Genel

Tesettür Trençkot Modelleri 2023

Tesettür giyimin gelişmesiyle birlikte birbirinden güzel ve rahat modeller üretilmeye başladı. Bunlardan biri de trençkot modelleri. Hem yaz hem de bahar aylarında kullanılabilen trençkotlar tesettürlü kadınların da dolabını süslüyor. Trençkotlar bir dış giyim parçası olduğundan ötürü tesettür giyimde oldukça kullanılıyor. Pardesü yerine de kullanılan bu parçalar, vücudun genel hatlarını kapatmalarından ötürü kapalı kadınlara avantaj sağlıyor. Trençkotlar kış aylarında keçe, kaşe ya kap kumaş türlerinden yapılırken; yaz aylarında krep, keten gibi ince kumaş türleriyle yapılıyor.  Boyları genel olarak diz boylarında oluyor.

 

Tesettür Trençkot Modelleri

 

zara camel rengi trençkot modeli
zara camel rengi trençkot modeli

 

 

Trençkot modelleri son yıllarda tesettür giyimde çok fazla tercih ediliyor, bunun sebebi ise pardesülerin artık eskimesi. Trençkotlar tesettür giyim de dış giyim olarak kullanılıyor.

 

zara sik trenckot modeli 2020

 

Aslında fiyat olarak da kap, pardesülere göre daha avantajlı oldukları için, özellikle gençler tarafından sıkça tercih ediliyor. Çok özel modellerin yanı sıra, farklı modelleri görseller ile vereceğiz. Ayrıca tüm tesettür trençkot modelleri ve görselleri yazı sonunda ki galeriden bulabilirsiniz.

 

elegant Tesettür Trençkot Modelleri
elegant Tesettür Trençkot Modelleri

 

Tabi ki de tüm markaların tüm trençkot modellerini burada sizlere sunamayız fakat editör seçimi en güzel modelleri vermeye çalıştık. Hazırsanız mango trençkot modelleri ile başlayalım.

 

Mango Trençkot Modelleri

 

Mango Trenckot Modelleri

Mango bu sezon da oldukça çarpıcı ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak trençkotlar üretti. Yeni ürünler hem her kombininize uyacak hem de sadece aksesuar olarak kullanabileceğiniz tarzda. Renk olarak nötr tonları tercih eden Mango, kullanışlı olmanın yanı sıra havalı olmayı da ön plana çıkarmaya devam edecek gibi görünüyor. Trençkotlarıyla birlikte kot ceketlerini de sundu ve kesimleriyle dikkat çekti. Alternatif renk isteyenler ise haki, yeşil ve hardal tonlarında trençkotlar tercih edebilir.

 

Armine Tesettür Trençkot Modelleri

 

Armine Tesettür Trençkot
Armine Tesettür Trençkot

 

Armine bahar ayları koleksiyonunda trençkotlarını görücüye çıkardı. Serin bahar aylarında trençkotlar kadınları bunaltmadan sıcak tutan ender parçalardandır. Önümüzdeki sezon dış giyimininde detaylarıyla öne çıkan pardesüler ve trençkotlar mevcut.

 

Armine Tesettür Trençkot Modelleri 2020
Armine Tesettür Trençkot Modelleri 2020

 

Armine, elbise görünümünde modelleriyle şıklığın yanında rahatlığa da imkan sağlıyor. Ayrıca bu sezon Armine’ye ait çokca kemer deyatlı trençkotlar görebiliriz. Bol, dökümlü, küçük ama şık detaylı ve iç içe geçmiş geometrik desenlerden oluşan trençkotlar da trend olacak. Müşterilerini Armine kadını olarak adlandıran marka, konforun üst seviyede tutulduğu şık tasarımlarından vazgeçmiyor.

 

Zara Trençkot Modelleri

 

zara salaş trençkot modeli
zara salaş trençkot modeli

 

Mevsim geçişleriyle “ne giyinsek ?” diye düşüneceğimiz dönemlerde kurtarıcı haline gelen trençkotlara Zara da kendi ürünlerini ve modellerini ekledi elbette. Klasik bir parça olarak dizayn ederek benzersiz tasarımlar sunuyor.

Ayrıca renkleri kısıtlamak yerine belli model çerçevesinde her ortama uygun renkler kullanmış. Zara’nın özellikle kol detaylı ve dökümlü modellerle öne çıktığını görüyoruz. Diğer ön plana çıkan trençkotları ise katlı yakalara sahip, uzun kollu ve arkası yırtmaçlı modeller. Bu modellerinin hemen hemen hepsinde kemer detayına da rastlayabiliriz.

 

Koton Kadın Trençkot Modelleri

 

Koton Kadın Trençkot Modelleri
Koton Kadın Trençkot Modelleri

 

Koton’un bu sezondaki trençkotları adeta kilit parçalarını oluşturuyor. Farklı kesim ve modelleriyle vazgeçilmezi haline gelen trençkotlar genellikle pastel tonlarıyla ve desen çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Yoğun olarak kiremit, kahve ve turkuaz kullandığı parçalar sezon iddiasını güçlendiriyor.

 

belden bağlamalı Koton Kadın Trençkot Modeli
belden bağlamalı Koton Kadın Trençkot Modeli

 

Yeni tasarımları arasında leopar desenleriyle de iddialı olmayı unutmamış. Ayrıca toprak ve baharat renkleri kullanarak bir sıcaklık yakalamak da tam Koton’a göre. Hem fermuarlı hem de düğmeli modelleri bulunan trençkotların midi ve mini seçenekleri bulunuyor. Sıradan trençkot kumaşlarının yanında süet ve saten kumaş alternatifleri de bulunuyor.

 

 

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status