Gelinlik ModelleriTesettür Gelinlik

Tesettür Prenses Gelinlik Modelleri

Her kadın prenses gibi olmaktan ve bunu duymaktan hoşnuttur. Bazıları bunu en mutlu gününde gerçekleştirmek ister ve gelinliğinin bi prenses elbisesi gibi olmasını ister. İşte burada devreye prenses modeli gelinlikler giriyor. Bu gelinlikler, gelin adaylarının en çok tercih ettiği modellerin başında geliyor. Prenses modelinin en önemli ve belirleyici parçası eteğidir. Eteğinin kabarık olması yeter desek yeridir hatta. Geriye kalan tüm detayları modeli canlandırmak için yapılan tasarımlardır.

Prenses gelinlikler, balo tipi gelinlik olarak da bilinir. Beli tam saran ve belden itibaren kabaran, hacim kazanan bir kesime sahiptir. Aslına bakarsanız tüm gelinlikleri etek modeli belirler. Bu modelde de en önemli unsur eteğin tam belden başlamasıdır.  Eğer armut tipi bir vücuda sahipseniz bu gelinlik tipi tam size göre.

 

tesettür Prenses Model Gelinlikler

tesettür Prenses Model Gelinlikler

Tesettür Prenses Gelinlik Modelleri Nasıl Seçilmeli

 

tesettür prenses gelinlik modelleri 2019
tesettür prenses gelinlik modelleri 2019

 

Çünkü kabaran eteğin altında kalça ve basenlerin hiçbir önemi kalmıyor. Sanırım bu da kadınların en memnun olacağı ideal bir durum. Ayrıca kum saati vücut tipine sahip kadınlar da tercih edebilir. Açıkçası önemli olan tek kısım gövdenize oturmasıdır. Geriye kalan kısımları gelinlik zaten halledecektir. Kısacası prenses gelinlikler sizi her türlü zarafetin göstergesi haline getirecektir.

 

pembe renk prenses gelinlik modeli
pembe renk prenses gelinlik modeli

 

Prenses gelinlikler kendi içinde tam prenses ve düşük bel prenses olmak üzere iki çeşide ayrılıyor. Tam prenses modeli bel hizasından kabaran eteklere sahipken; düşük bel prenses modeli eteğin bel ve kalça hizasında kabarmış türüdür. Eğer boyunuz uzun ise düşük bel modeli olanları tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

 

hijab princess wedding dress 2020
hijab princess wedding dress 2020

 

Tesettür Prenses Gelinlik Modelleri Kimlere Uygundur

 

şahane Prenses Model Gelinlikler
şahane Prenses Model Gelinlikler

 

Boyunuz kısa ise belden kesimli tam size göre olacaktır. Ancak burada itiraf etmemiz gereken ufak bir nokta bulunmakta. Prenses model eteğin kabarık olmasından ötürü hanımları biraz daha kilolu ve basık gösteriyor. Yine de ben bunu istiyorum 20 santimlik bir topuklu ayakkabı giyinirim diyorsanız tercihlerinizi süsleyebilir. A kesim model dediğimiz bir kesim daha var ki bol dekolte sevenler için vazgeçilmez olabilir. Bu kesimin kalıbı derin, beli ise yüksektir. Ayrıca hareketli kol formuyla sade ama şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

 

kapalı prenses gelinlik modeli
kapalı prenses gelinlik modeli

 

Çok fazla tercih edilen prenses gelinliklerin etek kesimleri de kendi içinde üçe ayrılıyor: U kesimi kuyruk, kuyruksuz ve uzun kuyruklu. Bu kuyruklar tamamen sizin isteğinize göre eteğe ekleniyor.

 

Tarz Prenses Model Gelinlikler
Tarz Prenses Model Gelinlikler

 

Tesettür Prenses Gelinlik Modelleri Önerileri

 

hijab simply wedding dress
hijab simply wedding dress

 

Eğer uzun kuyruklu etek istiyorsanız ayağınıza dolaşma ihtimali yüksek olduğu için platform ya da yüksek topuklu ayakkabı giyinmelisiniz. Aksi takdirde sürekli eteği havaya kaldırmakla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. U kesiminde kuyruk daha kısa ve süzülen bir yapıdayken kısa kuyruklu da en rahatı diyebileceğimiz kesimdir.

 

yaza özel prenses tesettür gelinlil
yaza özel prenses tesettür gelinlik

 

 

Gelinliğin gövde kısmına geçelim. Eğer üst bedeniniz ince veya küçük göğüslü yapınız varsa dolgun yapılı modelleri tercih etmelisiniz. Bunun yanında gelinliği orantılı göstermek için de fırfırlı ya da drapeli seçimler yapabilirsiniz.

 

Kapalı Prenses Gelinlik Modelleri Örnekleri

 

Yaza Özel Birbirinden Şahane Prenses Model Gelinlik
Yaza Özel Birbirinden Şahane Prenses Model Gelinlik

 

Kollarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız da yine fırfırlı düşük kol ya da truvakar kol detayı eklemelisiniz. Göğüs kesiminde V yaka, prenses gelinliklere en çok yakışan kesimdir. Böylece alt kesimi çok göz alıcı olan bu modeli göğüs kısmıyla sadeleştirmiş ve zarifleştirmiş olacaksınız. Bir diğer göğüs kesim çeşidi ise M yakadır. Bu kesimle kalp görünümü elde edebilirsiniz. Karın bölgeniz kalın ise V bel, diğer adıyla bask bel olarak bilinen kesimli modelleri tercih etmek kalın bölgenizi kamufle edecektir.

 

yaza özel tesettür prenses gelinlik
yaza özel tesettür prenses gelinlik

 

Bu gelinlik kullanıldığında yapılan saç da önemlidir. Çünkü prenses modeli saç dediğimiz unsur bu gelinlik modeline en yakışanıdır. Tabi bu genel bir görüş, kişisel zevklerin önüne geçemez. Kullanacağınız takılar ve ayakkabıyla da birleşince gerçek bir prensesten hiçbir farkınız kalmayacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status