DekorasyonGenel

Tekel Bayi Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon fikirlerinin gelişmesi ile birlikte son yıllarda tekel bayi dekorasyonları da birbirleri ile yarışır nitelikte sizlere yazımızda farklı tarzda tekel bayi dekorasyon fikri vermeye çalıştık.

Aralarında ürün dolapları ve soğuk hava dolaplarının konumlarının nasıl olmasına dair güncel bilgiler bulabilirsiniz. Birbirinden farklı tasarımlar mevcut, yurt dışından da bir kaç örneği sizlerle paylaştım.

 

İçindekiler

Tekel Bayi Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı

 

Tekel Bayi Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Tekel Bayi Dekorasyonu Nasıl Olmalı

 

Tekel bayi dekorasyonu yaparken şüphesiz dikkat edilmesi gereken en önemli durum soğuk hava dolaplarının ve alkol stantlarının, kasaya olabildiğince yakın olmasıdır. Güvenlik kameraları teknolojinin gelişip, uygun fiyata sunulması ile birlikte artık hemen hemen her tekel bayi de bulunuyor.

Fakat bir olumsuz olayda anında müdahale etmek için kasanın görüş mesafesinde olması ve yakın olması çok önemlidir. Sizlere verdiğim örneklerde nitekim bu şekilde olduğunu görebilirsiniz.

Bir diğer hususta kasa ve etrafında ki ürün seçimidir. Bunu da detaylı olarak görsellerde sizlere sundum, sözle de ifade edecek olursak bu kısımlarda müşteriyi satın almaya itecek küçük ve işlevli şeyler bulunursa pazarlama açısından yararlı olacaktır.

Peki tekel bayi kasa etrafında ki ürün seçimi nasıl olmalıdır?

 

Tekel Bayi Dekorasyon
Tekel Bayi Dekorasyon

 

Tekel Bayi Kasa Etrafı Ürün Seçimi

 

Yeni Tarz Tekel Bayi Dekorasyonu
Yeni Tarz Tekel Bayi Dekorasyonu

 

Kasa etrafında ki ürün seçimi çok önemlidir, büyük marketlerde dikkat etmişseniz kasa etrafında ucuz abur cuburlar ve bir takım ögeler olur. Bu ürünlerden yardım alabilirsiniz. Genel olarak tekel bayi kasa etrafında;

  • çakmak,
  • anahtarlık,
  • sakız,
  • şeker
  • performans arttırıcı
  • geciktirici

 

Bunlardan farklı olarak ürün grubunu sizlerde belirleyebilirsiniz ama odak nokta şu olmalı uygun fiyatlı ve dikkat çekici ürünler özellikle sigara yada alkol ile gidebilecek ürünler olmalıdır.

50-100 gr paketlenmiş kuruyemişte satılabilir, tamamen size kalmış fakat bir kaç tekel bayi ve büyük market gezerek lokalde araştırmanızı yapabilirsiniz.

 

Tekel Bayi Dekorasyon Fikirleri
Tekel Bayi Dekorasyon Fikirleri

 

Tekel Bayi Ürün Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı

 

Tekel Bayi Ürün Dekorasyonu
Tekel Bayi Ürün Dekorasyonu

 

Tekel bayide ürünleri koyduğunuz dolap tasarımları sade ve göze hitap eden, gözü yormayan tasarımlardan seçilmelidir. Üstte ki görseli çok kullanışlı bulduğum için, beğeninize sunmak istedim.

Raflarda bir çok farklı ürün grubu bulunsa da bu şekilde ürünleri albenili gösteren ve ürünleri öne çıkaran dolap seçimi yapmak doğru pazarlama açısından önemlidir.

 

Tekel Bayi Dolap Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı

 

Yurtdışı Tekel Bayi Dolap Dekorasyonu
Yurtdışı Tekel Bayi Dolap Dekorasyonu

 

Yazı başında da belirttiğimiz üzere dolapların, kasanın görüş alanında olması güvenlik açısından çok önemlidir. Bunun yanı sıra görselde ki gibi büyük bir tekel bayiniz varsa ürün marka gruplarını ayırarak dolaplar oluşturabilirsiniz.

Yani aynı markanın ürün grubunu bir dolaba, farklı marka ürün grubunu farklı bir dolaba koyabilirsiniz.

 

Tekel Bayi Dolap Dekorasyonu
Tekel Bayi Dolap Dekorasyonu

 

Tekel Bayi Dekorasyon Örnekleri

 

Sıradışı Tekel Bayi Dekorasyon Fikirleri
Sıradışı Tekel Bayi Dekorasyon Fikirleri

 

Bu kısımda Türkiye’den bir kaç farklı tekel bayi dekorasyon örneği vereceğim. Bunları örnek alıp, sizlerde bu şekilde dekorasyonları bayinize uygulayabilirsiniz.

 

Sarı Işık Tekel Dekorasyon Fikri
Sarı Işık Tekel Dekorasyon Fikri

 

Ben genel olarak bu şekilde gözü yoran loş ışıkları çok fazla beğenmiyorum. İçerisini bir gece klübü gibi gösterse de, gözü yoruyor ve farklı ürünlerin görüşünü azaltıyor. Tabiri caizse alım gücünü yitiriyor diğer ürünler, bu sebeplerden ötürü benim pek beğenmediğim bir tasarım.

 

Futüristik Tekel Bayi Dekorasyon Fikirleri
Futüristik Tekel Bayi Dekorasyon Fikirleri

 

Bu da geniş tekel bayiler için mahzen şeklinde yapılmış çok farklı bir tasarım, bu tarz bir tasarım alanı dar tekel bayilere uygulanmaz fakat görselde ki gibi alanı geniş olan bayilere uygulanabilir.

 

Yabancı Tekel Bayi Dekorasyon Örnekleri

 

Yabancı Tekel Bayi Dekorasyon
Yabancı Tekel Bayi Dekorasyon

 

Yurtdışından bir kaç örnek vermek istiyorum fakat ürün yelpaze genişliği dolayısı ile bizde bu tarz tasarımları yapmak çok kolay değil. Yurtdışında satılan ürünlerin farklı olması sebebi ile markaların dolap yardımları ile beraber geniş yelpazede dolaplar ve ürün grupları ile çeşitli ürünler sergileniyor.

 

Yurtdışı Sigara Bayi Dekorasyonları
Yurtdışı Sigara Bayi Dekorasyonları

 

Sadece sigaraya odaklı tobacco shop denilen yukarıda ki ve aşağıda ki görsellerde ki gibi büfelerde mevcut, halı detayı gözlerden kaçmıyor.

 

Yurtdışı Sigara Bayi Dekorasyonu
Yurtdışı Sigara Bayi Dekorasyonu

 

Son olarak aşağıda ki galeriden bir kaç farklı tekel bayi dekorasyon örneği verdim. Bu örnekleri inceleyerek farklı fikirler edinebilir ve sizde kendi bayinizi bu şekilde düzenleyebilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status