GenelMakyajTesettürTesettür GiyimTesettür Kombin

Tesettürlüler için Makyaj Önerileri

Tesettürlüler için makyaj önerileri vereceğimiz bu yazımızda, çok basit yollar ile nasıl makyaj yapabileceğinizi anlatacağız. Başörtüsü ile birlikte tercih edeceğiniz makyajın da çok büyük bir önemi bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda eşarplarla birlikte nasıl makyaj yapmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

İlk olarak bir kaç öneri ile başlamak istiyorum, daha sonra fotoğraflarla birlikte başlıklarda açıklayacağım.

  • Çok az makyaj yapın. Makyaj da aşırıya kaçmanız bir şey ifade etmez.
  • Makyajda yoğunlaşacağınız bölge yani odak noktanız yanaklar ile gözler olmalıdır.
  • Göz makyajı yapacağınız zaman, makyaj renklerinizi giyeceğiniz eşarba göre seçmenizde fayda vardır.
  • Far olarak hafif bir göz farı seçebilirsiniz, fakat aşırıya kaçmayın.

İçindekiler

Tesettürlüler için Makyaj Önerileri ve İpuçları

 

Muhafazakar Gelin Makyajı Modeli
Muhafazakar Gelin Makyajı Modeli

 

Bu bölümde göz, yanak, dudak, göz kapağı makyajları üzerinde duracağız. En alt kısımda da tesettürlüler için makyaj önerileri hakkında fotoğraf galerimiz olacak. Burada en çok üzerine düşülmesi gereken konu daha önce de söylediğim gibi yanak ve göz makyajı olmaktadır. Tesettürlü bayanlarda yüzde en çok öne çıkan kısım burasıdır.

Şimdi ilk olarak göz makyajı ipuçlarına bakalım.

 

Muhafazakar Makyaj Uzmanı: Rimel Aşkına Hilal

 

Penye Etek Kazak Tesettur Kombini

 

Instagramın muhafazakar fenomenlerinden birisi olan Rimel Aşkına Hilal, youtube kanalından sizler için çok güzel makyaj örnekleri yayımlıyor.

 

Rimel Aşkına Hilal Makyaj
Rimel Aşkına Hilal Makyaj

 

Sizler için daha önce Rimel Aşkına’nın makyaj stillerine örnek vermiştik aşağıda ki linke tıklayarak tüm kombinlerini inceleyebilir ve instagramını takip edebilirsiniz.

 

 

Rimel Aşkına Hilal Makyaj Modeli
Rimel Aşkına Hilal Makyaj Modeli

 

Ceren İzgi Makyajı Modelleri

 

Ceren İzgi Makyajı
Ceren İzgi Makyajı

 

Muhafazakar makyajı konusunda takip ettiğim bir ismi daha sizler ile paylaşmak istiyorum. Ceren İzgi’nin makyajını çok beğeniyorum, aşağıda ki görselleri sizde beğendiyseniz aşağıda verdiğim linke tıklayıp tüm makyaj modelleri ve kombinlerine ulaşabilir, instagram hesabını takip edebilirsiniz.

 

 

Ceren İzgi Makyaj
Ceren İzgi Makyaj

 

 

Tesettürlüler için Göz Makyajı Önerileri

 

Tesettürlü Gelin Makyajı Önerileri
Tesettürlü Gelin Makyajı Önerileri

 

Gözler tesettürlü bayanlar da en öne çıkan, en göze çarpan kısımdır. Gözlerde çok küçük değişiklikler için göz farı, göz kalemi ve maskara kullanabilirsiniz. Fakat farklı göz tipine ve farklı göz rengine yönelik makyaj yapmalısınız.

Göz renginiz, makyajınız ve eşarp renkleri birbirine mümkün olduğunca uyumlu olmalıdır. Parlak makyajlardan kaçının, mat renkleri tercih edin, illa ki parlak tonlar kullanmak isterseniz hafif altın tonlar kullanabilirsiniz. Mat renkler kullanmanız gözünüzü ortaya çıkaracaktır.

Doğal bir görünüm kazanmak çıplak gölgeler kullanabilirsiniz, düğün makyajı farklıdır. Düğün için makyaj yapıyorsanız, parlak tonlar kullanabilirsiniz, çünkü çok ışığın olduğu bir mekana gideceksiniz.

