GenelSağlık

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır ve Nasıl Takılır

Bakımlı ve zarif eller her zaman dikkat çekmeyi başarır. Özellikle tepeden tırnağa, şık görünmek isteyen kadınlar tarafından kesinlikle ihmal edilmeyen el bakımı, uzmanlar tarafından, doğru şekilde yapılırsa çok daha güzel durabilir. Kullandığınız el aksesuarları, takma tırnaklar sayesinde çok daha güzel durabilir. Örneğin zarif bir yüzük taktığınızı varsayalım. Bu yüzük, bakımlı tırnaklarınızla daha da öne çıkacak ve hemen hemen herkesin de dikkatini çekecektir. Bize güvenebilirsiniz….

Takma tırnakların takım aşaması biraz zahmetli olsa da, ortaya muhteşem sonuçlar çıkmakta. Takma tırnak nasıl takılır, sorusunun cevabı aslında oldukça kolay. İşe öncelikle  tırnaklarınızı asetonla temizleyerek başlamanızı tavsiye ediyoruz. Ardından takma tırnak yapıştırıcısını tırnağınıza uygulayın ve tırnağı yapıştırın. Unutmayın, takma tırnağı takmak kadar, çıkarmak da oldukça kolay. Haydi, detaylarla devam edelim…

 

İçindekiler

Takma Tırnak Nasıl Takılır

Takma Tırnak Nasıl Takılır
Takma Tırnak Nasıl Takılır

Sadece üç  malzeme ile muhteşem takma tırnaklara sahip olabilirsiniz. Peki ne mi bu üç malzeme? İlki; pamuk, ikincisi; aseton, üçüncüsü ise; takma tırnak yapıştırıcısı. Bu 3 malzemeye sahipseniz takma tırnaklarınızı artık kalıcı bir şekilde yapıştırabilir ve yaklaşık 10 gün gibi bir süre de rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Takma tırnak takarken, kullandığınız yapıştırıcı miktarına da çok dikkat etmeniz lazım. Çünkü fazla kullandığınız yapıştırıcı tırnakların daha zor çıkmasına sebep olur ve dolayısıyla kullanım kısmında da zorluk çıkarır.

Takma Tırnaklar Nasıl Çıkarılır?

Takma Tırnaklar Nasıl Çıkarılır
Takma Tırnaklar Nasıl Çıkarılır

Takma tırnakları çıkarması da, takması kadar basit. Bunun için öncelikle sıcak suya ihtiyacınız var. İçine birkaç damla aseton damlattığınız sıcak suda ellerinizi 10 dakika bekletmenizi tavsiye ediyoruz.

Bekletme işleminden sonra ise, tırnakları kolayca sökebilir ve el bakımına geçebilirsiniz. Ardından da tırnaklarınızı güzelce nemlendirmenizi ve gerekirse tırnaklarınıza vitamin uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Unutmayın, takma tırnak takmak için kendi tırnaklarınızın vitaminli ve sağlıklı olması gerekiyor.

 

Japonla Yapıştırılan Takma Tırnak Nasıl Çıkar

Japonla Yapıştırılan Takma Tırnak Nasıl Çıkar
Japonla Yapıştırılan Takma Tırnak Nasıl Çıkar

Japon yapıştırıcısı, teknik olarak tüm yapıştırıcılar arasındaki en kuvvetli yapıştırıcıdır. Tırnaktan çıkarması da aslında oldukça zordur. Bunun için size, aseton damlattığınız ılık suda ellerinizi on dakika kadar bekletmenizi öneriyoruz.

Böylece sıcak suyun ve asetonun etkisiyle, takma tırnaklarınız kolayca bulunduğu kısımdan ayrılacaktır. Eğer, bu şekilde tırnaklarınızda herhangi bir değişiklik olmazsa bir törpü ya da cımbız yardımıyla tırnağınızı köşeden dikkatlice esnetmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Eklips Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır

Eklips Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır
Eklips Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır

Öncelikle derin bir kaseye sıcak su doldurmanızı, içine biraz aseton doldurmanızı ve ellerinizi ısıya dikkat ederek bu suda bekletmenizi tavsiye ediyoruz.

Buradaki amacımız, su ve aseton karışımının tırnaklarınızı yumuşatması ve takma tırnaklarınızın elinizden çok daha rahat çıkması. Bekletme işlemini on dakika kadar yaptıktan sonra, artık hazırsınız. Tırnaklarınızı yavaş ve kontrollü bir şekilde, takma tırnaklardan ayırabilirsiniz. Bunun için bir törpüden de yardım alabilirsiniz.

 

Takma Tırnak Kaç Gün Kalır

Takma Tırnak Kaç Gün Kalır
Takma Tırnak Kaç Gün Kalır

Takma tırnak, kullanım şeklinize göre tırnakta 1 ile 10 gün kadar kalabilir. Burada önemli olan şey, tırnağınızı iyi bir şekilde yapıştırmak ve yıpratmadan kullanmaktır. Hele bir de tırnaklarınıza biraz özenli davranırsanız, uzun bir süre hoş ve zarif ellere sahip olabilirsiniz.

Kadın zarafeti, tepeden tırnağa bir bütündür. Örneğin, şık bir kıyafet giydiğinizi düşünelim. İşte o şık kıyafet, her detayınıza özen gösterdiğinizde çok daha vurucu bir hale gelecektir. Yine aynı şekilde kıyafetinizle uyumlu renklerle bezeli takma tırnaklarınız, güzelliğinize güzellik katacaktır.

Takma tırnak rengi seçerken de size bir kaç önerimiz olacak. Seçeceğiniz renk, ne çok göz alıcı olmalı, ne de çok sönük durmalı. Göz alıcı olmasını tavsiye etmiyoruz, çünkü tırnaklarınızdan hemen sıkılmayın istiyoruz. Bunun için de size tavsiyemiz; nude renklere kaymanız. Bu renkler, hem tüm kıyafetlerinize uyar, hem de ellerinizi çok daha zarif gösterebilir.

 

Takma Tırnak Neden Acıtır

Takma Tırnak Neden Acıtır
Takma Tırnak Neden Acıtır

Takma tırnağı takarken çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü tırnağı uygun olmayan şekilde takarsanız, tırnak diplerinize çok yakın yapıştırırsanız canınız acıyabilir. Dolayısıyla size tavsiyemiz, mutlaka bu işlemi doğru bir yerde ve doğru şekilde yaptırmanız.

Zarif ve bakımlı eller, hemen hemen hepimizin dikkatini çeker, öyle değil mi? İşte o ellerdeki bakımlı tırnaklar, taktığınız aksesuarların bile daha zarif görünmesini sağlar. Unutmayın, küçük birkaç dokunuşla öne çıkaracağınız tırnaklarınız, size kendinizi çok daha iyi hissettirebilir ve herkes tarafından da büyük beğeni alabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status