GenelKim Kimdir

Suna Yurtalan Kimdir

Takipçileri tarafından “Siyah incim” olarak adlandırılan Suna Yurtalan bir tesettür gelinlik tasarımcısıdır. Genellikle siyah renkli kıyafetler giyinmesinden ötürü ona bu ismin takıldığını düşünüyoruz. Ünlü bir moda tasarımcısı olmasının yanı sıra Setr-i Nur Gelinlik firmasının da sahibidir. İş kadını olmadan önce hemşirelik yapmıştır. Şu an evli ve bu evliliğinden üç tane de çocuğu vardır.

Aslen Ankaralı olan Suna Yurtalan 1976 doğumludur. Tasarımlarını Web siteleri üzerinden paylaşarak ün kazanmış ve 1996 yılından beri moda ve tasarım üzerine çalışmıştır. Evinde bir dikiş makinasıyla bu işe başladığını ve bu günlere öyle geldiğini söylüyor.

 

Suna Yurtalan Kimdir? Suna Yurtalan Firması

 

Suna Yurtalan
Suna Yurtalan

 

Günümüzde 25 ilde gelinlik markasının şubeleri bulunmakta. Markası, tesettür gelinlik almak isteyenlerin tercih listesinde ilk sıralarda bulunuyor. Hayatıyla bir başarı hikayesi yazmış olan Yurtalan gençlere de yol gösterici bir ilham kaynağı olabilir.

 

suna yurtalan görselleri
suna yurtalan görselleri

 

25 yıldır bu işi yaptığını söyleyen Suna Yurtalan, şu an yaklaşık 500 çalışanı olduğunu ve dünya çapında da tanındığını ekliyor. Fransa’dan Hollanda’ya , Mali’den İtalya’ya pek çok yerde adını duyurmuş ve duyurmaya da devam ediyor.

 

 

Gülsüm Elkhatroushi Kimdir? Kaç Yaşındadır ? Nerelidir?

Suna Yurtalan Moda Sektörüne Nasıl Girdi

 

suna yurtalan moda
suna yurtalan moda

 

Bir kadının kendi ayakları üzerinde durması gerektiğini ve kocasının aylık maaşına bakmamasını öğütlüyor. Bu yola bu düşünceyle çıktığını da söyleyen Yurtalan, ilk önce evinde kendi kıyafetlerini dikmeye başladığını ardından da iş alarak çocuklarının okul masraflarını karşıladığını söylüyor.

 

suna yurtalan modacı
suna yurtalan modacı

 

Hiçbir kursa gitmemiş tamamen yetenekleri ve el becerisiyle bunları ortaya çıkarmış bir iş kadını. Kıyafet tasarımlarından sonra gelin başı tasarımları yapmaya başlamış.

Tesettürlü gelinlere çok abartılı makyajlar yapıldığını görmüş ve bunun hoş olmadığına karar vererek yeni bir makyaj geliştirmiş. Eğitimini almadığını kendisini geliştirdiğini söylüyor.

 

Suna Yurtalan Ödül
Suna Yurtalan Ödül

 

Böyle devam ederken 30- 40 kadar geline yardım etmiş ve ardından bir daire kiralamaya karar vermiş. O zamana kadar gelin başlarını hep kuaförlerin yaptığını, kendisinin bunu ilk kez ortaya çıkardığını söylüyor. Sadece gelin başı yapmak için dükkan açan bir girişimci.

 

Suna Yurtalan Kırmızı Şal
Suna Yurtalan Kırmızı Şal

 

Vergi dairesinde markasının adına karar verdiğini söylüyor ve bu şekilde sektörleşmiş olmuş. Anadolu kadının çalışkan olduğunu ve boş oturmak yerine bir şeylerle meşgul olmalarını tavsiye ediyor. Uğraşıp aile ekonomisine katkıda bulunmaları gerektiğini de eklemeden geçmiyor.

 

Siyah Kombin Suna Yurtalan
Siyah Kombin Suna Yurtalan

 

Genelde davetlerde ve organizasyonlarda siyah ağırlıklı kombinler seçen Suna Yurtalan, gelinliğin yanı sıra bu tarz tesettür elbiselerde tasarlıyor. Bu renk gerçekten Suna hanıma çok yakışıyor, buğday tenlilere ben siya elbise ve abiyeleri çok yakıştırıyorum. Fakat tek renk bence çok gitmiyor aşağağıda Suna Yurtalan’ın giydiği tek renk elbise modeli vereceğim.

 

Siyah İnci Suna Yurtalan
Siyah İnci Suna Yurtalan

 

Gördüğünüz üzere tek renk biraz abartıya kaçıyor bu sebeple siyah ile kombinlenen renkler mesela koyu yeşil gibi, lacivert gibi bu tarz bir şal kullanabilirsiniz. Genellikle kıyafetlerinde siyah rengi hakim kullanan bir modası Suna hanım.

 

Suna Yurtalan Açılış
Suna Yurtalan Açılış

 

Yine burda bir davette giydiği siyah iş kıyafeti fakat sarı aksesuarla kombinlenmiş, ayrıca çok farklı bir başörtü bağlama tarzı var Suna hanımın, aşağıda ki görselde yine yeşil altına siyah elbise ile bir kombin oluşturmuş.

 

Hülya Aslan Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?

 

Yeşil Salaş Kombin Suna Yurtalan
Yeşil Salaş Kombin Suna Yurtalan

 

Görüldüğü üzere siyah başörtüsünü sürekli kullanıyor fakat elbise ve başörtüsü siyah kombin, size yakışmayabilir o yüzden tek renkden olabildiğince kaçınmaya çalışın. İlerleyen zamanda burda zaman zaman suna yurtalan kombinlerine yer vereceğiz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status