 

Tesettür Hafif Makyaj Önerisi
Tesettür Hafif Makyaj Önerisi

 

Tesettürlüler için Yanak Makyajı Önerileri

 

Tesettürlüler için Hafif Makyaj Önerisi
Tesettürlüler için Hafif Makyaj Önerisi

 

Tesettürlüler için makyaj konusunda bir diğer önemli konu yanak makyajı olmaktadır. Tesettürlüler için makyaj önerileri için yanak ve göz makyajı üzerinde çok duruyorum.

Öncelikle cildinize uyan rengi seçin, bu çok önemlidir, yoksa yüzünüz çok farklı görünebilir. Makyajı yüzde dağıtarak bulanıklaştırma yağlı ciltler için idealdir. Aşağıda vereceğim makyaj fotosundan anlayacağınız üzere, yanak makyajı çok önem taşımaktadır, cilt ile renk uyumu da çok önemlidir.

Allık kullanmadan önce altta ki resimden gördüğünüz üzere balık tarzı dediğimiz bu şeritleri yüzünüze çekin. Daha sonra makyajı yanaklarınızdan elmacık kemiklerinize doğru hareket ettirerek yedirin. Bu tarz bir makyaj yüzünüze doğal bir ton verecektir. Tesettürlüler için makyaj önerileri yazımı bu fotoğrafı inceleyince daha iyi anlayacağınızı sanıyorum.

 

Tesettürlüler için Gelin Makyajı
Tesettürlüler için Gelin Makyajı

 

Muhafazakarlar için Makyaj: Dudak Parlatıcılar

 

Tesettür Hafif Abartılı Gelin Makyajı
Tesettür Hafif Abartılı Gelin Makyajı

 

Bu makyaj bir ruj olmadan eksik kalacaktır. Dudaklarınız gözler ve yanaklardan sonra sizi daha farklı gösterecek güzelliğinize güzellik katacak bir parçadır.

Parlak kırmızı ve pembe tonlar dudaklar için idealdir. Dudak tonunun mutlaka eşarp rengi ile eşleştirmek sizin yararınıza olacaktır. Aşağıda ki fotodan ne demek istediğimi açık bir şekilde anlayacaksınız. Makyajın geri kalanını hafif tutun ki bu şekilde dudaklarınız ön plana çıksın. Tesettürlüler için makyaj önerileri konusunda dudak parlatıcıları çok öne çıkmasa da yine de önem taşımaktadır.

 

Dışarıya çıkarken çantanız da bulundurulması gereken makyaj malzemeleri;

  • Göz Kalemi
  • Ruh
  • Pudra
  • Allık
  • Kalem
  • Yüz Temizleyici

Tesettürlüler için Makyaj Seçimi Nasıl Olmalı

 

Tesettür Hafif Makyaj Önerisi
Tesettür Hafif Makyaj Önerisi

 

Makyaj dışında burada en önemli konu daha önce de söylediğim gibi eşarbı ve bağlama şeklini seçmektir. Stilinize göre güzel giyinin, giymek istediğiniz eşarp ile mutlaka pantolon yada eteğiniz uyumlu olsun, kıyafet seçiminize göre bir göz farı seçebilirsiniz.

 

Tesettür Nişanlık Makyaj Modeli
Tesettür Nişanlık Makyaj Modeli

 

Makyajınızı abartmayın görünümü çok sade tutmaya çalışın. Fakat düğün, mezuniyet gibi davetlerde parlak makyaj kullanabilirsiniz.

Tesettürlüler için makyaj önerileri konusunu yeteri kadar işlediğimizi umuyorum. Tesettürlüler için makyaj önerileri  konusunda ki bilgi ve görüşleriniz için lütfen yorum bölümüne yazınız.

 

Tesettür Gelinlik Makyaj Modeli
Tesettür Gelinlik Makyaj Modeli

 

Lütfen tesettürlüler için makyaj önerileri soru, yorum ve önerilerinizi bizlere sormaktan çekinmeyin. Bilgi paylaştıkça güzeldir, tüm yorumlarınız bizim için değerlidir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status