bitki mevcuttur ve bunları düzenli bir şekilde kullanmak gerekir. Bir sonraki konumuzda bu besinlerden bahsedeceğiz. O halde yazımızın devamını mutlaka okumalısınız

 

İçindekiler

Sperm Hareketliliğini Artıran Yiyecekler

 

Sperm Hareketliliğini Artıran Yiyecekler
Sperm Hareketliliğini Artıran Yiyecekler

 

Sperm hareketsizliği durumunda oluşan en önemli faktör çocuk sahibi olamamaktır. Çocuk sahibi olmak istiyorsunuz ve sperm hareketliliği mevcut değil ise aşağıda sayacağımız besinleri düzenli bir şekilde tüketmeniz bu sorununuzu çözmeniz için yeterli olacaktır. İşte sperm hareketliliğini artıran yiyecekler aşağıdaki gibidir.

 

Avakado

Avakadonun içerisinde bol miktarda folik asit, b6 vitamini ve e vitamini bulunmaktadır. Düzenli bir şekilde tüketildiğinde sperm hareketliliğini arttırır ve sperm sayısında yükselme meydana gelmesini sağlar. Gün içerisinde bir tane tüketmek yeterlidir.

 

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz besininin içerisinde bol oranda C vitamini bulunur. Hücreleri koruyucu özelliği mevcuttur ve spermlerin  oksitlenmesini  önler. Spermlerin hareketlenmesini sağlar.

 

Muz

C vitamini, A vitamini ve B1 vitamini yönünden zengin olan muz; Düzenli bir şekilde tüketildiğinde sperm üretilmesini sağlar ve bu spermlerin kaliteli olmasına yardımcı olur. Bu sebeple de sperm hareketsizliği olan kişiler tarafından tüketilebilir

 

Siyah çikolata

Gün içerisinde belirli ölçülerde tüketilen siyah çikolata; sperm sayısını neredeyse iki katına çıkarır.

 

Kırmızı Et

Kırmızı etin içerisinde bol oranda çinko mevcuttur. Bu da dolayısı ile spermlerin harekete geçmesine yardımcı olur.

 

Sarımsak

Sarımsak bilindiği üzere her derde devadır ve kan akışının hızlanmasını sağlar. Sperm kalitesinin artış göstermesini sağlayarak sperm hareketsizliği rahatsızlığını giderir.

 

İstiridye

İstiridyenin içerisinde bol miktarda çinko mevcuttur ve bu sebeple de sperm hareketsizliği olan kişiler tarafından mutlaka düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekir. Spermlerde  meydana gelen olumsuzlukları kısa süre içerisinde tedavi eder.

 

Nar

Nar birçok kişinin severek tükettiği bir meyvedir. Peki, narın spermleri kuvvetlendirdiğini hiç duydunuz mu? Evet, yanlış duymadınız düzenli bir şekilde tüketilenler sperm hareketsizliğini çok iyi gelir ve spermi güçlendirir.

 

Ceviz

Ceviz sperm hareketsizliğine çok iyi gelen mucizevî bir besindir. İçerisinde bol miktarda omega-3 bulunur. Kan akışının penise hızlı bir şekilde gitmesine yardımcı olur. Gün ceviz tüketilmesi sağlıklıdır.

 

Sperm Sayısını Azaltan Besinler

 

Sperm Sayısını Azaltan Besinler
Sperm Sayısını Azaltan Besinler

 

Sperm sayısının azalmasını sağlayan birçok besin mevcuttur.  Bu nedenle de sperm sayısı az olan kişilerin bu tür besinlerden uzak durmasında fayda vardır.

Genel olarak; sosis, salam sucuk, pastırma, doymuş yağ olan besinler, paketli gıdalar, çok yağlı peynir, tereyağı, krema, yağlı süt gibi besinler sperm sayısını düşürür. Aynı zamanda sıklıkla tüketilen alkol ve sigara tüketimi de sperm sayısının düşüşe geçmesine sebep olur.

 

Sperm Kalitesini Artırmak Saraçoğlu Tavsiyeleri

 

Sperm Kalitesini Artırmak Saraçoğlu Tavsiyeleri
Sperm Kalitesini Artırmak Saraçoğlu Tavsiyeleri

 

Sperm sayısında meydana gelen düşüklük ve aynı zamanda kalitesiz spermler; çocuk sahibi olmayı engeller. Düşük sperm sayısını artırmak elbette ki mümkündür. Şimdi sizlere sperm kalitesini artırmak için Saraçoğlu’nun tavsiyeleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. İşte detaylar;

 

Keçiboynuzu Pekmezi

 

Gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere iki defa tüketilen keçiboynuzu pekmezi; sperm kalitesini yükselteceği gibi sperm sayısının da artış göstermesini sağlar.

 

E vitamini

 

Eczanelerden ve aktarlardan temin edeceğiniz e vitaminleri düzenli bir şekilde kullandığınızda sperm sayısını yükseltecek ve kalitesi de artacaktır.

Sperm kalitesini artırmak için bilinen en etkili yöntemlerden birisidir. Özellikle de içerisinde soya fasulyesi bulunan e vitaminleri tercih edilmelidir.

 

Keçiboynuzu Kürü

 

Keçiboynuzu kürünü yapmak için 6-7 tane keçiboynuzunu küçük bir şekilde kırıp; yarım litre suyun içerisine ekleyin ve 15 dakika boyunca kaynatın.  15 dakikanın sonunda ılık bir hal alana kadar bekletin ve daha sonra ise tüketin.

1 hafta boyunca aksatılmadan düzenli bir şekilde sabah ve akşam olmak üzere birer bardak tüketilmelidir. Bir haftanın sonunda tüketim miktarını bir bardağa düşürün ve 2 ay daha bu şekilde devam edin.

 

Sperm Kalitesi Kaç Günde Artar

 

Sperm Kalitesi Kaç Günde Artar
Sperm Kalitesi Kaç Günde Artar

 

Sperm kalitesi kaç günde artar? Bu konu birçok kişi tarafından araştırılmak da ve merak edilmektedir.  Spermin yaşam süresi en az 3 gün en fazla 5 gündür.

Sperm sayısı düşük olan kişiler tarafından düzenli bir şekilde sperm kalitesini artırıcı besinler tüketildiğinde en fazla bir hafta içerisinde sperm kalitesi artış gösterecektir. Yapılması gereken düzenli bir şekilde aksatmadan bu besinleri tüketmektir

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status